За хигиената на детските площадки

  • 1 579
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 517
Ако мислите, че ще пиша за фасове, кучешки л**** и счупени стъкла - не сте познали.
Днес се натъкнах на централно място в нашата градинка на следното : изхвърлени и употребени с голяма нужда детски гащи. Реагирах остро с мнение на всеослушание за мърлячевските прояви, та ако отнякъде ме слуша въпросната майка, да се замисли, ако й стигне до главния мозък.
Вие как мислите - редно ли е мръсно детско бельо в градинката да се намира? А личния пример за хигиенните навици къде остана? Поне според мен, де. Точно за това искам да чуя и вашите мнения.


П.П. Аз съм от майките, където пушат и пият бира на детските площадки Grinning

# 1
  • Мнения: 8 999
Детските площадки, както и всички паркове, градинки, улици, площади, булеварди и т.н. са обществено достъпни места. Всеки може да мине по всяко време и да подхвърли какво ли не. Може тези гащи изобщо да не са били на дете, което посещава въпросното място. Може и да не ги е хвърлила майката, а таткото, баткото, каката, бабата, лелята... Не се вълнувай толкова.

# 2
  • Мнения: 284
Детските площадки, както и всички паркове, градинки, улици, площади, булеварди и т.н. са обществено достъпни места. Всеки може да мине по всяко време и да подхвърли какво ли не. Може тези гащи изобщо да не са били на дете, което посещава въпросното място. Може и да не ги е хвърлила майката, а таткото, баткото, каката, бабата, лелята... Не се вълнувай толкова.

Напълно съм съгласна, но аз също съм се възмущавала от пълни памперси, хвърлени в кошчетата за дребни отпадъци в градинките, където ходехме - кофите за боклук са само на 50-60 метра. Освен това съществува и фактът, че дори гащите да са хвърлени от случаен човек, хората, които са били в градинката, надали са реагирали. Винаги съм се учудвала, че хората не реагират на нередности, които пряко ги засягат - готови са да изтърпят гледката с изпражнения, но сакън да влязат в конфликт. Сякаш чакат някой друг да се разкрещи, да свърши работата вместо тях (малко офф, но броят на протестиращите майки пред общината онзи ден е пример за точно за това)

# 3
Най-вероятно някоя майка просто си е спестила ходенето до кофата за боклук.... Но все пак това е по-добре от счупените бирени бутилки.

# 4
  • Мнения: 2 331
Аз пък се възмущавам, че и чак полудявам...направо яхам метлата...

# 5
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 И аз се възмущавам, а и забележкаи правя, всъщност съм от онези досадни майки, които правят забележка като видят някой да си хвърля фаса на земята. Много съм зле в това отношение и някой ден ще си изям пердаха, но все пак има и някакъв резултат - имам една приятелка, която след доста сериозно натякване вече си хвърля всички боклуци в кошчето и дори се възмущава на тези, които не го правят. Все пак има надежда щом прихваща.
 Христос воскресе!

# 6
  • Мнения: 2 110
Със сигурност гледката не е приятна !
Но, тези детски гащички може и някое куче да ги е разнесло,възможно е от препълнените кошове да са паднали......

# 7
  • Балчи-Варна
  • Мнения: 419
В цялата страна положението е такова...какво да ти кажа по въпроса незнам...всички детски площадки са мръсни.....мисля че трябва ние хората да  мислим преди да изхвърлим каквото и да е било,където и да е

# 8
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Аз се радвам да попадна на площадка, не държа дори да е чиста...

# 9
  • Мнения: 546
А аз като ви чета мненията разбирам защо са ни в такова положение детските площадки  Shocked

# 10
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
А аз като ви чета мненията разбирам защо са ни в такова положение детските площадки  Shocked

Не обобщавай  Naughty Никога не бих си позволила да изхвърля осрани гащи на площадката...

# 11
spored men niakoe dete ,koeto e v prozes na mahane na pampersa ne e ostiskalo da ide do toaletnata,a maikata mnogo iasno 4e niama da si gi sloji mrasni v damskata 4anta gi e hvarlila.posle ne znam kak sa izlezli ot ko64eto,moje i niakoe ku4e da gi e izvadilo ili ne6to podobno da se e slu4ilo

# 12
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
едно врме хората от блоковете се събираха и правеха почиствания - пролет, лете и есенно време. Този "ритуал" нещо се позагуби, но когато бях дете ми харесваше. Особенно после като погледнех през прозореца и всичко беше чистичко и спретнато.
Вече не водя малкият по такива места, последният път докато се обърна и изкара от пясъчника едно кучешко ....  Sick Направо ми стана лошо... да не говорим за фасове и шлюпки от семки...
Хигиена и детски площадки вече отдавна не са съвместими и няма да са докато най-малко има кучета които препикават, оакват и прочие... другото вече зависи най-вече от нас.

# 13
  • Мнения: 550
То какво ли още не сме видели по детските площадки...но колкото и да се възмущаваме едва ли ще променим нещо!Преди година се бях заела да се боря с общината за да поддържа детската площадка в прилично състояние.Сега мисля,че ако ще и два пъти на ден да минават от чистотата да метат няма да смогнат да почистят мръсотията,която оставяме след себе си!Мисленето трябва да се промени и културата!Това за памперсите е отвратително ,но и това съм го виждала!Та както казах -нищо ново под слънцето!

# 14
  • Мнения: 14 654
Е ако пиеш и пушиш на детската площадка, с нищо не си по-различна от мърлата, която е хвърлила мръсните гащи. Все цапаш и вониш.
пп: По новия закон нямате право да пиете алкохол навън или ако го правите - трябва да е като клошарите по американските филми - обвит в книжна торба да не се вижда.

Общи условия

Активация на акаунт