Отделение Фетален риск - Майчин Дом

  • 7 442
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 212
Здравейте,
какво мислите за "Отделение Фетален риск" Майчин Дом? Споделете своите впечатления от прекараното време там, грижите и отношението на персонала.....

# 1
  • София
  • Мнения: 262
Това е отделение, което се намира на 10-тия етаж в МД – София. Бях там преди една година. Стоях 4 дена. С мен се занимаваше само д-р Димитър Марков. Този, който работи и в МЦ “МАРКОВС” и прави и  фетална морфология. Нямам впечатления от другите лекари в отделението./Само бегли от д-р В. Димитрова, но в МЦ “Фемина”/. От акушерките – също. Към обяд ме пускаха да си ходя. Спях си в къщи и отивах рано на следващия ден. Д-р Марков установи лош кръвоток и двустранен спазъм на маточтните артерии. Бебето беше и с разширени мозъчни стомахчета, но в норма. Това стана чак в 23-24 г.с., защото лекарката от ЖК ме изпрати на фетална морфология късно, чак когато видя изоставане на плода и разширените мозъчни стомахчета. Д-р Марков настояваше за амниоцентеза. Генетиците не се съгласиха. Вече беше късно за това, амниоцентезата се прави до 20 г.с., а аз бях в 24г.с. Но, Марков пренебрегна тяхното мнение и получи разрешение да ми я направи от шефа на неговото отделение. Отговори на всичките ми въпроси за амниоцентезата и аз се съгласих да ми я направи. И двата резултата от нея бяха нормални. Аз бях доволна, че си я направих. В първите месеци от бременността също имах проблеми и бях на хормонални лекарства и инжекции. Споменах това на доктора, носех си и всички ехографски снимки до момента за да може да погледне дали няма някакво изоставане още от самото начало, защото при всеки преглед бебето все излизаше с около една седмица по-малко, отколкото трябваше да бъде според мен. Но д-р Марков не пожела да ги види. Изпрати ме да си направя още две изследвания – генетични и АФА. Даде ми да пия аспирин протект всяка вечер, изписа ме на четвъртия ден и ми каза да дойда пак в отделението след две седмици на контролен преглед. Нито при изписването, нито след това получих епикриза за престоя си там. Дадоха ми само един лист на който пишеше “епикриза”, но само за провеждането на амниоцентезата. Той, обаче, не беше подписан от абсолютно никой. Доста време след това разбрах, че при проблеми като моите някои бременни лежат в това отделение седмици, дори и месеци, правят се вливания на магнезий и други лекарства, често се наблюдава кръвотока и други неща. Още повече, че при мен всичко това се установи късно. А  мен д-р Марков ми изписа магнезий на хапчета в дози, които се пият от бременните без проблеми. Като отидах след две седмици на контролен преглед при него ми беше излезнало изследването за вродена тромбофилия. Оказах се хомозиготен носител 4G/4G. Показах му изследването. Той го погледна и не ми каза нищо. А по-рано ми беше казал, че ако има нещо в изследванията, ще го коментираме. От прегледа се видя, че няма промяна в състоянието ми . Бях вече в 26 г.с. Д-р Марков ми назначи фраксипарин. Не ми каза, че това всъщност е по-скоро профилактика, а не лечение и че за да има ефект трябва да се започне от началото на бременността. По - късно разбрах от лекар, че не е необходимо да се  изчакват  резултатите от изследването, а лекарства могат да се дават веднага щом се установи лош кръвоток. И за аспирин също вече ми е било късно.
Бебето ми се роди много увредено. Живя два месеца и половина и почина. Имало е дълго вътреутробно страдание. Тогава разбрах, че ехографите не могат да видят всичко, независимо колко са модерни и колко добър е лекарят, който гледа на тях. По-късно от гинеколог от Майчин дом  разбрах, че при късно открит лош кръвоток може да се прави аборт по медицински показания. А след като четах из форума си изясних, че точно лекарите в това отделение са компетентни да решават и да дават мнение когато се касае за прекъсване на бременност по медицински причини. Даже май и в същото това отделение се правят. /За това не съм съвсем сигурна/. Мен, обаче, д-р Марков не сметна за нужно да ме остави в отделението по-дълго и  да наблюдават как се развиват нещата, оправят ли се или се влошават. Подцени ми проблемите и ме претупа. А отношението му към мен след изписването и след контролния преглед не искам да коментирам – беше ужасно.
Докато бях там от мен се интересуваше една лекарка, приятелка на леля ми, която е от друго отделение и която всъщност ми препоръча д-р Марков. Но, не го правеше в мое присъствие. Така, че не знам какво всъщност са обсъждали за състоянието ми. Може доктора да е решил, че имам уговорка с нея. Но, аз нямах такава.
Доста от лекарите в отделението май работят в МЦ “Фемина”.
Най-вероятно когато си знаеш  проблемите още от самото начало ти обръщат внимание. Не искам да плаша никого. Предполагам, че  аз съм била някакво изключение. Божа работа.


