Въпрос към мамите раждали два и повече пъти

  • 2 530
  • 52
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 435
Здравейте. Става въпрос за термина. Понеже първото си дете го родих 2 седмици преди термина, т.е. в 38 г.с., сега съм в 36 г.с. и не знам дали да очаквам пак да се случи по-рано или всяка бременност си е индивидуална. Интересно ми е как се е било при вас при първото и при второто дете. Моля споделете опита си.

# 1
  • София
  • Мнения: 39 759
Всяка бременност е различна.
Има и фактора "неточен термин".
При мен имаше зависимост при ражданията.

Подобна тема има в недоносени дечица - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=387369.0

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


   Първото дете го родих на датата на термина.Второто го пренасях когато се наложи секцио по спешност.

# 3
  • Мнения: 115
Първото родих точно , второто преносих.

Последна редакция: вт, 21 апр 2009, 22:27 от Лорена

# 4
  • Варна
  • Мнения: 11 340
И аз пусках подобна тема... Сега ще я потърся и ще ти пусна линк. Peace

Също като при теб, дъщеря ми се роди 12 дни по-рано и се бях настроила, че и това бебе ще избърза, но то явно няма такива намерения...  Twisted Evil

Ето я темата:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=346990.0

Последна редакция: вт, 21 апр 2009, 00:00 от chockolina

# 5
  • Мнения: 395
Алекс се роди 1 седмица преди термина, а Софи 3 седмици преди това, но когато навлязах в деветия с Алекс лежах в болница, той беше получил гърч от висока темература и съответно и аз се заразих и трябваше да пия антибиотици, така че , може би това да си е оказало влияние. Успех с новото бебче

# 6
  • Мнения: 108
Марти го родих една седмица по рано, а Андреа 17 дена по рано, но всичко е много индивидуално. Пожелавам ти успех и не се притеснявай.

# 7
  • Мнения: 1 715
Първото дете го пресносих 14 дни.Второто го родих на датата на термина.

# 8
  • Мнения: 1 447
И аз мисля,че всяка бременност е индивидуална.Първият път преносих 3 дена,а вторият родих един ден след термина,но ми поставиха хапче.
Можеше да пренося и повече.

# 9
  • Мнения: 1 121
Първото дете родих 2 дни преди термина, второто точно на термина. Според мен закономерност няма.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 391
Първият път родих един ден прди определения ми термин, а втория две седмици по-рано. И все пак не могат да се правят генерални заключения, защото всяка бременност е индивидуална. Успех Peace

# 11
  • Мнения: 798
И аз си мислех, че има зависимост, но при мен нямаше. Първото родих две седмици преди термин, като раждането почна с изтичането на водите без контракции, а второто родих на термин, като почна с контракции, а водите ми спукаха чак накрая.
Но поне за мен беше приятно, че второто беше по-леко, както се и надявах  Peace

# 12
  • Мнения: 2 960
Първото детенце родих 12 дни преди термина,второто 5 дни преди датата Peace

# 13
  • Мнения: 284
И двете си деца родих две седмици преди термина.

# 14
  • Мнения: 641
И двете преди термина с около 1 седмица.

Общи условия

Активация на акаунт