Как да направя кожата си порцеланово бяла?

  • 57 156
  • 60
  •   1
Отговори
  • Мнения: 14
Здравейте . . . предварително се извинявам, ако темата е разисквана . . . но искам да попитам
как бих могла да направя кожата си порцеланово бяла . . . някакви кремове, лосиони или пък нещо друго, но без процедури в козметичен салон или гримове. . .Аз съм със светла кожа, но лятото става доста по-тъмна и искам да го предодвратя   . . . не говоря само за лицето, а за цялото тяло . . .
(и за всички сезони)

Благодаря!

Последна редакция: нд, 19 апр 2009, 19:02 от L e o

# 1
  • в провинцията
  • Мнения: 249
Трудно ми е да разбера защо ти е чак порцеланова кожа  newsm78
Навремето имах колежка, която си пудреше лицето с бебешка пудра и приличаше на японска гейша, никак не е красиво.
Като искаш да не потъмняваш, просто избягвай слънцето.

# 2
  • София
  • Мнения: 708
Използвай кремове и плажни масла с много висок защитен фактор (примерно 50).
И на мен ми е любопитно защо искаш много бяла кожа? Хората на солариуми ходят....  Laughing

# 3
  • Мнения: 50
Да не си почитателка на "Здрач", че искаш "порцеланова" кожа? Но все пак по темата според мен няма начин да не хванеш поне малко тен през лятото, противно на това, което много хора мислят дори да използваш най-високия фактор слънцезащитен лосион пак ще придобиеш тен, но може би по-бавно, през лятото може би ако носиш очила и шапка с голяма периферия може би ще се предпазиш. Но няма как на 30 градуса да ходиш с дълги панталони и ръкави.  Thinking

# 4
  • Мнения: 14
Причината да искам много бяла кожа не е заради сериал, филм или нещо друго от този сорт . . . просто аз лично го намирам за красиво, аз самата се чувствам по-добре, когато съм с по-светла кожа  . . . друго е усещането . . . естествено, че е неизбежно получаването на загар, но ми се иска да е минимално . . .
Що се отнася до колежката с бебешката пудра . . . не съм я виждала , но съм убедена, че не е уловила същината на въпроса, тоест, че е придобила по-скоро странен вид, отколкото красив . . . няма как да не се излагам на слънчевите лъчи  . . . старая се, но понякога е невъзножно . . .е, дори и да не е порцеланова . . . ми се иска да запазя кожата си светла . . .
Искането ми се дължи на това, че се чувствам по-красива и по' себе си когато кожата ми е по- светла, а и тенът не ми отива особено . . .(да не кажа никак)

# 5
  • Мнения: 2 229
Ами просто използвай най-високият възможен фактор, на цялото тяло. Peace
Май най-високите вече са 50+, но в щатите съм използвала 75 преди години и нямаше нито зачервяване, за почерняване да не говорим. И използвай по-висок клас марки, не Нивеа или нещо от сорта.
Повече не можеш да направиш, няма как да си "избелиш" кожата по цялото тяло ей така. На лицето по-светъл фдт може да пробваш, но навсякъде няма как.
Не те съветвам да се мажеш с избелващи кремове - страшно агресивни, кой знае какви химии са вътре. Sick А и няма да имат ефект, със сигурност, най-много да си докараш някоя алергия.

# 6
  • Мнения: 451
Философията на по-голямата част от азиатската козметика се върти точно около избелването на кожата и азиатските марки предлагат много разнообразни продукти за постигането на този ефект. Потърси в нета Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 9 398
Причината да искам много бяла кожа . . . просто аз лично го намирам за красиво, аз самата се чувствам по-добре, когато съм с по-светла кожа  . . . друго е усещането
Хм, колко странно наистина! Thinking
Отразяваш 1:1 и моето светоусещане относно идеалът ми за хубава кожа!  Peace
Аз също съм голяма почитателка на бялата кожа и затова те разбирам перфектно!  Hug Толкова благородство има в бялата кожа и затова и точно тя е най-трудна за постигане.  Wink
Не случайно, най-скъпите мазила в козметика са не за потъмняване -не-това става естествено и е естествено толкова, както остаряването на клетките и въобще  кожата-най-трудното и съответно най-скъпото в козметиката е именно запазването и постигането на този благороднически бял цвят на лицето.
Затова е създадена пудрата още от веки веков, за да се покрива и придава по-светъл цвят на лицето. Жената от древността до наши дни винаги се е стремяла към това съвършенство. Бяла кожа.
А и в днешно време избелващите процедури, пилинги и пр. имат една цел- по-бистър и по-светъл тен на лицето.

Аз лично много държа на бялата си кожа и целогодишно ползвам за лицето си слънцезащита. А лятото съм задължително с 25-50 ф-р. Пудра отделно - за туширане на лъскавината слагам.
За избелване след бременността съм ползвала един лосион от серията на Пола Бигън с AHA компоненти. Имаше ефект, но от пролетта нататък наблягам на слънцезащитата най-вече. Peace

# 8
  • Мнения: 0
Причината да искам много бяла кожа . . . просто аз лично го намирам за красиво, аз самата се чувствам по-добре, когато съм с по-светла кожа  . . . друго е усещането
Хм, колко странно наистина! Thinking
Отразяваш 1:1 и моето светоусещане относно идеалът ми за хубава кожа!  Peace
Аз също съм голяма почитателка на бялата кожа и затова те разбирам перфектно!  Hug Толкова благородство има в бялата кожа и затова и точно тя е най-трудна за постигане.  Wink
Не случайно, най-скъпите мазила в козметика са не за потъмняване -не-това става естествено и е естествено толкова, както остаряването на клетките и въобще  кожата-най-трудното и съответно най-скъпото в козметиката е именно запазването и постигането на този благороднически бял цвят на лицето.
Затова е създадена пудрата още от веки веков, за да се покрива и придава по-светъл цвят на лицето. Жената от древността до наши дни винаги се е стремяла към това съвършенство. Бяла кожа.
А и в днешно време избелващите процедури, пилинги и пр. имат една цел- по-бистър и по-светъл тен на лицето.

