Как се трепат трайно proteus mirabilis?

  • 19 792
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 250
Здравейте мами на пишкащи повече или по-малко бебета и по-големи.

Пак сме с онези от пролетта, само че резистентни вече на нелидикса бактерии. Снимка си направихме и доказахме, че нямаме ВУР (щото баткото имаше). Не знам дали по време на снимката сме се заразили с това чудо, обаче отърване няма.

Сега пием по нареждане на педиатърката суметролим (антибиограмата каза че са чувствителни на това), защото изследването стана готово докато почиваме в провинцията. Сега сме си тук, обаче пък педиатърката почива за 2 седмици. От как кисна дупето в смрадлика и лайка почна да пишка по-рядко, по-точно престана на пишка нощем. Преди това се побърках в една нощ 3 пъти и всеки път да реве, защото и се спи и не иска да става да сяда на гърнето. Ама съм си тиква завеяна, и чак след седмица суметролим се сетих за тези чудесни бани, препоръчани от самата Анадонлийска.

Казвайте как да ги изтрепем веднъж за винаги тези, както някой се беше изразил "proteus гнус" и изобщо стават ли такива чудеса на света, или всичко е само временно?

# 1
  • Мнения: 2 531
Консултирай се с микробиолог.

# 2
  • Хасково
  • Мнения: 995
Това, гадно нещо не зная как се трепе, ние сме с Е-коли днес ще ходим за направление да дадем стерилни урини и тогава ще видим дали сме ги изтрепали!
Първо на инжекциии зинацехт /не пихме през устат - повръщахме го/ после пихме 10 дни ципрофоксацин.
Я кажи за какви билкови бани става въпрос?

# 3
  • Мнения: 1 250
бани със смрадлика и лайка

Купуваш 1 пакет смрадлика и 1 пакет лайка. АКо можеш, правиш пропорциите, описани на пакета, ако не - като мен (слагаш на око и ги оставяш да врят - някъде около 15 мин, но ако се сетиш като мен точно преди лягане - варя ги 5 минути).

Прецеждаш съдържанието в леген, доразреждаш с вода (на един от пакетите пишеше минерална, но и с другата върши работа, поне при предишния вид бактерии не е имало проблем). Слагам един леген на обратно, за да не е другия леген направо върху цимента, т.е. да запазя отварата топла по-дълго време.
Събличам госпожицата, слагам я да седне в легена, като крачетата са извън него, та да не цапат водата, и стоим около 10 минути в нея.
Така - 2пъти дневно - преди следобеден сън и преди нощен сън.

# 4
  • Мнения: 542
Преди операцията пихме по предписание на доц.Анадолийска - 1. Цедакс 2.Нелидикс, а след операцията - Фуролин - в детски дози...
Бактериите се бяха запазили преди операцията, но после като пипнахме вътреболничната бактерия, която се лекуваше само с венозен антибиотик - за една седмица изтрепахме всичко и после 6 месеца само с Фуролина се справяхме.
Не ви помогнах много, но интересното е, че постъпихме в Пирогов със чиста стерилна урина, а след седмица чакане за операция, изследването преди операцията показа бактерии и антибиотика се включи веднага като част от следоперативното лечение. После дойде и другата бактерия и т.н.
Според мен профилактиката с баните също е много добра. Ако някой се интересува, ще погледна в антибиограмата за венозния антибиотик, че не си спомням името му.

# 5
  • Мнения: 1 250
Забравих да пиша, че това не е препоръчително да се прави повече от 14 дена (заради смрадликата)

И ако сме я пипнали тази бактерия от зараза - цистографията я правиха в Александровка болница, не в Пирогов.

Томова, благодаря за предложението, обаче всичко си е въпрос на самата бактерия, така че антибиограмата е много важна, а тоз път е резистентна към нелидикс и ... нещо подобно на фуролин беше, но не му запомних името.

Последна редакция: пн, 22 авг 2005, 14:43 от dete_viara

# 6
нашите протеуси из4езнаха след операцията,вече 3години няма и помен от тях,но се появиха е-коли,обаче им хванах цаката,давай на детето да пие много вода аз мойта дребосъчка я наливам постоянно и от тогава урината бистра и бактерии няма,успех!

Общи условия

Активация на акаунт