забременняване след кюртаж...

  • 12 274
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 433
До преди два месеца бях във форума на бъдещите майки,а ето че отново съм тук..!С приятеля ми решихме да си правим бебе и бях най-щастливата жена нас вета,когато неочаквано се оказа,че още от първия месец се е получило.Никога няма да забравя онова мъничко черно петънце на видеозона ,което след два месеца вече тупкаше...Почти на 30 години съм и ми беше първа бременност за това още от началото се втурнах да правя изследвания,да вземам всички меки за едно здраво и хубаво бебче..И всичко си беше наред до онзи ден,когато дори и без болка просто видях петното кръв и вътрешно в сърцето си разбрах какво се е случило.Най-вероятно са ви познати всички онези укори и самообвинения,че с нещо аз съм предизвикала това,но какъв е всъщност смисъла..Сега ми остава единствено само да чакам и да се надявам,че тези дълги месеци ще минат по-бързо..Наистина ли трябва да се чакат цели 6 месеца,както препоръчват повечето медици!?Sad((

# 1
  • Мнения: 502
Letizija, съжалявам за загубата ти. Тежко и трудно е, но ти бъди силна и вярвай, че скоро всичко ще се подреди и ще бъдеш щастлива мама.
За изчакването най-добре ще ти каже лекаря извършил кюртажа или лекаря, който ще ти направи контролен преглед след това.
Срокът от 6 месеца е препоръчителен, но не е задължителен. Много зависи колко бързо ще ти се възстанови цикъла, хормоналния баланс и най-вече психически кога ще се почувстваш самата ти готова за нова бременност. При всички случаи изчакайте поне 3 месеца. Ще видиш, че това време, което сега ти се струва  безкрайно, ще мине бързо. От теб се иска само да не се предаваш, да не се отчайваш и да вярваш, че следващия път всичко ще е наред!
  bouquet

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 302
На мен никой не ми каза точно колко да чакам. Само казваха да не бързам веднага да забременявам. Аз сама реших да изчакам три нормални цикъла (4 месеца след аборта), още повече, че на контролния преглед месец след това, лекарката каза, че всичко е наред, много добре се е възстановила лигавицата на матката.
Аз също като теб мислех, че тези месеци ще минат много бавно, но истината е, че не ги усетих. Успех ти пожелавам  newsm51

# 3
  • Мнения: 4 212
Летисия, съжалявам за болката която преживяваш. Казват, 4е много от жените при първото забременяване помятат, и при мен беше така. Пове4ето лекари не се заемат да отговорят на въпроса "Защо стана?", ами така е трябвало да стане. Нещо като про4истване на организма. Някои съветват да се 4ака 3, други 6 месеца, но пзнавам и жени забременели още на следващият цикъл. Вси4ко е много относително. Не е задължително да 4акаш цели 6 месеца, но из4акай 3, за да има организма време да се възстанови физи4ески, а ти психи4ески. Желая ти успех с една следваща бременност   bouquet

# 4
  • Мнения: 2 723
Идеята на 6-те месеца е възстановяването на хорманалния баланс и лигавицата на матката, както и постигането на някакво емоционално равновесие. Изчакай, не мисля, че точно тези няколко месеца са ти толкова важни. Знам, че е трудно, но аз лично не бях готова докато не изтече 1 година.

# 5
  • СОФИЯ
  • Мнения: 397
Много съжалявам,че е трябвало да го преживееш! Аз съм го преживяла 2 пъти, но третия път родих здраво и хубаво момиченце! И двата пъти лекарите казваха от 3 до 6 месеца, чела съм някъде че лигавицата се възстановявала за около 6 месеца, така че е по-добре да изакаш, нали искаш този път да стане?

# 6
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Аз пък се чудя,като съм имала нормално раждане и не са ми правили кюртаж(но ми вадиха влагалищен хематом),би трябвало да ми е възстановена лигавицата,нали?Минаха вече 4 месеца! Rolling Eyes

# 7
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Шeст месеца е стандартната препоръка за да се постигне както физическо,така и емоционално възстановяване.Но при много жени (при мен включително) емоционалното възстановяване става много по-бързо,когато отново очакват бебе - така че само ти може да прецениш кога си емоционално готова да опитате отново.За физическото възстановяване ще ти каже лекаря ти - след кюртажа и възпалението при мен докторката ни разреши да опитаме на втория месец след аборта,след като щателно ме прегледа на ехограф и на стола.
Така че не приемай 6-те месеца като задължителни,ако се чувстваш готова и си физически възстановена.
Само да допълня,че забременях 4 месеца след кюртажа и бременността ми беше нормална (изключвам контракциите след 5-тия месец,каквито имах и с първата бременност,без да съм имала аборт преди това).

