ЗА ОТСЛАБВАЩИ И ОТСЛАБНАЛИ 17

  • 21 871
  • 393
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
                                      Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes  ЗА ОТСЛАБВАЩИ И ОТСЛАБНАЛИ 17 Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

  Hug Hug HugТОВА Е ТЕМАТА ЗА ВСИЧКИ, КОИТО ИСКАТ ДА ОТСЛАБНАТ ИЛИ ВЕЧЕ СА ГО ПОСТИГНАЛИ.
ТУК Е МЯСТОТО КЪДЕТО МОЖЕМ ДА СПОДЕЛЯМЕ ДИЕТИТЕ, КОИТО СПАЗВАМЕ И РЕЗУЛТАТИТЕ ОТ ТЯХ ИЛИ СОБСТВЕНИТЕ СИ РЕЖИМИ, КОИТО ДАВАТ НЕ ПО-МАЛКО ДОБРИ РЕЗУЛТАТИ ВЪРХУ САМОЧУВСТВИЕТО И КРАСОТАТА НИ!
  Hug Hug Hug



                                         Peace              Отслабвайте здравословно!       Peace

  Crazy Crazy Crazy За да останем здрави, красиви и да поддържаме добра физическа форма, е необходимо заедно с правилното хранене и физически натоварвания винаги да поддържаме организма си добре хидратиран.  Пийте течности колкото се може повече. Те засищат и утоляват глада.  Crazy Crazy Crazy

                                                                       


  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Съдържащите се витамини и минерали в зеленчуците и плодовете са истински природен дар, източник на здраве и бодрост за организма. Те са и неразделна част във всички видове диети.  Mr. Green Mr. Green

                                                                       


  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Белтъчините /протеините/ са едни от основните хранителни вещества, имащи първостепенно значение в храненето. Те са и основен градивен елемент на мускулите.  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
                                                     
                                                   



                                             Изчислете сами нужния Ви прием от калории за деня


                                                             Peace  Жени Peace

Стъпка 1

РП = 655 + (9.6 X кг) + (1.8 X височина в см) - (4.7 X години).

Пример

Ако сте на 32 г
Имате ръст 162.5 cm
Тежите 84 kг
Вашият РП е 655 + (806) + (293) - (150) = 1604 ккал

Стъпка 2

Ето как да определите целият си разход за деня:
Умножете РП по коефициента, отговарящ на вашата физическа активност:

   1. Заседнал начин на живот с малко движение = РП X 1.2
   2. Лека физическа активност (леки упражнения или спорт 1-3 дни в седмицата)= РП X1.375
   3. Ако се движите със средна натовареност (не много тежка физическа дейност/спорт 3-5 дни е седмицата)= РП X 1.55
   4. Тежка физическа дейност (усилени тренировки/физическа работа 6-7 дни в седмицата) = РП X 1.725
   5. Ако сте изключително активни (много тежки физически упражнения, спорт и физическа работа, 2-разови тренировки и т.н.)= РП X 1.9

Пример

Ако жената,в горният пример има заседнал начин на живот то нейният общ разход ще бъде РП (1604) по 1.2 = 1925
1925 ккал са енергията необходима, за да се поддържа сегашното й тегло.[/i]
[/color]
                                                               Laughing Мъже Laughing

Стъпка 1

РП = 66 + (13.7 X кг) + (5 X височина в см) - (6.8 X години).

Пример

Ако сте на 25 г
Имате ръст 190 cm
Тежите 90 кг
Вашият РП е 66 + (1233) + (950) - (170) = 2079 ккал

Стъпка 2

Ето как да определите целият си разход за деня:
Умножете РП по коефициента, отговарящ на вашата физическа активност:

   1. Заседнал начин на живот с малко движение = РП X 1.2
   2. Лека физическа активност (леки упражнения или спорт 1-3 дни в седмицата) = РП X 1.375
   3. Ако се движите със средна натовареност (не много тежка физическа дейност/спорт 3-5 дни е седмицата)= РП X 1.55
   4. Тежка физическа дейност (усилени тренировки/физическа работа 6-7 дни в седмицата) = РП X 1.725
   5. Изключително активни мъже (много тежки физически упражнения, спорт и физическа работа, 2-разови тренировки и т.н.)= РП X 1.9

Пример

Ако мъжът в горния пример има заседнал начин на живот, то неговият общ разход ще бъде РП (2079) по 1.2 = 2495
2495 ккал е енергията, необходима за да се поддържа сегашното му тегло.
Защо всички тези формули?[/i]
[/color]

                                                              Hug  Flutter Hug  Flutter Hug

Те ще ни помогнат да определим калорийният си разход и съответно да си поставим цели за загуба или покачване на тегло. Невъзможно е да обърнем законите на термодинамиката и разхода на енергия, за това е необходимо да ги манипулираме. Всеки килограм от мастните ни запаси се равнява на около 7000 ккал, това означава, че трябва да изразходим тези 7000 ккал от масните ни запаси. За това има няколко начина: а) диета в) физическа активност с) диета+физическа активност.


 



СтАрАтА тЕмА: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=361529.0




# 1
  • Мнения: 170
Пристигам и в новата тема.rainfall мерсаж за новата темичка,хей момичета този Дюкан бил супер,чувствам се много добре,няма глад напротив,само тази вода ми идва в повече,но няма пълно щастие Grinning

# 2
  • Мнения: 0
noni2009 откога си на Дюкан?   bouquet
 

# 3
  • при моите деца .....
  • Мнения: 5 123
Хоп и аз в новата тема!
rainfall,   bouquet
От утре - малко разтоварване.
Хубав ден!

