"Рецептата", която ще ви изтипосам тук е лично мое творение ("открито" преди 4 години в един от редките случаи, когато се опитвам да готвя) и 1 порция е предназначена за 1 мъж. А както сигурно повечето от вас знаят - ние сме ящни същества. Обаче, ако искате да захранвате повече от един лакомник ще ви трябват повечко продукти като количество - какво и по колко зависи от лакомията на домочадието. Аз лично си "готвя" тази салата в тава с диаметът 60 см, но ако имате по-големи тави - вадете ги.
Та... значи купувате си следните неща:
салам като от този линк (телешки на тандем е за предпочитане, че има най-малко желирана мазнина в него, но вие си купувате какъвто ви харесва), марули - за 1 порция - 3 кочана, 2-3 глави лук (зависи колко са големи, може и лилав лук), 6 яйца, олио или зехтин, 500-600 гр. гъби (от белите, които продават по пазарите - не ги знам как се казват), половин гъбен бульон по желание, червени чушки (ако са сурови 4-5 бр. в зависимост от габаритите им, а ако са варени от зимнина или печени - 10-ина бройки; може и лютиви, ако така предпочитате; също така може и зелени - кой както му харесва), 500 гр. ориз, 4-5 картофа, 1 връзка репички, 1 връзка копър, 1-2 стръка магданоз, червен пипер, 1 кило домати, 2 големи краставици (от онези, дето са с размерите на мутренски бухалки), 1 бр. телешки или свински черен дроб, маргарин, сол или 300 гр. сирене (недейте с Дунавия - става гадно), 3 бр. скумрия.

Вадите, значи, тавата, пускате всички котлони да се загряват и през това време слагате малко маргарин на дъното на тавата, след което я слагате на котлон да се стопи маргаринът и когато е готов - го размазвате по дъното. След това слагате яйцата да се варят, а ако желаете и картофите - зависи как ги обичате, варени или пържени. Аз лично ги пържа (най-вкусно става с пресните картофи, дето се обработват заедно с кората) и за по-икономично слагам и предварително нарязаният лук при картофите в тигана, като поръсвам с малко от гъбения бульон вътре - става супер (поне за мен). В друга тава слагате ориза, слагате му олио или зехтин и червен пипер във водата и го оставяте да се пече във фурната. Идеята е като се изпече оризът да стане червен, но не и прегорял до червено. Продължавате с нещата за готвене. Сега, телешкия или свинския дроб, както и рибата, аз лично ги ям сурови (не се шашкайте, дами), но ако искате вие си ги печете или варете. Докато нещата се готвят нарязвате репичките, марулите, салама, копъра, магданоза, краставиците, доматите и чушките, слагате им зехтин и ги мешате като за всяка друга салата.
Когато оризът стане готов го добавяте към салатата, яйцата ги нарязвате на две и ги слагате и тях. По принцип можете да ги настържете или нарежете на ситно, но след сваряване са нежни и докато мешате салатата след всеки нов продукт, който добавяте, яйцата ще ставата все по-дребни и по-дребни докато стане така, че не можете вече да ги видите, че са вътре. За това - нарязвате ги на по 2 половини и ги слагате в салатата. После нарязвате изпечените или сварени дробове или риба (едва ли има нужда да казвам, че трябва да се почисти от кокали, ако не искате Сара Сайдъл да ви посети), добавяте пържените картофи с лука (пак казвам - печени, варени, пържени, задушени - както искате). Пак мешате салатата и ако отвеяният ми акъл е забравил да спомене нещо от списъка за пазаруване - добавяте и него.  Laughing 
Крайният резултат трябва да тежи 3-4 кила и ако тавата ви е с Ф60, значи салатата трябва да е висока около 30-35 см.  Grinning  Цялото това нещо го сервирате на мъжовете си. На мен лично ми отнема половин час да го изям т'ва нещо, но пък после мога да не ям цели 4 часа - много е засищащо.

Да допълня, че вие можете да променяте каквото и както искате по ваш вкус - рецептата съм я написал както аз я готвя. Общо взето основното е голямата тава, а останалото е вашето въображение. Wink