Тялото след 9 месеца...

  • 4 935
  • 90
  •   1
Отговори
  • Мнения: 370
 Килограмите се смъкват,но какво остава от предишното тяло което сте имали след 9 месеца дебелеене и разстягане на кожата... Промени ли се формата му?Кожата на корема ви как е-стегната или отпусната?Ходихте ли на някакви процедури?Дайте ефикасни съвети,защото само с диета не може да се върне предишната форма на тялото(поне аз не мога да си представя).Имам приятелка,която роди 2 деца(от второто минаха 2 год) и честно казано тялото и е ужасно.Отслабна,но корема и е увиснал,дори и задните и части се смъкнаха на долу.Вярно,че гена си казва думата,но все пак има и различни уреди,кремове или масажи за отслабване.Имам чувството,че колкото повече си задържиш натрупаните килограми,толкова по-трудно се свалят и връщаш формата на тялото си.Иска ми се,като родя пак да си облека бански и да се чувствам красива,а не да се чудя с кой шал да си прикрия задните части и да ходя с цял бански,за да не стърчи корема ми над бикините...

# 1
  • Мнения: 3 294
Аз пък имам две приятелки които качиха по 20 кила през бременността и след шест месеца бяха по-слаби от когато и да било и изглеждаха по-добре в тяло от преди . Не са се възползвали от никакви процедури , но природата си е природа . Кожата им изглежда доста добре , за протокола едната е на 25 другата на 32 год.  Peace

# 2
  • Мнения: 1 317
Ееее то нищо не става от раз; ще минат няколко месеца с висящи сланинки и отпуснат корем, но ако спортуваш по малко ще си върнеш предишната форма. Ако се нацепиш през бременността, защото кожата осеяна със стрии е доста по отпусната, няма начин да я разкрасиш. Не е хубаво да се бърза, поне 1-2 месеца може да изчакаш преди да почнеш с натоварващи упражнения, а и ако кърмиш е много вероятно да прибереш корема по-бързо. По време на кърмене се получават контракции на матката и знамч е това помага за по-бързото възстановяване, а и се горят много калории... така че съвет за бързо влизане във форма - кърмене и упражнения след 40тия ден /примерно/.

# 3
  • София
  • Мнения: 43 904
беше отпусната кожата, за 1 месец се оправи...на вторият не ми личеше че съм бременеела.....
обаче...много зависи - каква ти е била формата преди това, колко си напълняла, кожата ти самата каква еластичност има...дали ще правиш упражнения след раждането и т.н и т.н.....
аз лично съм голям мързел и реално упражнения не съм правила...за това и корема така и не ми стана плосък и стегнат като преди раждането(по природа си го имах, не че съм спортна натура), сега си е добре пак...но не съвсем същият....предполагам, че ако правех коремни, щях да съм на 6 Wink ма пуст му мързел.....
Стрии нямам, гърдите са ми същите като преди да забременея...всъщност са маалко по-големички...ама  мн малко.....не са увиснали или нещо при все , че кърмих над година...

Въобще...недей от сега да ги мислиш тези неща, при всеки се отразява различно....

# 4
  • София
  • Мнения: 12 551
Дебела си бях преди, дебела съм си и сега. За мен това не е драма.
Принципно за цялата бременност качих 22 кг. 20 дена след секциото бях свалила 24 кг.

# 5
  • Мнения: 106
Тялото не ми се е променило след първата бременност-месец след раждането си бях същата както,когато забременях,гърдите си останаха наперени и стегнати,понеже имах проблем с кърменето,иначе коремът бързо се прибра без упражнения или диети.Дано и сега с второто бебе се получи така Simple Smile!Но съм убедена ,че с диетата на Дюкян  и упражнения всичко може да се върне до нормалните размери

# 6
  • Мнения: 1 723
Килограмите свалих бързо, а  другите неща за които питаш се възстановиха за малко повече от 2 години, без да спазвам диети, кремове или упражнения, но и стрии не съм имала.

