Изследване на урина - седимент

  • 21 361
  • 5
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 746
Днес си взех изследванията и според доки всичко е наред, но аз си мисля, че той гледа само ПКК. Мен ме притеснява при урината следното - Седимент 5-6 левк, ед.пл.еп.кл., доста бакт.
Белтък и Билирубин са (-). Знам, че трябва да са такива и Уробилиноген - неувеличен.
Това доста бакт. и 5-6 левк. нормално ли е и според вас трябва ли да се притеснявам. Благодаря!

# 1
  • Мнения: 2 732
Пусни си стерилна урина за да видиш какви са бактериите и на каква степен са

# 2
  • София
  • Мнения: 7 097
Левкоцитите не са толкова много, но има бактерии, което не е нормално, освен ако не е замърсена пробата.
Пусни стерилна урина!

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 746
Извинявам се за въпроса, но бихте ли ми разяснили как се дава тази стерилна урина? Embarassed

# 4
и аз имах такъв резултат и моята докторка също ме убеди че всичко е ок.
стерилна урина- това е първата сутрешна урина след тоалет(измиваш се само с вода). дава се в микробиологична лаборатория и от там трябва да ти дадат стерилно шишенце за самата проба.

# 5
  • София
  • Мнения: 7 097
Можеш и от аптеката да купиш контейнерче за стерилна урина. Сутринта се измиваш хубаво с вода, после първата струя от урината я изпишкваш извън контейнерчето и чак след това вътре. Не преливаш в други съдове, затваряш го и го носиш в лабораторията, където казваш, че искаш да ти пуснат стерилна урина. Резултатът от посявката излиза до 3-4 дни. В някои лаборатории, ако няма находка, още на другия ден е готово /в Цибалаб, например/.

Общи условия

Активация на акаунт