Проблеми със захранването, как да продължа?

  • 2 416
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 616
Здравейте   bouquet
Сина ми е на 4мес. и половина от около 2 седмици почнах да му давам пюрета реших, че е готов защото имаше почти всички признаци за това (интерес към нашата храна, държи си играчките, не му стига 1л. мляко на ден и т.н и т.н), но сега си мисля че може би избързах  Rolling Eyes та започнах с оризова каша прие я много добре с интерес и апетит (по принцип е много лаком) обаче после с трите първи зеленчука картоф, тиква и морков пълен провал  Sad Sad изчетох доста теми тук и видях повечето съвети и техники, които сте дали и ще ги приложа  bouquet. Не го насилвам нито настоявам да яде пюрето на всяка цена.

Ще го оставя известно време въпроса ми е колко и след това да продължа ли пак със зеленчуците или ..??


п.п.Опитвала съм само с пюрета на Хип и на Семпер чистия картоф незнам дали да не сменя марките. newsm78

# 1
  • Мнения: 8 242
Чистия картоф, доколкото помня, е доста гъст.. Ако пробваш да го разредиш с малко АМ ?
Или да добавиш лъжичка картоф към оризовата каша - и така постепенно да увеличаваш картофа Simple Smile
Иначе спри за малко с опитите и пробвай с нещо друго Simple Smile
А туй да си държи сам играчките не знаех, че е признак за захранване  Crazy

# 2
  • Мнения: 616
Благодаря ти за отговора   bouquet, не да си държи играчките конкретно може би не се изказах правилно да държи предмети поне така съм чела http://karmene.greatnow.com/gotovo.html   Wink Simple Smile

За картофа да дадох му го с АМ разреден той е ужасно гъст.

За колко време мога да прекъсна това ми е въпроса и с какво друго да продължа, и да започвам пак с по 2-3 лъчицки или..? Просто това не ми е ясно, ще ви бъда благодарна ако ми дадете малко съвети   bouquet

# 3
  • Мнения: 8 242
А тъй, като си чела там:

Не забравйте обаче: целта ви е да започнете да давате на бебето храни, различни от кърма (АМ в случая), не да го натъпчете с тях!

Ако си харесва кашата - давай му я.. Спри да го "тормозиш" 1-2 седмици с нови вкусове и пробвай нещо различно, от това, което си давала...
Каква каша даваш? Да не би да е много сладка (ако има захар) и затова да не харесва зеленчуковите пюрета ..
Или просто спри всичко и изчакай докато стане на 5м. .. и наново Simple Smile Само не го насилвай, че ще стане по-лошо  Rolling Eyes Малък е още, има време да си хапва всичко  Hug

# 4
  • Мнения: 616
Или просто спри всичко и изчакай докато стане на 5м. .. и наново Simple Smile Само не го насилвай, че ще стане по-лошо  Rolling Eyes Малък е още, има време да си хапва всичко  Hug

да това мисля че е отговора, както написах по-горе не го насилвам и не държа да ги яде на всяка цена  Simple Smile като видя че не го иска го махам и си давам млякото.

Кашата е на Милупа оризова, обаче вчера и нея ми отказа а преди това си я яде.

Благодаря ти за включването  Hug  bouquet

# 5
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 317
Бебетата понякога отказват твърда храна и по други причини - например никнене на зъби, а не непременно, че не му харесва. Според мен можеш да спреш за няколко седмици със захранването и след това да започнеш със зеленчуково пюре - например тиквата се приема от децата много добре.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Аз не разбрах какво значи "пълен провал" - отказва да ги яде или има други проблеми? За прекъсването - щом веднъж си захранила можеш да прекъснеш за колкото време искаш и няма нужда пак да захранваш лъжичка по лъжичка. Мойте деца са захранвани с Хипп, като чистите пюрета (от един зеленчук) не ги харесваха особено. Но комбинираните ги ядяха с удоволствие. Опитай с тях. Или ако няма подходяща комбинация от зеленчуците, с които сте захранени можеш да му правиш домашно. А за кашата  - има много видове безглутенова каша с различни вкусове, не е задължително да е оризова. Опитвай докато разбереш какво му харесва. Мойте например повече от 2 пъти една и съща каша не искаха да ядат. Омръзваше им. За това въртях 3-4 вида.

# 7
  • Мнения: 616
Бебетата понякога отказват твърда храна и по други причини - например никнене на зъби, а не непременно, че не му харесва. Според мен можеш да спреш за няколко седмици със захранването и след това да започнеш със зеленчуково пюре - например тиквата се приема от децата много добре.

да точно така май ще направя, благодаря   bouquet и аз си помислих дали не е зъб, но венеца е спокоен..ще се види.

