Кърмене - болки в ставите - рентген?

  • 6 925
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 796
Момичета, от първият месец след раждането на Пламен започнаха да ме болят ставите, първо коленните, после глезените, в китките, пръстите, сега в дясната тазобедрена.  Сутрин трудно ходя докато се раздвижа, иде ми да се опирам по стена. Втори ревматолог ме прегледа днес и каза, че много вероятно да е хормонален дисбаланс и че често се появява след раждане, отшумявало до няколко месеца.  Препоръча ми обаче да си снимам ръцете и тазобедрените стави на рентген, каза, че няма да навреди на кърмата, но аз се притеснявам Rolling Eyes  Преди известно време бях чела че още някой се оплакваше от такива болки, споделете опита си please!  bouquet

# 1
Скъпа Дона, мисля, че няма да има проблем ако си направиш рентген. Това едва ли ще пречи на кърмата. Аз обаче мисля, че не е лошо да си снимаш поясните прешлени и таза, тъй като може да е проблем и от нервчета, които излизат от тази част на гръбначния стълб. Ако искаш по подробно да опишеш болките си пиши и на лични. Ще помогна с каквото мога.

# 2
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Аз също съм с болки в тазобедрените стави от поне три месеца насам. Едва напоследък взе да ми хрумва, че може да има връзка с кърменето, ама не искам да си правя рентген, докато я кърмя, колкото и да казват, че не е опасно...

# 3
  • Германия
  • Мнения: 8 084
а аз мисля, че е нормално да се усещат, нали таза се прибира след раждането
кърменето едва ли е причина за тези болежки

# 4
pepelyashka, имаш право. Това прибиране и на мен ми разказа играта и първия път, даже по-тежко. Направо едва мърдах и най-интересното е, че ми се случи към края на 3-ти месец. Така, че как ще е причина кърменето не знам. Кърмих до 8-ми месец , но с малко помощ ми беше минало отдавна.

# 5
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
а аз мисля, че е нормално да се усещат, нали таза се прибира след раждането
кърменето едва ли е причина за тези болежки


Не знам дали е така, защото след първото раждане нямах такива болки (хем тогава раждах нормално, а сега - секцио), а пък тогава и не кърмех...

# 6
  • Мнения: 3 777
Аз и още една мама също плакахме в една тема.
Бебето изсмуква доста калций с млякото.
Мен вече 7 месеца ме болят кокалите, особено китките.
Пих витамини, фолиева киселина, бирена мая, витамини, калций, ами пак боли.

Надявам се след спирането на кърмачеството да се възстановя. Дотогава ще охкам тихичко

# 7
Ами ако е от кърменето тогава трябва да се повлияе от прием на вит.Д и препарат, съдърващ калции. Като при остеопороза.Може би Остеовитал. Това помага при болки от остеопоротичен процес. Но зная само как е при него. Свекърва ми страдаше и зная как се подобри след Остеовитала. За такъв вид дефицит на калций не знам, момичета. Мен си ме болеше от прибирането на таза.

# 8
  • Мнения: 829
мами, донякъде във връзка с тази тема е и моето питане: мен не ме болят ставите, обаче от седмица-две ми пукат като за световно  Thinking по цялото тяло и постонянно...

а педката вече на втора консултация ме предупреждава да внимавам с млечните продукти ("да не прекалявам с тях"), заради едни обривчета по лицето на Марти...

затова аз подозирам, че може би не приемам достатъчно калций с храната си. моля, дайте съвет, какво да направя, за да има и за бебо, а и аз да не остана без зъби и кости  Praynig

# 9
  • Мнения: 8 450
мами, донякъде във връзка с тази тема е и моето питане: мен не ме болят ставите, обаче от седмица-две ми пукат като за световно Thinking по цялото тяло и постонянно...

а педката вече на втора консултация ме предупреждава да внимавам с млечните продукти ("да не прекалявам с тях"), заради едни обривчета по лицето на Марти...

затова аз подозирам, че може би не приемам достатъчно калций с храната си. моля, дайте съвет, какво да направя, за да има и за бебо, а и аз да не остана без зъби и кости Praynig
Овче или биволско кисело мляко и сирене или пък козе.

# 10
Ох,мами ,Мен ме болят китките от деня на раждането та до ден днешен.  Та и глезените, и таза , и кръста...  Cry.
Пих много силни витамини-milgama n-те са от групата на В витамините,но от тях ми намаля кърмата. Но пък и резултата е  страхотен т.е. болките намаляха много  Grinning

# 11
  • Мнения: 796
Да се отчета, че напраих рентгенови снимки на дланите, китките и тазобедрените стави и НЯМАМ артрит или остеопороза както ме бяха наплашили двама дофтори Grinning.  Чакам да мине! Можело да е в следствие от раждането Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 1 896
И аз имам отвреме-навреме болки. Чудила съм се и дали не е от много носене на почти 9 кила бебе, при положение че аз съм 45 с мокри дрехи. Но и за калция в кърмата се замислих. Пия Матерна на почивки по този случай, май е по-добре с нея.

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 605
Аз имах подобни проблеми след раждането на първото дете. Сутрин ръцете много ме боляха и не можех да си движа пръстите. Направиха ми рентгенова снимка и кръвни изследвания и ми поставиха диагноза ревматоиден артрит. Артритът бил автоимунно заболяване и понякога организмът реагирал така на бременността. Бях няколко месеца на инжекции и други лекарства, но без особен ефект. Накрая след отбиването на детето всички болки изчезнаха и повече не съм имала такива оплаквания - дори след второто раждане.

# 14
  • Мнения: 1 006
Ех, и при мен е така - ставите на колената, тазобедрената  -дясно, глезените, китките и ГЪРБА!! #Crazy #CrazyАма адски болки сутрин и вечер на кръста и гърба, пък като ставам сутрин от леглото, доста време обикалям, подпирайки се по стените, заради коленете и всичко останало - сега като чета, приличам явно на развалина newsm27 - исках да отида на лекар, ама мама по телефона ми каза, че сами щели да се наместят нещата, е, айде, колко време? newsm78
 Rolling EyesМомичета, може ли да се приема остеовитал при положение, че сме на кърма?

Общи условия

Активация на акаунт