Аз лично много държа на бялата си кожа и целогодишно ползвам за лицето си слънцезащита. А лятото съм задължително с 25-50 ф-р. Пудра отделно - за туширане на лъскавината слагам.
За избелване след бременността съм ползвала един лосион от серията на Пола Бигън с AHA компоненти. Имаше ефект, но от пролетта нататък наблягам на слънцезащитата най-вече. Peace

Много съм радостна да разбера,че има и други жени,с които споделям това мнение   bouquet
На мнение съм,че бялата кожа е по-женствена,по-естетически издържана.. и също се стремя да постигна блед(но здравословен) вид,което си е трудна задача..
Често правя хубав пилинг на тялото и лицето за избистряне на тена,използвам светла пудра и мисля,че постигам желания порцеланов ефект,но не изцяло,затова приветствам всякакви предложения за продукти и процедури,които допринасят за желания вид на кожата.
За красива бяла кожа пример мога да дам със Скарлет Йохансон ...изглежда прекрасно,и много женствено главно заради цвета на кожата си  Flutter

http://img219.imageshack.us/img219/8112/sca22agp4.jpg
http://www.teenproblem.net/stars/i/42/5218_1229708998_b.jpg
http://www.slava.bg/images/content/4894/scarlett-johansson-n-woody-allen-06.jpg
http://www.slava.bg/images/content/8933/fb6ddd9d55bcdbe190be9d5d4be6ccca.jpg

 Heart Eyes

# 9
  • Мнения: 0
Съветвам те да се разровиш хубаво из нета..има интересна информация за методи и процедури за избелване на кожата .. ето пример http://www.coiffure-beauty.com/statii.php?id=30 или просто напиши в Гугъл 'продукти/начини/средства за избелване на кожата'
 Hug

# 10
  • Мнения: 22 343
А, ето и аз да се запиша тук. ))))
Чудесна тема, макар и за момента да не мога да ти помогна точно в насоката, която ти искаш.

Аз също съм с много светла кожа и буквално преди години се побърквах като дойдеше пролет-лято и започвах да изгарям ужасно и да ставам цялата като рак червена в лицето.
Сега това слава богу го контролирам със слънчезащитен крем, гледам да е с фактор поне 40.
Честно казано не разбирам защо момичетата полудяват да ходят по солариуми и т.н., за да се правят черни. За мен това не изглежда никак добре, но всеки си има вкус. )

# 11
  • Мнения: 236
Аз също не се харесвам с тен особено на лицето и предпочитам бялата кожа.Това,от което видях най-голям ефект за мене,а мисля,че и полезно за кожата е перленият прах.Продават го в дрогериите и май в китайските магазини.Правя си маска с него и розова вода,а също сипвам малко количество върху пудрата,която използвам за лицето и се пудря.Става много добре.В инструкциите дават и директно само с него да се пудри лицето,но на мен този вариант ми идва много добре.

# 12
  • Мнения: 14
Нямате представа какво облекчение почувствах, когато разбрах, че не съм единствената, която може да оцени красотата на бялото и чисто лице, и какво е усещането да имаш такова . . .Винаги е хубаво когато срещнеш съмишленици   . . . Какви са продуктите със сф 50, които ползвате и цените?
Аз също не мога да разбера, защо всички, и мъже и жени, дават мило и драго, за тен, който често придобива оранжев нюанс от солариумите . . . първо тези солариумни лъчи са много вредни, после резултатът (поне за мен) е незадоволителен . . .но всеки с разбиранията си не сме тук да съдим никого, а да намерим, с общи усилия, най-добрия, ефикасен и здравословен начин да постигнем една красота само за ценители . . .

Аз си правя маска с (жива) мая и прясно  мляко и съм много доволна от резултатите . . . също и пилинг, но внимавам с продуктите, защото кожата ми е много чувствителна . . . мажа се с лимони, купих си маски от китайски магазин за избелване, имат наистина чудесен ефект и също перлен прах- отново съм доволна . . . ползвам крем с лимон, който избистря тена . . .сега съм много доволна с времето, че е мрачно и дъждовно (освен, че ми харесва такова време, не се мъча на слънце  . . . защото си е мъка) . . .

Споделете как се грижите за светлите си кожи . . . ще съм много благодарна!
 

# 13
  • Мнения: 2 448
Странно като си със много светла кожа как без да се излагаш на слънце правиш тен. Аз ако не ходя на плаж никакъв тен не правя, потъмняват ми може би леко ръцете и това е. При все, че не мога да кажа за себе си, че съм с порцеланов цвят на кожата, по скоро бяло - розовеещ. Но пък аз се харесвам с лек тен, а ми е трудно да го постигам, защото солариума вече не ми понася, а мразя да се пека на слънце и си ходя бяла целогодишно.  Confused

# 14
  • Мнения: 0
Innamoramento,разбира се,че не си единствена  Hug
Ще следя темата и ще споделям всичко интересно и актуално,което знам,свързано с поддържането на кожата тип 'слонова кост'.Аз също се радвам да разбера,че има много жени(а и мъже),които ценят красотата на бялата порцеланова кожа.  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт