Завишени НК клетки

  • 14 794
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 212
Здравейте,
идеята на анкетата е да ни насочи при завишени НК клетки каква терапия се предприема.
Аз лично имам завишени НК клетки ((CD16+56+) - 16% при нормални до 12%) и имам 3 становища за терапия до момента. Както се досещате и 3те са различни  Simple Smile . Колебая се на кого да се доверя. Знам, че е строго индивидуално, но много много не се доверявам и за това реших да Ви попитам как сте подходили Вие и вашето АГ при ситуации на завишени НК клетки.
Предварително Ви благодаря!  Hug

# 1
  • Мнения: 40
Az sasto imam zavi6eni NK kletki-17%. Imam edno dete-togava ne znaeh i nisto ne sam pravila po vreme na bremennostta.Sled tova imam 2 spontanni aborta,poradi koeto napravih vsi4ki izsledvania.Kogato otnovo zabremeniah biah na maksimalna terapia-Imunovenin,Fraxiparine,Intralipid,Aspirin,Utrogestan...Bremennostta zavar6i v 14 sedmica-okaza se slu4aina geneti4na anomalia,nesvarzana s prednite aborti i nenasledstvena. Sega otnovo sam bremenna-ne priemam nikakvi lekarstva,zastoto mejduvremenno se konsultirah v Anglia-tam kategori4no otri4at terapia ako samo NK kletkite sa povi6eni-ako ima antifosfolipiden sindrom samo togava prilagat le4enie. V momenta zapo4nah 14 sedmica zasega vsi4ko e nared-ste vidim kakvo ste stane(parvite 2 aborta sa ranni-5 i 7 sedmica.

# 2
  • Мнения: 212
Благодаря ти за отговора tuncho,
и аз не провеждам терапия в момента. Реших да се доверя на АГ-то, което също отрича терапията с вливания, поради риска от странични ефекти.

# 3
  • Мнения: 94
vili7 на мен след 2 спонтанни аборта ми откриха повишени НК клетки- 17,7%.
Тук вливанията на имуновенин ги практикуват рядко, а на интралипид изобщо. Препоръчаната ми терапия е активна имунизация и я направих преди следваща евентуална бременност.
По принцип гинеколозите отричат тези терапии, а имунолозите са твърдо за тях.

# 4
vili7 на мен след 2 спонтанни аборта ми откриха повишени НК клетки- 17,7%.
Тук вливанията на имуновенин ги практикуват рядко, а на интралипид изобщо. Препоръчаната ми терапия е активна имунизация и я направих преди следваща евентуална бременност.
По принцип гинеколозите отричат тези терапии, а имунолозите са твърдо за тях.
би ли напиксала къде си и кой лекар ти препоръча активна имунизация, защото имам подозрения, че е по-добрия вариант в сравнение с имуновенина?  Hug

# 5
  • Мнения: 94
*volley* разбира се. Живея в Гърция. АИ правих В Атина.

# 6
  • Мнения: 212
благодаря ти Kidman.
Какво представлява активната имунизация? как ти понесе на теб?

Имуноложката е твърдо ЗА вливания, 3ма АГта са провив и 1 се колебае Simple Smile това е статистиката ми.
Малко се притеснявам и мисля изобщо да не слушам имуноложката този път.

# 7
  • Мнения: 94
vili7 според имунолога ми целта на активната имунизация е да държи НК клетките пасивни, не да ги понижи т.е те приемат ембриона като чуждо тяло и го атакуват в резултат, на което се получават ранните спонтанни аборти. Всъщност обяснението е много много по-сложно, но аз казано с по-прости думи  това разбрах. А самата АИ протича по следния начин: взема се кръв от съпруга, обработва се и се бие под формата на ваксина подкожно 20 дена преди овулацията.
Аз в момента чакам резултат, надявам се да бъде положителен.

# 8
  • Мнения: 212
Kidman , много благодаря за информацията.
 Hug стискам палци за  EFP и успешна бременност.

# 9
  • Мнения: 97
Здравей и от мен. Аз съм с Тиреоид на Хашимото. При потвърждението на бременност в 5-та седмица бях с завишен ТСХ хормон и МАТ- антитела имам и 19% Нк. клетки. Веднага направихме вливане на Интралипид + други лекарства за щитовидната и докторката ми смята, че това трябва да " Затвори духа в бутилката ". Нк клетките били токсични и за това се прави това вливане. Ендокринолога който ме следи е д-р Катя Тодорова от Майчин дом - София - най-добрия специалист занимаващ се с бременни с този проблем. 

# 10
*volley* разбира се. Живея в Гърция. АИ правих В Атина.
надявам се на компетентно становище и тук в софия, защото просто вече не знам накъде и защо.
на теб успех и скоро да се похвалиш със положителни новини. Simple Smile

# 11
  • Мнения: 94
*volley* благодаря за пожеланията!
А при теб какъв е точно проблема, защото много често повишените НК клетки "вървят" заедно и с друг проблем- автоимунно заболяване например както е писала maria.krumova. При мен не се откри нищо друго само малко завишено ТСХ- 3,70, без завишени антитела ТАТ и МАТ. В моя случай се предполага, че само активната имунизация би трябвало да свърши работа, но проблема е разгледан комплексно т.е направих пакет от изследвания, включващ изследвания за тромбофилия, щитовидната жлеза, имунологични и генетични.
А зададох си въпроса защо тук почти не правят вливания на имуновенин? И като се поразрових във тукашния форум и попрочетох разни статии стигнах до следния извод bowuu :
Само едно вливане на имуновенин струва от 2500-3000 евро  #Crazy а започне ли се се правят около 5-6 според случая. Здравните осигуровки покриват тези разходи, ако имаш най-малко 3 спонтанни аборта. Според един професор при повтарящи се спонтанни аборта, след направени изследвания при повишени НК клетки първата крачка е АИ, а ако се наложи в последствие се влива имуновенин. Освен това при преливане на имуновенин има опасност от алергичен шок, прави се само в болница(тук), престоява се 1 нощ вътре, може да има странични ефекти като гадене, виене на свят и все пак това е кръвопреливане, ако не греша имуновенина е кръвна плазма.

# 12
това е проблема, че всичко е ок, а бебе няма.
имам положителен тест след 3 инсе, но се оказа кухо яйце. правих генетични и имунологични - наред са. щитовидната е наред, хормони ок, но нищо. лапаро - проходими тръби, мъжа ми е с нормални показатели и така. нова ЦС, инвитро - тест отрицателен. пуснах нови имунологични и сега чакам резултата, затова се интересувам какво да направя още в името на заветната цел да имам бебче. Hug

# 13
  • Мнения: 7 180
Благодаря ти за отговора tuncho,
и аз не провеждам терапия в момента. Реших да се доверя на АГ-то, което също отрича терапията с вливания, поради риска от странични ефекти.
Вили, какви могат да бъдат тези странични ефекти, има ли такива по-дългосрочни /не става въпрос за главоболие, гадене и тн непосредствено след вливанията/?

# 14
  • Мнения: 212
това, което ме притесни е:
- възможност от алергичен шок
- в БГ не се прави в сериозна медицинска обстановка под наблюдение на лекар, а обикновенно на бързо се влива от 1 сестра
- възможни промени свързани с имунната система
- ефекта не е достатъчно изследван

мой лекар ми обяснява надълго и на широко за възможните ефекти, реакции .................. не съм медицинсто лице и всичко не запомних

Общи условия

Активация на акаунт