хрема вече повече от месец и стафилококи

  • 17 986
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 276
Синът ми е на 1.6 месеца. Вече повече от месец има упорита хрема която лекувахме със виброцил и след като нямаше ефекти със макситрол а след като отново не мина проведохме лечение и със Унифлокс.За съжаление хремата продължи но вече със обилни жълти секрети.Взехме носен секрет и се оказа че масово наличие на  S. aureus.Последва лечение 10 дена със бактробан. Същевременно детето започна да кашля и към днешна дата ,тоест по време на лечението с бактробана разви и бронхит вследствие хремата предполагам.Вече три дена сме на Клацид  и  е по-добре като общо състояние, апетита който беше загубил зе възвръща сякаш и е жизнен но сополите не спират а вчера беше последният ден от лечението със бактробана  Confused Освен това забравих да кажа че от хремата беше възпалил и ушите и лекувахме и тях със отипакс. Температура не е вдигал.
моля ви дайте съвет как да се справя? Възможно ли е назалният антибиотик да не се е справил със стафилококите?Объркана съм и вече се чудя какво да си мисля  ooooh!

Последна редакция: пн, 20 апр 2009, 17:26 от Надя 73

# 1
  • Мнения: 2 070
Стафилокока по антибиогтама ли го лекувате?

# 2
  • Мнения: 276
да по антибиограма

# 3
  • Мнения: 2 070
моето дете е с упорита хрема почти от три години.алергичен ринит,като не овладеем навреме сополите и преминават в жълтеникави,гнойни.обясниха ми че от алергията си има огнище в носа непрекъснато,и е податлива на вируси и инфекции(в нослето имам предвид0лекуват се и пак се появяват гадните бактерии,излекуваме едната ,появява се друга.обаче при нас Бактробана помогна. Вие сте развили и допълнителна инфекция , Изчакай Клацида да подейства,трябва да се пие минимум 7 дни

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 5 018
Здравей!

Ако хремата продължава, може да пробваш с капки от клеева тинктура в носа.
За дъщеря ми ги изписа лекар, с подобни симптоми беше и стафилококи също...Помогнаха много. Не е пила дори и АБ.  Peace
Има доста теми за кл. тинктура, ако те интересува...

Ето на дъщеря ми как й бяха предписани: на 1мл. физ. разтвор - 1 капка кл. тинктура, правиш колкото ще използваш през деня, всяка сутрин изхвърляш останалото и правиш нови, слагат се през три часа в началото, после се разреждат приемите, през времето между тях се слага чист физ. разтвор. Слагат се продължително време 7- 10 дни.  Peace

Успех!

# 5
  • Мнения: 276
Бенджи 2710  Hug интересуваме всичко което може да помогне да се справя със тази досадна хрема! Моля те дай ми инфо  Peace
Лошото е само че вече е толкова изнервен от лекарства, капки,сиропи и прочие
е само като ме види да приготвям и се почва обиколка на къщата със рев, сълзи и буйстване!
Горкото дете, ама то си е травмиращо
Пали и на мене ми намирисва на вид алергия сякаш  Thinking ама от какво ще да е таз алергия...може и от влагата и мухъла който се образува зимата у нас  Confused

# 6
  • Мнения: 2 732
А клацида има ли го в антибиограмата?

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 5 018
Клеевата тинктура се купува от аптеката, има я навсякъде.
На нас ни я изписа лекар -хомеопат, но не е хомеопатичен продукт.

Ето два линка, но пусни търсачката на клеева тинктура и ще видиш колко инфо ще ти излезе...
http://mama.btv.bg/index.php?p=21&l=1
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=336338.msg8809471;topicseen#msg880947

В Държавна болница, където тогава /сега февруари/ ходехме при УНГ -  за тази хрема, намаленият слух от нея и увеличената трета сливица, казаха, че е много добър вариант, искаха да изписват АБ - капки за нос, но като разбраха, че слагаме кл. тинктура вече, се отказаха. Там, при носогърлен секрет й откриха и бактериите, не помня какви, май стафилококи, но докато излязат резултатите и детето вече беше добре, казаха, че няма нужда от АБ.
Аз бях много впечатлена.  Mr. Green

Какво друго...? newsm78
Има тема тук в здравния, мисля...Майките пишат, че може да се ползва от малки деца. Мен това не ме е притеснявало, мойта щерка е на 8г. и 8м. Wink

Не се ползва, ако детето е алергично към пчелни продукти/мед. Физ. разтвор -от аптеката, взех си банка. Разтварях ги в чисто шишенце от капки. Не е неприятно, капе се по повечко, така че, да се усети в гърлото.

