Спиране на кърма

  • 525
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 211
Здравейте  Laughing

Поради необходимостта да се върна на работа и факта,че от 3 месеца се изцеждам с попма започнах да се замислям дали да не спра кърмата, защото този процес започва много да ми тежи...

Въпросът ми е:Знаете ли какви са методите за спиране на кърма?

Предварително благодаря на всички, които ще ми отговорят   bouquet

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ето инфото - съвсем подробно е написано какво да се прави и какво не:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=13697.Другото,което е добре да направиш,е да намаляваш постепенно цеденето - опитай първо да пропускаш само едно цедене дневно (като се изцеждаш съвсем по малко,ако много ти се препълнят и те заболят гърдите в промеждутъка) и задръж така няколко дни,докато гърдите се нагодят.След това продължаваш със следващото,което ще пропускаш и т.н.В допълнение прави нещата от статията - така би трябвало в рамките на 2-3 седмици да си спряла кърмата без негативни последствия за теб.
А бебчо съвсем ли не суче от теб?Защото ако суче,би могла да му оставиш сутрешното и вечерното кърмене(няма да ти пречат за работата) поне за още известно време - само предложение,иначе ти си знаеш най-добре какво е положението.

# 2
  • Мнения: 211
Hedra,

Благодаря за подробната информация, но за съжаление мисля, че няма да мога да се възползвам.
По-скоро ме интересуват медицинските възможности за спиране /инжекции, хапчета/.
Синът ми от самото начало беше на смесено хранене, а от тежкото ми раждане чак през 2-рия месец ми дойде кърмата в по-голямо количество. Той заспиваше и въобще не ме изцеждаше, откъдето и започнаха да ми се запушват каналите.
Така че бях принудена да се изцеждам и така е и до днес.

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Мисля,че по-добрите хапчета за спиране се казваха Достинекс (защото има и лоши - бромокриптин,с много странични ефекти),има ги по аптеките и макар че са много скъпи,майките от форума за хранещите с адаптирано са доволни от тях - можеш и там да потърсиш с търсачката,дай Достинекс и ще ти излязат много теми.

Общи условия

Активация на акаунт