# 8
  • София
  • Мнения: 2 298
Летисия, съжалявам за загубата ти, и аз преживях същото през януари миналата година. Беше ужасно, не ми се живееше от мъка, тънех в догадки какво ли ще стане занапред.
В болницата ми казаха да изчакаме 6 месеца, но един наш познат гинеколог каза да опитаме след 4-ри, достатъчно е. На четвъртия месец на мене ми предложиха нова работа, аз реших да приема и затова трябваше да изчакаме поне още 3-4 месеца. И както си се пазехме уж...изведнъж видях двете чертички, точно 6 месеца след аборта.
Страховете през цялата бременност непрекъснато надделяваха над радостта, но в крайна сметка бебка се роди жива и здрава, макар и малко преждевременно, защото от тези притеснения взех да вдигам кръвно и доктора реши да не рискува и с мене и бебето и хайде под ножа ...
Пожелавам ти от сърце една нова, успешна бременност и едно малко, сладко и здраво бебенце!!!

# 9
  • Мнения: 433
Благодаря ти,Нат за милите думи и наистина така нужното ми успокоение!!Ти пирема ли някакви контрацептиви или медикаменти през периода през новото забременняване,защото чувам доста противоречиви мнения и вече не зная кое е правилно и кое не?Момиченце ли е това голинко сладурче на снимката?Рзакошна е!! Hug

# 10
  • Мнения: 781
Хубаво е да изчакаш поне 5-6 месеца....струва си чакането повярвай Simple Smile и при мен това се получи, но без кръв, без болка или каквито и да е признаци...просто сърцето спря и толкоз...."мисет" Sad след почистването, независимо по какъв начин, стените на матката се изстъргват за да не остане нещо и да се инфектира и средата се променя напълно..Необходимо е да се изчака известно време за да се възстанови отново иначе новия плод няма да може да зе закрепи хубаво и следващата бременност ще е рискова Rolling Eyes Дори и всичко да е ок - ще си в напрежение .. вечно ще ти се натяква "ама защо не изчака" , ще го мислиш непрекъснато! Не че има гаранции за нещо, но прави каквото трябва, пък да става каквото ще Wink Успех!! Simple Smile

# 11
  • Мнения: 4 212
Аз пък се чудя,като съм имала нормално раждане и не са ми правили кюртаж(но ми вадиха влагалищен хематом),би трябвало да ми е възстановена лигавицата,нали?Минаха вече 4 месеца! Rolling Eyes

Ами би трябвало на 6 месеца след раждането да е възстановена матката напълно.Разликата при спонтанен и раждане е голяма.Зна4и ти и аз сме родили, възстановяването е много по бавно, разбира се зависи в кой месец си родила. Аз износих бебето си до на4алото на 9 месец, сире4 цяла бременност.Лекарите ми казаха 6 месеца минимум. Макар и да се 4устваш добре, има  какво да се желае още.Хематом имах външен.Мноого боля, но не е същото като вътрешен.Моя ми мина за малко пове4е от месец, около 40 дена.
Не бързай, знам 4е е трудно, винаги оба4е е хубаво да се ходи на профилакти4ен преглед преди забременяване, особено в нашият слу4ай.Нека спец. да каже ДА и да даде зелена светлина.  Grinning

# 12
  • Мнения: 772
Аз пък се чудя,като съм имала нормално раждане и не са ми правили кюртаж(но ми вадиха влагалищен хематом),би трябвало да ми е възстановена лигавицата,нали?Минаха вече 4 месеца! Rolling Eyes

Ами би трябвало на 6 месеца след раждането да е възстановена матката напълно.Разликата при спонтанен и раждане е голяма.Зна4и ти и аз сме родили, възстановяването е много по бавно, разбира се зависи в кой месец си родила. Аз износих бебето си до на4алото на 9 месец, сире4 цяла бременност.Лекарите ми казаха 6 месеца минимум. Макар и да се 4устваш добре, има  какво да се желае още.Хематом имах външен.Мноого боля, но не е същото като вътрешен.Моя ми мина за малко пове4е от месец, около 40 дена.
Не бързай, знам 4е е трудно, винаги оба4е е хубаво да се ходи на профилакти4ен преглед преди забременяване, особено в нашият слу4ай.Нека спец. да каже ДА и да даде зелена светлина.  Grinning

Дано при теб да има наистина специалисти. За толкова години колкото ДА чувах и колкото  зелени светлини ми  пускаха   и като попитам за финала отговора беше ГАРАНЦИЯ-ФРАНЦИЯ. Малко работата като на чуждо дупе и сто тояги са малко. Wink Успех ти желая!

Общи условия

Активация на акаунт