# 4
  • Мнения: 170
От днес съм на Дюкан Grinningмного е нали LaughingКъм обяд се появи главоболие,но бързо отшумя Hugиначе всичко е тип-топ

# 5
  • Мнения: 36
Здрвейте на всички Simple Smile Тия прзници...... леле как се освиних... #Crazy то не бяха сладки, то не бяха пасти,ресторанти... Обаче от утре си влизам в релси и си повам моя ударен режим. Надявам се за 10-тина дена да сваля всичко което съм качила и това което така и не свалих покрай тези празници. От петък почвам и лекции и тогава съм се зарекла и пак да почна да бягам та да видим  Rolling Eyes
Лек ден на всички от мен   bouquet

# 6
  • Мнения: 50
Здравейте на всички,
от днес съм на Дюкан и ми е малко странно, аз по принцип ям много плодове и зеленчуци, а и след празниците... Решила съм да остана на първия етап само 5 дни мисля, че ми стига.  PraynigСтискайте палци да издържа, не съм гладна, но пък сладко страшно ми се яде, а и гадното е, че у дома е пълно с разни сладкиши и общо взето нормална храна, все пак майка ми и баща ми си се хранят нормално. Един ден мина, още 4 остават и чакам с нетърпение да си хапна поне малко домати, марули и т.н.  LaughingДа ми се чуди човек за какво мечтая.

# 7
  • при моите деца .....
  • Мнения: 5 123
Leo2002bg, можеш да си правиш различни режимни сладки неща - аз започнах в трета да си правя, но не пропускам - запичнах с желирано плодово мляко, после просто продово мляко - мляко с малко степче, а сета си правя редовно крем карамел, без карамел - разбивам 4 яйца с подсладител  (да става за термична обработка) добавям 200 - 250 гр. прясно мляко 0.1 % разбивам и за 10 мин в МВ на 450 -500.
 

# 8
  • Мнения: 50
 Simple Smile Ще пробвам някои от тези рецепти, мерси! Но пък имам време до там, поне 2-3 седмици ще ми трябват да мина на 3-ти етап.

# 9
  • при моите деца .....
  • Мнения: 5 123
О, аз не се изразих правилно, аз късно открих за себе си тези сладки неща - а иначе и трети препоръчани и единствено правени от мен са подходящи и за ударната фаза и за втора и за трета.
Отнемат минути.

# 10
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Последните няколко седмици свалях по кило. Сега с Великден, не съм се теглила 3 дни....
Записвам се в темата за мотивация и да си призная публично , че слабея, че да не се изкуша да спра Wink
Режимът ми: сутрин чаша чай с лъжица мед, плод преди обед, обяд, плод след обед, вечеря; вода колкото успея, чай когато има и ходене колко успея.

# 11
  • Мнения: 170
Добро утро,момичета HugЛео с теб стартираме едновременно - и на кг. сме еднакви.Моят първи Дюкански ден ми свали - 0.400 гр.Боби кажи миличка - нормално ли е  newsm78По принцип започнах от 66.800 кг.,сутринта отчете-66.400кг.Сладко не ми се яде,нито плодове и зеленчуци - чудно Hug

# 12
  • Мнения: 1 454
Добро утро и от мен!
Добре дошли на всички, които не познавам...гледам повечето сте се ориентирали към Дюкан Simple Smile

Маце, какво стана? Нали не го умееше и ти...хихи, да ти кажа...вчера слушах Байкова в предаването на Гала и обесняваше как от многото диети свиква организма...много тъжно..аз все си го знаех, обаче ме удари като с мокра кърпа това и започнах от вчера Японското чудо. Винаги съм се дърпала понеже МРАЗЯ яйца...но...майка ми го направи и за 2 седмици сега като я видях по Великден...направо се засрамих от себе си, че жената веднъж прави диета и отслабва, а аз вечно на диета и все се оплаквам
Та така 2ри ден - Японка

Боби,
честити рожден ден на сериозна патерица! Simple Smile
Пожелавам ти само прекрасни емоции около новите придобивки, и през тази година да създадеш най-невероятните и незабравими спомени Simple Smile

Благодарности на rainfall за темичката Simple Smile

Приятен и хубав ден![/color]

# 13
  • Мнения: 12
Христос воскресе!!! easter
Ето ме и мен в новата темичка!!! Rainfall,мерси!
Мина и Великден и кантара не пропусна да покаже кило отгоре. Леле колко курабии изядох... SickНа всичкото отгоре съм в МЦ.От днес минавам на чисти протеини 4-5 дни и се надявам да сваля поне 2 кг. Спирам сладкото и курабиите. Бях извън градът и не съм тренирала 3 дни,та затова сега ще яхвам кростренажора.
Арт мама,привет!
Noni,Leo,успех в Дюкан,като гледам нямате много кила за сваляне и ще отслабнете бързо.
 Hug на всички и хубав режимен ден,че...лято идва. Като гледам вече не само аз си мисля за морето...
 smile3525

# 14
  • Мнения: 50
Добро утро на всички!
noni2009, аз като станах и се измерих направо се стреснах, започнах от 67,3 (или там някъде кантара не ми се вижда много точен, въпреки че е от електронните), а сутринта бях 66  Simple Smile не, че не ме радва, но много ми се видя. Не съм гладувала вчера, даже напротив ядох 2 яйца, пуешко филе, пилешко на скара, мляко с трици и т.н., абе доволно си хапнах. Само ми се ядяха плодове страшно, каквито и да е, даже сладко не ми се яде толкова, но ще търпя.
А вчера си правих упражнения у дома, може и от това да е разликата в кг, а утре съм на аеробика Peace Само се чудех с това месо да не натрупам муслули? (малко глупав въпрос е, но аз да питам)

Общи условия

Активация на акаунт