Утрогестан ,до кога се пие.

  • 36 215
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 122
Здравейте милички ,искам да ви попитам докога се пие утрогестан.Моя лекар ми каза да го спра в 14 г.с, но искам да ви питам има ли значение как се спира ,имам предвид намалява ли се дозата или просто да го спра ,защото вече съм в 14 г.с.Предварително ви благодаря за отговорите.

# 1
  • Мнения: 112
Аз Утрогестан пих 3х3тв. до края на 3м. След това го спрях. Не ми казаха да намалям дозата постепенно, но ти най добре слушай лекаря си.

# 2
  • Мнения: 122
Благодаря,той просто ми каза да го пия до 14 г.с, но аз не съм то попитала как се спира.Явно ще го пия до днес и край, спирам го.

# 3
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Утрогестана се спира постепенно Peace Ако си била на 2 пъти по 1, минаваш на веднъж на ден и след седмица-две примерно го спираш.Аз го пих до 12г.с. а след това до 20 продължих на Дуфастон  Peace

# 4
  • Мнения: 122
вече съм в 14 г.с и се притесвявам да то пия, но може би ден два постепено ще намаля дозата и после ще го спра.Благодаря ви много зо отговорите.
 

# 5
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Защо се притесняваш? Rolling Eyes Той не че ще ти подейства зле, просто не действа вече под тази си форма.Дуфастона също е прогестерон, но извлечен по друг начин и се дава до 20г.с.  Peace
Сега и да го пиеш - файда няма Grinning

# 6
  • Мнения: 122
Аз пия утрогестан повече от месец и затова ще го спра след ден два ,какта ме посъветва.До вчера пих 2х2,днес сутрината пих едно ,довечера едно ,а за утре можеби само едно.беше ми изписан,защото съм с един мисед ,а сега в края на 12г.с прокървих ,но кървенето спря за един час.,затова лекаря ми каза да го пия до 14г.с и да го спра.Още веднъж ти благодаря за съветите.

# 7
  • Мнения: 1 875
Утрогестан се пие докогато ти е казал доктора.
Едни лекари препоръчват постепенно спиране, други - рязко.
Няма наблюдения за рискове при втория начин.

Разликата между Утрогестан и Дуфастон е, че едното е микронизиран, а другото синтетичен прогестерон.
Но са едно и също, като първото е по-добре да се прилага вагинално, а второто - орално.
Спирай го спокойно, няма място за притеснение.

# 8
spored men do kraia na tretia mesec triabva da se vzema utrogestan ,po-skoro vaginalno po 2.4uvala sam,4e na niakoi sutrin i ve4er po 2 pak vaginalno

# 9
  • Мнения: 6 713
Аз го приемах, но вагинално до 14-15 седмица, и понеже ми беше изписан 3х2, сама си го намалих на 2х2 и после го спрях.

# 10
  • Мнения: 4 589
При мен д-р Сигридов беше казал до 12 г.с., но поради зацапване го продължих и мисля, че го пих до към 14-15 г.с.
Най-добре е лекаря да прецени след преглед как и кога да се спре.

# 11
  • Мнения: 61
  Консултацията с лекар по този въпрос е задължителна.При всяка от нас състоянието е било различно,както и причините за употребата на утрогестан.Аз имах киста на яйчника и го спрях когато се спука в 14г.с.Желая ти успех  bouquet

# 12
  • София
  • Мнения: 3 123
само твоят лекар може да прецени,в зависимост от състоянието ти.АЗ го пих до 30-та г.с. и го спрях от раз.

# 13
  • Мнения: 218
В момената съм в края на 10 г.с и пих отначало утрогестана 3 по 2 , а сега го пия 3 по 1 и лекарят каза че ще го пия до 13 г.с.

# 14
  • София
  • Мнения: 67
 Пиех го до 12 седмица,не съм го спирала постепенно.

Общи условия

Активация на акаунт