Последна редакция: чт, 16 апр 2009, 12:29 от MIK

# 7
  • Мнения: 185
Никога не съм била толкова слаба, а гърдите ми толкова големи (защото кърмя)  smile3521. Е, мъничко увиснаха, но не е фатално. Всичко е индивидуално, но според мен е важно, ако бременността е лека и без усложнения да се движиш повечко - разходки в парка и т.н. (не ставадума за блъскане по фитнесите, разбира се). Така тялото се поддържа в тонус. Така след раждането ще трябва да се справиш само с кожата на корема - тя става по-мека и отпусната по разбираеми причини, но и това се оправя с упражнения. Ако питаш мен най-лошото нещо са стриите - мажи се редовно, за да ги избегнеш, че иначе после няма спасение.
П.П. И да допълня, че като забременях бях 57кг., сега съм 50. Упражнения не правя от мързел, но обикалям с количката като шантава по 3-4 часа на ден. И никога не съм си позволявала да ям така - като не видяла. Май е от кърменето. Simple Smile)))))))))

# 8
  • Мнения: 1 155
През бременността си качих 16 кг., смъкнах ги почти веднага, без кремове, упражнения и диети. Кожата на корема и дупето ми е както преди, но виж гърдите ми изглеждат кофти  Sad. Увиснаха и имам стрии по тях. Може би някога ще ги коригирам, но за сега ще се въздържа. Много е индивидуално при всяка жена.

# 9
  • BG
  • Мнения: 2 217
Ами аз определено не изглеждам така, както изглеждах преди бременността. На 34г ще стана скоро, родих преди повече от година и половина. Напълнях 24кг, от които съм свалила 20кг. Започнах процедури с LPG за да намаля целулита, да подобря лимфотока и контура на тялото. Успех има, но определено осъзнах, че без спортуване няма да подобря положението драстично, защото имам много бавен метаболизъм. Не се харесвам такава и затова полагам усилия за да изглеждам по-добре.  Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 43 904
Ами...то и възръстта не е без значение, едно тяло на 20 години доста по-бързо и качественно се възстановява, отколкото на 35-40 например и е нормално това....

# 11
  • Мнения: 1 983
Качих около 30 кг през бремеността. Месец след като родих си носех старите дрехи и си върнах формата,кожата по корема ми е стегната. Само бюста ми се развали. Tired
Всичко си е до типа кожа. Thinking

# 12
  • Мнения: 666
През бременността качих 25 килограма,но не ми личаха(бях си доста слаба като забременях) WinkСега съм си същата...само едни дънки не ми стават.Лошото само е че ми се понацепиха малко гърдите и поотпусна дупето.Сега кърмя и не мисля да прибягвам до каквоо и да било за да си върна старото дупе  Laughingно след кърменето мисля да походя малко на фитнес за да се стегна и оформя Peace

# 13
  • Мнения: 2 172
Мисля,че е много индивидуално.
Лично моето тяло не се промени след първата бременност(+16 кг) ,но аз и по принцип не съм от най-слабите,така че да кажа,че ми се е появил целулит не мога,защото имах и преди това  Wink  Коремът ми е плосък,след като родих най-много до няколко дена пак си беше плосък,не са ми оставали някакви висящи сланини.След това пък бях много по-слаба отколкото въобще някога съм била и имах супер тяло,с което се фръцках по плажа  Embarassed  Сега съм качила към 8 кг,предполагам,че до края ще станат 10,но като тяло не съм се променила драстично,нямам стрии по корема,абе този път положението е още по-добро и от предния,така че мисля нямат значение качените килограми,а предразположението на тялото и кожата откъм промени и откъм възвръщане на старото си състояние  Peace

# 14
  • Мнения: 1 341
Всичко е строго индивидуално.
След първото раждане трудно си върнах килограмите, въпреки че бях на 22г!

Сега с тази бременност много внимавам какво хапвам, за да не кача пак 30кг. ooooh!

Иначе освен, че трудно си върнах старите кила, трябваше и да се поработи за стягане на тялото.

Общи условия

Активация на акаунт