до кой месец нощно хранене

  • 1 502
  • 36
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 768
мили майчета, моля Ви кажете ми дой кой месец е нормално мойта бебка да се храни нощем? тя вече е на 4 месеца и половина а през нощта яде на 3 -4 часа а понякога и на по-малко..това ме разбива и се притеснявам кога трябва да се отучва за да не и се превърне в навик който да продължи година/и... най-странното е че първите 2 месеца бебка си правеше почивка от 6-8 часа през нощта но явно 1 вечер се е събудила през нощта и аз не съм видяла колко време е минало от предното хранене и съм и дала и така от тогава си иска и това си е Sad((( пробвах с водичка няколко пъти, първите пъти преди месец дори се будеше защото не искаше вода /давам вода без захар по препоръка на педито/ и после се приспивахме час и половина по нощите... последния път преди няколко дена я пробвах с водичка и тя отново се събуди и пак си я нахраних като пич... чудя се до кога да продължавам...
моля ви кажете!

# 1
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
Мисля, че е нормално да си иска нощем детето. Моята на 1г. и 2м. също си иска по 2-3-4 пъти на нощ. По-добре си й давай да суче вместо да му даваш вода. Някой бебета си взимат по-голямо количество мляко през нощта. А между другото моята се беше отказала сама за известно време от нощното кърмене, но заради зъби сигурно пак си го възстанови. Успех!

# 2
  • Мнения: 4 242
Звездичке няма определен срок за нощното хранене, съжалявам ако те разочаровам Laughing Повечето бебета в началото спят добре и често по цяла нощ, но после започват да се будят. Причините могат да са много, я зъбки започват да ги мъчат, или прекалено много емоции са имали през деня и това дава отражение и на съня, колкото повече порастват бебчетата толкова по впечатлителни стават. Освен това бебетата се учат да спят, на тази възраст все още не умеят да преминават от една фаза на сън в друга, от лек в дълбок и обратно. Научават се на около 2 годишна възраст.
Въоръжи се с търпение, опитай се да гледаш на нещата от положителната им страна и така няма да ти тежи чак толкова недоспиването Laughing Освен това бебчето се буди от глад, стомахчето е твърде малко за да издържи цяла нощ с една последна порция след банята.
Недей да наливаш малкото човече с вода когато е гладно, ако го накърмиш цялата тази дандания ще приключи бързо. Дъщеря ми от втория месец насам денем суче през 2-3-4 часа, нощем точно през 2, все едно си навива часовник. Mr. Green

# 3
  • Мнения: 7 837
Само да не се обезсърчиш като се включи belinda  Wink

# 4
  • София
  • Мнения: 18 679
Мииии - ей ме на!Мисля, че докъм 2 години Joy

# 5
  • Мнения: 7 837
 newsm62
Знаех си аз, че ще успокоиш всички ни   bouquet

# 6
  • Мнения: 7 430
Звездичке няма определен срок за нощното хранене, съжалявам ако те разочаровам Laughing Повечето бебета в началото спят добре и често по цяла нощ, но после започват да се будят. Причините могат да са много, я зъбки започват да ги мъчат, или прекалено много емоции са имали през деня и това дава отражение и на съня, колкото повече порастват бебчетата толкова по впечатлителни стават. Освен това бебетата се учат да спят, на тази възраст все още не умеят да преминават от една фаза на сън в друга, от лек в дълбок и обратно. Научават се на около 2 годишна възраст.
Въоръжи се с търпение, опитай се да гледаш на нещата от положителната им страна и така няма да ти тежи чак толкова недоспиването Laughing Освен това бебчето се буди от глад, стомахчето е твърде малко за да издържи цяла нощ с една последна порция след банята.
Недей да наливаш малкото човече с вода когато е гладно, ако го накърмиш цялата тази дандания ще приключи бързо. Дъщеря ми от втория месец насам денем суче през 2-3-4 часа, нощем точно през 2, все едно си навива часовник. Mr. Green


 newsm10...има право Мери....някой бебета доста време продължават да хапват и през нощта....моя дивик и той е така Crazy

# 7
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Мииии - ей ме на!Мисля, че докъм 2 години Joy
Миии - и след 2 години даже в някои случаи. При това още не са й поникнали последните 4 кътника  ooooh! , та и това ни чака.
 hahaha Не се отчайвай обаче - минава, при някои деца - по-рано.

# 8
# 9
  • Мнения: 1 547
 smile3514 Rage Rage

И ние сме в отбора. Както си спеше като пън по цяла нощ, сега вече се буди по 2 пъти поне  #Crazy Какво му стана на това дете не знам...Да видим дали са зъби или това е просто началото  Mr. Green

# 10
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Да се намеся и аз - Мартин правеше нощни паузи от 7 до10 часа, откакто стана на 2 месеца. Но от 7,5 месеца се буди всяка нощ по 1-2-3 пъти! За мен нощно кърмене се брой и това в 5:00-5:30, изобщо не го считам за сутришно  Wink

Много е вярно това, че бебетата се учат да спят! Някои така и не успяват да преминават през различните фази на сън! Кърменето е най-бързия и лесен начин да се приспят наново! Поне на Мартин му отнема 3-5 минути!

Най-важното е, да приемеш че това е напълно нормално и да не обръщаш внимание на коментарите около теб!

# 11
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ние пък въобще не сме имали никога пауза без кърмене,по-голяма от 4ч - нито денем,нито нощем,никога,откакто се е родила Grinning Нощни хранения имаме минимум 5 (аз за нощни броя всичките от момента в който си легна до момента на ставане - т.е. от 22 до 7 сутринта),като твърде често само между 4 и 7 сутринта са повече от 5 #Crazy
Честно казано,въобще не ми пречи - толкова отдавна съм забравила какво е да спиш непробудно цяла нощ (откакто се е родил баткото Laughing).

# 12
  • София
  • Мнения: 4 381
Нощите, когато момата не се е будила се броят на пръстите на едната ръка. Скоро ще навърши годинка. През тези нощи се налагаше да ставам да се цедя, защото преливах и много ме болеше. Последния месец се спря на 2 нощни кърмения.

# 13
  • Мнения: 5 255
И Лора продължава да суче нощем  Mr. Green

# 14
  • Мнения: X
Ей, съвсем ще отчаяте момичето. Laughing

Истината е че всяко бебе си е различно. Просто се води по бебето си. Ако то има нужда от нощното хранене, ще иска да суче. Ако не - ще си спинка.
Повечето ми кърмещи приятелки приключиха с нощното кърмене през 2-4 месец без да залъгват с вода - просто бебетата спряха да се будят нощем. Правеха паузи от 6-7 часа.
Е, аз не съм от тях. Моят бебок сучеше през около 2 часа ДЕНОНОЩНО до към 7 месец. После поразреди и освен дневните останаха 1-2 нощни кърмения. Към годинката спря да се буди нощем, но пак имаме от време на време моменти когато иска да суче нощем - обикновенно когато прибива зъбче.
Успех и кураж!

Общи условия

Активация на акаунт