Последна редакция: чт, 30 апр 2009, 17:49 от Jana 08

# 2
  • София
  • Мнения: 2 658
аз първата си бременност прекарах там 5 месеца за задържане. От условията и акушерките изобщо не съм доволна. Попаднах, обаче на лекар - Др. Хранов. На много места не прочетох добри неща за него, но аз лоша дума не мога да кажа, даже обратното, благодарение на него износих първото си дете. Бях с постоянни болезнени контракции и той беше единствевния лекар, който ми обърна внимание, а всички други искаха да ме изписват. Все едно там е % звезден хотел и аз нарочно не искам да си отида вкъщи. Истината е, че без системи, инжекции и сумати лекарства нямаше да си износя детето. На мен също ми откриха 4G/4G, но започнах веднага лечение, макар и в 17 г.с Детето ми се роди с ниско тегло, но всичко друго беше наред. Мога само да кажа, че не бях единствената за тези 5 месеца, на която този доктор помогна. Благодарение на него, сега детето ми не изостава, защото започах своевременно лечение и съм под непрекъснат контрол от негова страна. Добро мнение имам и за Доц. Карагьозова.

# 3
  • Мнения: 33
Здравейте. Аз също бях лежаща само за 1 ден в отделението- там ми направиха мед.аборт в 8 г.с и по точно доц. Карагьозова. Аз лично съм доволна от отношението на екипа, които направи операцията. Карагьозова е мой доктор от 1 год. и сам доволна от нея и като доктор и като човек, защото преди всичко всички ТЕ / докторите/ трябва да бъдат ХОРА. 

# 4
  • София
  • Мнения: 3 123
и аз съм със страхотни впечатления от д-р Хранов,невероятен човек и лекар е!Иначе условията са ужасни,а акушерките повечето са нямам думи.Една искаше и да я черпя ,при положение че бях загубила 2 дни преди това близнаци в 20-та г.с. #2gunfire

# 5
  • Мнения: 12
имаш ли телефона на Д-р Хранов.

# 6
  • Мнения: 319
Дайте още за това отделение. На мен ще ми се наложи да лежа често там.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 123
fifofifo,извинявай,чак сега виждам въпроса ти - 0887315436

# 8
  • Мнения: 4
ГОРЕЩО ПРЕПОРЪЧВАМ Д-Р КАЛИНА МИЛАНОВА.ТЯ Е НЕВЕРОЯТЕН ЧОВЕК И СПЕЦИАЛИСТ.МНОГО СЪМ Й БЛАГОДАРНА.ЛЕЖАХ В ОТДЕЛЕНИЕТО 1 СЕДМИЦА ПРЕДИ ТЯ ДА СЕ ПОЯВИ И ДА МИ СТАНЕ ЛЕКУВАЩ ЛЕКАР,ЗА ТАЗИ 1 СЕДМИЦА Д-Р МЕХАНДЖИЕВ НЕ МЕ ПОГЛЕДНА НИТО ВЕДНЪЖ НА ЕХОГРАФ,А ТЯ ОЩЕ НА ПЪРВИЯ ДЕН МЕ ПРЕГЛЕДА ВНИМАТЕЛНО И ВЕДНАГА УСТАНОВИ,4Е ПЛОДА НЯМА СЪРДЕЧНА ДЕЙНОСТ И СЛЕД НЯКОЛКО ДНИ МИ НАПРАВИ АБРАЗИО.БЕШЕ МНОГО ЗАГРИЖЕНА И ВНИМАТЕЛНА,УСПОКОЯВАШЕ МИ И МИ ВДЪХВАШЕ КУРАЖ.ПОЛУЧИХА СЕ УСЛОЖНЕНИЯ,ОКАЗА СЕ ЧЕ ИМАМ ОБЪРНАТА,ДВУРОГА МАТКА,ШИЙКАТА НА МАТКАТА СЕ БЕШЕ ЗАПУШИЛА СЛЕД АБРАЗИОТО И СЕ НАЛОЖИ ДА ПОВТОРЯТ ПРОЦЕДУРАТА.Д-Р МИЛАНОВА МЕ ПРЕГЛЕЖДАШЕ МНОГО ПЪТИ,ОТДЕЛЯШЕ МИ МНОГО ВРЕМЕ,КОНСУЛТИРАШЕ СЕ С ДОЦ.В.ДИМИТРОВА,КОЯТО ЛИЧНО МИ НАПРАВИ РЕАБРАЗИОТО.БЛАГОДАРЯ ИМ ОТ СЪРЦЕ,4Е ПРОЯВИХА ТОЛКОВА ГРИЖИ И ПРОФЕСИОНАЛИЗЪМ ПРИ МОЯ ПО-СПЕЦИФИЧЕН СЛУЧАЙ С УСТАНОВЕНИ ТОЛКОВА АНОМАЛИИ НА МАТКАТА!Д-Р МИЛАНОВА МИ ДАДЕ МАКСИМАЛЕН БОЛНИЧЕН-1 МЕСЕЦ,ЗА ДА СЕ ВЪЗСТАНОВЯ,ВСЯКА СЕДМИЦА ХОДЯ НА КОНТРОЛЕН ПРЕГЛЕД,ПРАВИ МИ СНИМКИ,ОБЯСНЯВА МИ ВСИЧКО,ДЪРЖИ СЕ ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ЧОВЕШКИ.

Общи условия

Активация на акаунт