Аз не разбрах какво значи "пълен провал" - отказва да ги яде или има други проблеми? За прекъсването - щом веднъж си захранила можеш да прекъснеш за колкото време искаш и няма нужда пак да захранваш лъжичка по лъжичка.

"пълен провал" в смисъл че просто не ги иска няма други проблеми, но си мисля че го свързва с лъжицата не с това което има в нея...дадох му АМ една лъжица да видя как ще реагира и почна да се мръщи и да плюе, после си дадох шишето и всичко си беше ок.
Да аз също давам пюретата на Хип, само чистия картоф беше на Семпер/защото само те имат  Confused/. Взех си домашни картофи тъй като на пазарските нямам вяра и ще опитам и приготвено вкъщи, след почивката. Дано имам по-голям успех.

Благодаря ви момичета   bouquet

# 8
  • Мнения: 1 473
Не знам на какво може да се дължи реакция, но бих запазила спокойствие и проявила търпение. Според мен ако смениш марката пюре, може би всичко ще се нормализира.  Успех.

# 9
  • Мнения: 887
Здравей, аз не бих спряла със захранването ако съм на твое място. Опитай различни марки пюрета и комбинации, включително и домашно приготвени. Някои бебета приемат зеленчуковото пюре ако в него има мляко (АМ/ кърма). Не се отчайвай, много деца са капризни особено на зеленчуковите пюрета и особено след ако преди това  са опитали плодови пюрета или каши.

# 10
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 575
Според мен трябва да изчакаш поне месец, ако не и повече. Считам, че до 6 месец бебетата не са готови за твърда храна.

# 11
  • Мнения: 616
Благодаря ви много за съветите  bouquet, определено ще изчакам. Може да не му харесват може и да не е бил готов наистина. Ако бях успяла да запазя кърменето  Sad със сигурност щях да захраня след 6 мес.

Колкото и да съм чела и чула като си го въртях сама в главата и не успях да го избистря, пък и няма опит с това друго е като чух мнения от по опитни хора, сега съм по- спокойна   bouquet

# 12
  • Мнения: 20
Invisible, не се притеснявай, аз също не успях да кърмя дълго, но въпреки това захраних  Калоян на пет месеца и половина. Започнах със зеленчукови пюрета. Не стана от раз работата, въобще не му хареса картофеното пюре, затова продължих със следващите, морков, тиква... Оказа се че му харесва моркова и в началото трябваше да му комбинирам всеки следващ зеленчук с моркова иначе не му харесваше  #Crazy. Постепенно въведох зеленчуците, след това кашите и накрая плодовете. Ако нещо не му харесваше не съм го насилвала. Сега яде всичко и нямям никакви проблеми  Grinning. Съветвам те да отложиш малко захранването и пак да опиташ след около две седмици. Моя приятелка сипва пюрето в АМ и така му го дава, ако не иска по никакъв друг начин може и така да опиташ. Успех! Peace

# 13
  • София,
  • Мнения: 4 267
Аз също искам да те успокоя и изобщо не се упреквай за нищо, въобще не си се провалила. Тепърва имаш време да захранваш. Детенцето ти все още е много малко, просто спри и изчакай поне две седмици. И при нас се получи нещо подобно, но тя моята получи и силни колики и спряхме всичко. След три седмици опитах пак и останах приятно изненадана, защото тя вече приемаше по по различен начин лъжичката, не я избутваше с езичето и не се мъчеше, а си отваряше устата нормално. И тя не хареса картофа, но комбинацията с морков и с тиква ги одобри много.
Успех и не се шашкай и упреквай за нищо! Hug

# 14
  • София
  • Мнения: 181
Мамчета, помагайте, моля!
Дъщеричката ми е на 5 месеца и 18 дни. Започнахме леко захранване в началото на шестия месец. Постепенно с малко картоф - домашно /не й се хареса особено, хапваше само по няколко лъжички/, след това по препоръка на педиатърката започнахме с готови пюрета и дадох пюре на Хип ранни моркови. Много й хареса, ядеше с удоволствие, дори го хапваше преди млякото и питаше за още. След това добавих тиквата /давах на Хип и Бейбивита/.
Хранеше се добре до преди няколко дни, когато просто отказа да яде пюрета. Не затваря уста, не се мръщи, че не й харесва - просто започва да пищи след като хапне веднъж-два пъти.
Вчера опитах да сменя с плодово пюре, поне е сладичко. Дадох круша /че и без това се беше позапекла/ - същата работа. Пълен провал.
Днес опитах с домашно приготвена ябълка - пак не стана.
Опитах да дам пюрето доста преди да е съвсем огладняла, опитах и когато е зверски гладна. Реагира по един и същ начин Confused
Какво да направя, какво ще ме посъветвате?
Може би да опитам седмица нищичко да не давам?
После да пробвам с вече познати зеленчуци?
Или пък някоя каша?

Общи условия

Активация на акаунт