Каква сума отделяте за лятната почивка?

  • 2 083
  • 20
  •   1
Отговори

Анкета

Каква сума отделяте за лятната почивка?

Опции:

* Гласуването приключено: пн, 27 апр 2009, 21:18

  • Мнения: 2 401
Не е необходимо да споменавате самата сума, по-скоро какъв процент от месечния ви семеен доход представлява?
И колко членно е семейството ви? Не съм срещала такива статистики, а е любопитно.

Пп. Сложих и анкета.

# 1
  • Мнения: 4 916
Гледам, че съм първата гласувала - втората опция.

# 2
  • Мнения: 1 174
Гласувах-втора опция!

# 3
  • Мнения: 265
При нас доходите са различни перз различните месеци,но сме планирали около 1500 лв.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 296
И при нас доходите са различни по месеци,но отдавна се подготвям и събирам
пари за дългоочакваната почивка на море,дъщеря ми е замрънкала от Нова година,
вече и малкия започна да и приглася.Аз отговорих с 4 опция(сумата засега надхвърля 2000лв)

# 5
  • София
  • Мнения: 7 980
Обикновено почиваме веднъж годишно за 7-10 дни за около 50% от съвместния ни доход за 1 месец. Тази година сме за 14 дни и ще струва 1 обща месечна заплата. Дете нямаме, само двамата.

# 6
  • Мнения: 5 370
Под 50 % -двама с дете. Без лишаване от нищо.

# 7
  • Стрелбище-в пряк и преносен см
  • Мнения: 671
Гласувах с третата опция. Според мен сумата и процента зивисят от броя членове в семейството. При нас- случая е 4 членно семейство, при това едното дете навърши 14 г. т.е броят го за възрастен /де да беше/. Така че, колкото повече деца, и колкото по- големи, толкова по- надолу в опцията отиваме  Peace

# 8
  • Мнения: 5 370
Да, а също зависи КАКВА точно почивка. При нас сумата не е голяма , защото не ходим по големи хотели, а сме си харесали от години частна квартира на ниво "3 звезди". Освен това за повече от 10 нощувки винаги ни правят отстъпка. Heart Eyes

# 9
  • София
  • Мнения: 403
Както се случи. Преди две години бяхме в Турция, Гърция и на нашето море. Разходите за трите почивки бяха доста над месечните доходи. Сега сме резервирали на Черноморието в едно хотелче и ще сме доста по-скромни. Cry

# 10
  • София
  • Мнения: 6 522
Хми, понеже ми стана интересно досега плюнчих калема - това лято седмица в Турция (само двамата), седмица в Гърция (4-мата), седмица на Балкан (4-мата), лагер за децата от градината в Огняново (през есента, щото и това си е почивка и за тях и за нас) + джобните  + парите, които оставям на някоя баба за да се грижи за тях (имам предвид - храна и други нужди по децата, докато ни няма) възлизат на около 100% от месечните доходи на семейството. Добре, че се плащат в различни периоди. Mr. Green

# 11
  • Мнения: 3 622
Обикновенно плануваме едни пари за почивка, но винаги излиза в повече. Но пък гледаме да си починем пълноценно и да не се лишаваме от нищо. Гласувах с втората опция, но май повече отиваме към третата

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 5 009
За нас почивката е на палатка, на дивичко... Mr. Green
На такова място няма за какво да харчим. Само за храна, която, така или иначе, ще купуваме навсякъде. С две деца сме.
А зависи и за колко дълга почивка става дума - обикновено ходим за седмица на море и седмица на балкан, но по различно време, не веднага.
Най - голямата сума, обикновено е за гориво.  Peace

# 13
  • Мнения: 581
 150-200% от заплатите.Не включвам страничните доходи, защото варират.
 Трима сме.Лятната почивка включва 10-14 дни на море всички заедно, 10-12 дни аз и детето на Сандански, седмица на планина пак двете, защото мъжът ми има само 14 дни отпуска, а мойта е повече от 2 месеца.

# 14
  • Мнения: 11 747
Гласувах - 200%. Само двама сме, дохода ни не е голям  Thinking имам предвид 7-10 дни, но говоря само за чужбина, обикновено със самолет.
В България за по 3-4дни, по семейни хотелчета с нощувка по 15лв не ги броя - не ги смятам за почивка, то и разхода им не е голям.

Общи условия

Активация на акаунт