Ремотив (Жълт кантарион)

  • 13 729
  • 13
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 508
Здравейте,

Знам, че това е въпрос по-скоро за лекар, но може някоя от вас да има опит.

Преди да забременея Ремотив много ми помагаше, защото понякога ме хваща здраво параноята и не се чувствам никак добре. Сега мъжът ми се разболя от варицела, при майка си е, а с нашите не си говоря, и съм сам-сама на Великден... Sad Не че е толкова трагично, но нещо почва да ме хваща страх, сънувам кошмари, страх ме е Йоан да не се е заразил и гледам, че нещата малко излизат извън контрол...

В интернет пише, че жълтият кантарион е съвместим с кърменето, но да се внимава... Ето тук:

http://www.kellymom.com/herbal/stjohnwort.html

Вие какво ще кажете?

# 1
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 293
може би трябва да опиташ с автогенни техники първо. да се наспиш също... според линка - изглежда сигурен... или поне не е ясно да има проблем. аз честно казано не знаех, че St. John's Wort е жълт кантарион. иначе лекарството е добро, с контролиран състав и количество субстанция.

аааа ето сега. в Lactnet го няма, но в лактанция го намерих. пише, че е сигурен - риск 0, съвместим, без риск за кърменето и бебето. ето ти линка: http://e-lactancia.org/ingles/inicio.asp - ще го намериш като St. John's Wort, hypericum perforatum

# 2
  • София
  • Мнения: 2 508
Лелеее, супер си! Мерси много! Heart Eyes

Автогенните техники хич не съм добра в тях... Аз си падам по всякакви new age идеи, като закона на привличането и т.н., и въпреки това никак не се справям с позитивното мислене... Опитвам се... Но ме е страх непрекъснато.

# 3
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 293
абе и аз. то и преди все си представях апокалипсиса, но сега, откакто имам детенце нещата тежко загрубяха. ноооо, опитвам се да не мисля, прекъсвам веднага подобни "течения", започвам да върша нещо и така. защото освен това ме е страх, че всички мисли се проектират един вид (кой закон го нарече?)
айде няма да пиша повече, че и без това в една друга тема ми казаха, че съм ненормална (макар че там ставаше дума за хигиена  Laughing)

# 4
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Ми ей ни на, форумът не спи.
Не си сама  Hug
Ако решиш, че те стяга шапката, поглеждай в Дом и семейство, ще видиш, че има и по-зле Wink
Забелязала съм, че такива настроения ме хващат при ПМС. Откакто забелязах, и като ме прихване нещо, си гледам календара - да не би да е от това... И си казвам това са само някакви хормони, след няколко дни ще мисля различно. Помага.
За мен хапчето не е решение - не зависимо дали е съвместимо с кърменето.
Варицела я карах на 25 год някъде, първото ми дете беше на година и 4 мес. и не се разболя.
Даже съм била с нея в най-заразния си период, защото мислех, че съм изкарала де що има шарки като дете, а то явно не било.
Няколко дни ми излизаха обриви и аз се чудех какво съм яла, на третия ден отидох на лекар, типична варицела било!
Но детето не прихвана.
На моя приятелка голямото дете имаше варицела, малкото не се разболя.
Не е задължително да се разболее, а и децата карат по-леко шарките.
Споко - организирай си нещо приятно - нещо вкусно за ядене, хубав филм, такива работи, а утре - много разходка на слънце.
И пиши, не си сама!  Hug

# 5
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Относно мисленето на всякакви ужасии напълно те разбирам Hug
Ще видиш какво е като родиш момиченце - параноята е абсолютен кошмар тогава Confused Поне се успокоявам, че не съм само аз толкова зле с главата и въображението hahaha
Не се бях замисляла дали ПМС-то оказва влияние на тези мисли... мен в момента ме друса здраво, независимо от калция и магнезия (хич не помагат за ПМС при мен явно...). Мишка ти е дала линковете, които бих дала и аз, така че няма какво да добавя. Сега е пролетно време и имаш възможност да се възползваш пълноценно от светлинната терапия на депресиите - навън и на слънце Hug

Ако ти си карала варицела, Йоан не би трябвало изобщо да се зарази Grinning Той е мъничък и антителата, които си му предала, ще го пазят Grinning

# 6
  • Мнения: 346
Открай време,а и докато кърмех,пиех жълт кантарион,но бран от мен по поляните.Единственият негативен ефект върху бебка беше запек,който премина бързо.И все пак е по-хубаво да нямаш нуждата да изпиеш нещо,когато се почувстваш зле.Сега параноята ти е провокирана от това,че си сама на празника.Ами просто не го мисли така.Пиши,ако можеш излез с някой или просто прави нещо дейно и енергично.Просто е ие клиширано,но помага-казва ти го най-големият параноик.А и бебетата усещат тези състояния.Това е най-големият стимул да се пребориш със себе си.

# 7
  • софия
  • Мнения: 386
И аз пиех ремотив,че нещо ме друсаше нервата,просто го пиех след кърменето или вечер след последното кърмене.Помогнаха ми и разходките навън.С бебето не съм видяла да има проблем,а на мен определено ми помогна.

# 8
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 293
внимателно със слънцето - помага за депресии, но ремотив има фотосенсибилизиращо действие. затова ако има слънце и пиеш ремотив/жълт кантарион чай и пр. - слънцезащитен крем е задължителен.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 508
Много ви благодаря, момичета! Наистина е хубаво да знам, че не съм сама. А и аз не съм сама - имам си едно непрекъснато засмяно слънце до мене, това не е малко. Heart Eyes sling breastfeeding

Аз слънцето хич не го обичам, така че не вярвам да имам проблеми. Simple Smile

# 10
  • Мнения: 3 718
Хич не си сама, бре жена  Grinning (това прозвуча многозначително, но го казвам в буквалния смисъл  Mr. Green )
Ей на, приказки със себеподобни много помагат, разходки също. Хващали са ме бесовете и мен, понякога доста сериозно, но като пообщувам малко с хора като мен, ми преминава.
А ако успея тия дни и една срещичка кърмаческа ще организирам, ела да се оплачеш от каквото ти се ще  Hug

# 11
  • София
  • Мнения: 2 508
Да ви съобщя добрите новини: официално мина инкубационният период и Йоан не се зарази!!! Grinning Благодаря на Бога. Praynig Praynig Praynig

# 12
  • Мнения: 2 616
Тъй като виждам, че си отворена за алтернативни лечения - надникни в темата за Баховите есенции http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=366128.0.
Голяма част от момичетата там са минали обучителните курсове и боравят изключително професионално с есенциите. Освен това те са на принципа или помагат или не - не могат да ти навредят в никакъв случай, което ги прави изключително съвместими с кърменето и приложими дори при малки бебета. В случай, че си намерила правилната за теб комбинация, можеш да очакваш резултати в рамките на по-малко от половин час  Peace
Мисля, че ще ти бъде интересно, просто прегледай темата .......

# 13
  • София
  • Мнения: 2 508
Мерси, звучи много интересно!

Общи условия

Активация на акаунт