Има бактерицидни свойства т.е. ще помогне, ако е бактерия, но ако е алергия - едва ли.

Ама при вас с тази влага и мухъл...нищо чудно да е от тях.  Thinking

Последна редакция: пн, 20 апр 2009, 23:40 от Бенджи 2710

# 8
  • Мнения: 276
Бенджи 2710 благодаря ти за отговора  Peace
Ще взема клеева тинктура и ще пробвам и със нея,поне ако не помогне то няма да навреди!
мухъла у нас се яви от конденз след поставяне преди години на ПВЦ дограма и зимата е ужасно!
Знам че е много опасно да се дишат спорите на тая гад и понеже зимата заради силната миризма на антимухъла не пръсках с него защото не мога и да проветря хубаво,бършех само с доместос но той пак си се явява след това!
От въпросната хрема и нашата трета сливица е възпалена също  Confused
А най-лошото е че не може за сега да се тества и да се разбере дал има алергия или не! но е факт че когато пие противоалергично- зиртек е доста по-добре!
VL7 като наименование на лекарство не присъства, но може би като активно действащо вещество - да.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 5 018
За почистване на плесен и мухъл  – смесват се равни количества вода и оцет и се почиства с кърпа или гъба. Ако мухълът е по-упорит, се слага повечко оцет.

# 10
  • Мнения: 7 106
След една такава продължителна хрема, дъщеря ми се обзаведе с двустранен максиларен синузит. Уж само сополи, пък.....
Консултирай се с добър УНГ специалист, нашият от вида и цвета на сополите се усъмни и ни изпрати на снимка, където лъснаха нещата.

# 11
  • Мнения: 276
 ooooh!има ли вероятност на тази възраст да има синузит?

# 12
  • Мнения: 2 070
ooooh!има ли вероятност на тази възраст да има синузит?
не,но ако не се справите с хремата,верочтноста да развие е голяма Confused

# 13
  • Мнения: 276
Пали колко сте големи вие? Милото детенце,много неприятно! Аз страдам от години от синузит и знам какво е!Как се лекувате?

# 14
  • Мнения: 73
Здравей Надя.От 2 години и половина се борим с хронична хрема и зелени сополи.Първо от там се започна още с постъпването в детска ясла.Започна с едно дълго и продължително лечение и до ден днешен.От хремата синът ми премина много бързо в една неистова давеща се кашлица-АЛЕРГИА.Започна да пие противоалергични сиропчета за кашлицата-кортизонови,но за жалост положението се усложни.пил е тези боклуци 1 година.Благодарение на тях,и неправилното и некомпетентно лечение на некадърните доктори,най-накрая детето разви бронхиална АСТМА.Без дае боледувал от нито един бронхит. #2gunfireПобъркаха ми детето от антибиотици ,сиропи всякакви мазила за нослето,зелените сополи не изчезват.Вкъщи направо се побъркахме с мъжа ми,а пък за детето да не говорим. #Cussing outОт цялата тази химия и отрова ефектът беше потресаващ.Реших че  трябва да изхвърля всичко.По този повод искам да ти кажа,започнах с клеева тинктура,ехинацея,пчелно млечице сребърна вода и т.н.само природни имуностимулатори. Също така бъзак и бронхокапс на таблетки,и бих казала че вече се преборваме с хроничната хрема като се има предвид усложненията които получи вследсвие антибиотиците и какви ли не боклуци .А именно срив в имунната система,диз бактериоза,увеличен черен дроб.Убедих се че от природните иминостимулатори няма по-добро.Те възвърнаха здравето на детето ми,това са доста силни продукти особено пчелното млечице.Та затова не се притеснявай да дадеш клеева тин. на детенцето ти,успех ви пожелавам.Бъди внимателна с "докторите",повярвай ми,пълно е с некадълници. newsm78

Общи условия

Активация на акаунт