Поощрение или наказание, като форма на възпитание?

  • 4 037
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 299
Какъв ,според вас,е идеалният начин за възпитание?
-строгост Angry или демократичност yes?
-родителска близост wait или силна индивидуалност Grinning?
Какви са вашите родители hug?
Какво не ви харесва в техните методи на възпитание bash?
Какво бихте взели като метод от тях spoko?

# 1
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Според мен: първо ПООЩРЕНИЕТО, а ако не стане-наказанието. Винаги съм за доброто, ама зависи от случая.
Майка ми беше много строга с нас, а татко точно обратното, но честно казано искам да съм хем приятелка с дъщеря ми хем добра майка.
Със сигурност обаче няма да се карам на детето си ако получи петица. Няма да съм бележкарка, но пък и няма да я оставям да ми носи двойки. Ох, незнам newsm78 newsm78 Ще търся баланс и ще се стремя да вземам правилни решения!

# 2
  • Мнения: 811
"Моркова" и "тоягата" вървят заедно  Mr. Green

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 4 571
И едното, и другото - аз съм твърдо против крайностите.

(прозвуча малко като: Мразя расизма и циганите...) ooooh!

# 4
  • Мнения: 4 244
Какъв ,според вас,е идеалният начин за възпитание?
-строгост Angry или демократичност yes?
-родителска близост wait или силна индивидуалност Grinning?
Какви са вашите родители hug?
Какво не ви харесва в техните методи на възпитание bash?
Какво бихте взели като метод от тях spoko?
Златната среда !
Строгост в аспект  поставяне на ясни граници в които детето да се ориентира по добре. Демократичност в аспект свобода в тези граници
Родителска близост в необходимите моменти и силна индвидуалнсто в останалото време
Моите родители не мога да коментирам защото съм възпитавана изключетелно и само от майка си. Считам че съм добре възпитана Laughing
Има неща които не ми харесват в метода и на възпитание и сега гледам да го избягвам.
Нямам конкретен метод на възпитание - децата ми са различни индивидуалности и подхождам по различен начин към всеки от тях

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Според мен зависи от ситуацията.Понякога едното, друг път- другото.Но споделям мнението, че двете вървят ръка за ръка.

# 6
  • София
  • Мнения: 6 999
Верен е средният път Simple Smile

С учудване откривам, че възпитанието на родителите ми е било добро.

Нещо, което искам да постигна с детето си както те с нас със сестра ми - самостоятелност. Оставяли са ме да се справям сама със ситуации, в каквито съм сигурна, малко родители биха оставили децата си сами. Мъжът ми възпитаван точно обратното - че мама и тати са тук да ти помагат за всичко, но и да те контролират за всичко е доста против, но успявам да го убедя за сега Simple Smile

# 7
  • Мнения: 7 821
Според зависи  Wink. Но твърдо смятам, че докато децата са деца - родителите трябва да са родители, а стават приятели когато децата порастат. С други думи споделям мнението на Фиданката, че си има граници, които не бива да се прекрачват, за доброто на всички  Grinning.

# 8
  • София
  • Мнения: 5 828
Какъв ,според вас,е идеалният начин за възпитание?
-строгост Angry или демократичност yes?
-родителска близост wait или силна индивидуалност Grinning?
Какви са вашите родители hug?
Какво не ви харесва в техните методи на възпитание bash?
Какво бихте взели като метод от тях spoko?

Постъпвам и по двата начина в зависимост от ситуацията.
Родителите ми бяха в едната крайност - силна индивидуалност и самостоятелност, което сега виждам, че не е най-добрия вариант. Затова гледам да търся златната среда, но не винаги се получава за съжаление.

# 9
  • Мнения: 3 164
Много странно е за мен,но аз съм възпитавана мнооого либерте, а аз определено съм строг родител-а ситуацията с мъжа ми е точно обратно #Crazy

# 10
  • Мнения: 6 472
Според зависи - някъде по средата съм Grinning
А моите родители изглежда са успявали да намерят верният пък, защото до ден днешен майка ми си остава най- добрата ми приятелка и по отношение на възпитанието на дацата, много ми се иска да приличам на нея Grinning
Единственото, което не ми харесва чак толкова е желанието им да ни защитят от всичко. Това определено ми създаде някои проблеми, като се отделих от тях, но в общи линии бързо ги преодолях Flutter

# 11
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Какъв ,според вас,е идеалният начин за възпитание?
-строгост Angry или демократичност yes?
-родителска близост wait или силна индивидуалност Grinning?
Какви са вашите родители hug?
Какво не ви харесва в техните методи на възпитание bash?
Какво бихте взели като метод от тях spoko?
1. Според мен трябва да възпитаваме децата си с малко строгост, малко демократичност, да показваме често, че ги обичаме и че ДЕЦАТА СА ХОРА със свои чувства, че са индивиди, които имат право на мнение. Майка ми беше човек с разбирането : "Децата трябва да се целуват само докато спят, иначе се разглезват" и доста често ни биеше, но не я виня. Отгледа ни сама със сестра ми и бих казала направи ни ХОРА, а това е най-важното. Аз на сина често му показвам, че го обичам, цункаме се доста често  remybussi, но пък му се и карам.
2. Има една прекрасна поговорка по отношение възпитанието на децата:
"С ДЕЦАТА ДО ТРИ ГОДИНИ СЕ ДРЪЖ КАТО КЪМ ГОСПОДАР, ОТ ТРИ ДО ОСЕМНАДЕСЕТ - КАТО КЪМ СЛУГА, А ОТ ОСЕМНАДЕСЕТ - КАТО КЪМ ПРИЯТЕЛ" smile3521

# 12
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Цитат
Има една прекрасна поговорка по отношение възпитанието на децата:
"С ДЕЦАТА ДО ТРИ ГОДИНИ СЕ ДРЪЖ КАТО КЪМ ГОСПОДАР, ОТ ТРИ ДО ОСЕМНАДЕСЕТ - КАТО КЪМ СЛУГА, А ОТ ОСЕМНАДЕСЕТ - КАТО КЪМ ПРИЯТЕЛ" smile3521

А пък аз съм чувала: до 5 се дръж с тях като божества, до 15 като към слуги и после им стани приятел.....

Ние сме още малки, но мисля, че най- важното във възпитанието е да бъдеш справедлив  и да бъдеш винаги това, което си..... в смисъл- да не се насилваш нито да бъдеш нито строг и сърдит, нито доволен и щастлив, от разни ситуации.....защото ние възпитаваме чрез собствения си пример, а не чрез наказания, думи или натяквания....

Общи условия

Активация на акаунт