Малко помощ! Ако някой знае нека да каже!Ето едни резултати!

  • 905
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Тези хормони са изследвани на 5-и ден от менструалния ми цикъл:
Пролактин: 178.51
LH:7.24
FSH:8.06
Estradiol:199.84
Testosteron:1.98

А този хормон ми е направено изследване на 21-я ден от менструалния ми цикъл:
Progesteron:31.90

Ако някоя знае дали по тези резултати съм имала Ову и дали е възможно ако съм имала Ову да съм забременяла нека ми отговори!
Но според мен съм имала Ову,защото си го усетих а и точно тогава правихме секс с приятеля ми без предпазни мерки  newsm78

А изследванията ми бяха назначени защото лекаря ми установи кисти и на 2-та яйчника!Предписа ми да пия Дуфастон 5 дни по 3 таблетки и след като го изпих на 3-я ден настъпи менструацията ми!
Ще ви бъда много благодарна ако ми отговорите на въпроса!

# 1
  • Мнения: 1 334
Трябва да дадеш и референтни стойности на тези хормони.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 014
Пролактина ми се вижда висок трябва да е около 15, но дай ако можеш референтни стойности. Иначе ЛХ и ФСХ са близки като стойност и според мен там са ок нещата.

# 3
  • Мнения: 1 062
Не е задължително да е около 15 Simple Smile
Зависи от референтните стойности.
Когато аз съм пускала е бил в границите: FEMALES 72 - 511 u/ml
Зависи от лабораторията.
Така че е добре да се дадат референтните и стойности, kotencety84  Peace

# 4
  • Мнения: 13
ето ги и референтните стойности
при ЛХ(фол.1.9-12.5 овул.8.7-76.3)
ФСХ(фол.2.5-10.2 овул.3.4-33.4)
Естрадиол(фол.40-606 овул.536-193)
Пролактин(59-619.0)
Тестостерон(0.98-38.5)
Прогестерон(фол.0.48-4.45 лут.10.62-81.28 мен. до 2.32)
Това се референтните стойности  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 1 334
Идеални хормони според мен Peace

# 6
  • Мнения: 2 343
Естрадиолът не е ли малко висок за 5 ден newsm78, около 200 е при годен за оплождане Ф.

# 7
  • Мнения: 2 261
Естрадиолът не е ли малко висок за 5 ден newsm78, около 200 е при годен за оплождане Ф.
Може да са два за близнаци Wink

# 8
# 9
  • Мнения: 135
А какво стана със схващането, че съотношението между ФСХ и ЛХ трябва да е 2:1? (Извинете ме, ако бъркам кой трябва да е 2, кой 1).
Или аз бъркам нещо?

# 10
  • Мнения: 1 334
А какво стана със схващането, че съотношението между ФСХ и ЛХ трябва да е 2:1? (Извинете ме, ако бъркам кой трябва да е 2, кой 1).
Или аз бъркам нещо?
Според някои би трябвало да е 1:1,но според други във фоликулярна фаза лек превес трябва да има ФСХ.Както е и при авторката Wink Но реално всеки организъм работи по различен начин и понякога дори и да не си по учебник пак може да не е проблем.

# 11
  • Мнения: 616
Когато ЛХ и ФСХ са изследвани от 3 до 5 ден съотношението им трябва да е 1:2, т. е. ЛХ да е наполовина на ФСХ. Ако лекарят ти е открил кисти, дали това не е всъщност поликистоза, защото това отношение на хормоните показва точно това. А и естразиола за 5-ти ден ми се вижда височък. По-скоро изглежда като задържан/и фоликул/и. Не че съм специалист в областта, но това е което знам от моя док. Питай доктора си най-добре за стойностите, както и повече за самия преглед който ти е направил. Дано да греша и наистина да има бременност, въпреки че при наличие на поликистоза на яйчниците това е доста трудно. Успех!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт