Когато няма овулация,има ли цервикална слуз?

  • 19 732
  • 21
  •   1
Отговори
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Ако има такава тема вече (макар че не открих) извинявам се. Peace
Момичета чудно ми е,когато няма ову това означава ли че няма да има и цервикална слуз?  newsm78

# 1
  • Мнения: 568
Не! Или поне на теория не би трябвало да има...

Именно поради това един от страничните ефекти на противозачатъчните е "сухостта"..., т.е. няма овулация - няма ЦС...

На практика - при всички жени е различно. Някои са си вечно "влажни" независимо дали са в овулация или не. Други пък са си "сухички" дори и по време на най-фертилните дни... Затова наблюдението на ЦС трябва винаги да бъде съчетано с други методи, иначе само по себе си не е надежден показател за това има ли овулация или не, минала ли е или предстои   Peace

# 2
  • Мнения: 135
На практика - при всички жени е различно. Някои са си вечно "влажни" независимо дали са в овулация или не. Други пък са си "сухички" дори и по време на най-фертилните дни... Затова наблюдението на ЦС трябва винаги да бъде съчетано с други методи, иначе само по себе си не е надежден показател за това има ли овулация или не, минала ли е или предстои   Peace

 Peace

# 3
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160

desitalee благодарско за инфото  Hug

# 4
  • Мнения: 2 802
При мен нещата стоят по друг начин. Както днеска споделих, имам положитилни тестове за овулация, а няма никаква  белтъкоподобна цс., ама хич я няма....... Е да, имала съм месеци, когато е била на лице и знам за какво става на въпрос. Затова и днес останах очудена от ову резултатите!!!

# 5
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Сиска аз съм чела някаде из форума че в деня на ову е възможно и да няма никаква ЦС или пък да е променлива (незнам колко е вярно това)  Peace
А  въпроса ми беше -  изобщо никаква ЦС ли няма през целия цикъл когато няма ову или...? Май малко объркано го обясних? newsm78

# 6
  • Мнения: 3 453
Сиска аз съм чела някаде из форума че в деня на ову е възможно и да няма никаква ЦС или пък да е променлива (незнам колко е вярно това)  Peace
А  въпроса ми беше -  изобщо никаква ЦС ли няма през целия цикъл когато няма ову или...? Май малко объркано го обясних? newsm78
В деня на овулация ЦС е като вода. Тогава тя не може да се забележи, по-скоро се усеща като мокрене. Предният ден /понякога няколко поредни дни, преди овулация/ тя е белтъкообразна и разтеглива.
Като изключим дните, преди овулация и денят на самата овулация, през останалото време от цикъла ЦС е бяла, кремообразна. Много жени я бъркат с бяло течение.

 Siska24,
всичко е наред! Днес ЦС е водниста, затова не я забелязваш. Вместо да четеш тук, тичай да оползотвориш овулацията! Wink

# 7
  • Мнения: 2 802

 Siska24,
всичко е наред! Днес ЦС е водниста, затова не я забелязваш. Вместо да четеш тук, тичай да оползотвориш овулацията! Wink
Мерси Норе, много си права.  HugТоку що погледнах, че е точно такаво каквото я описваш. Чакам мъжо да се върне и го мятам  luvbed

М/у другото днес имам ужасни болки и стомахът ми е надут, ако това все пак има някяква връзка де newsm78

# 8
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
В деня на овулация ЦС е като вода. Тогава тя не може да се забележи, по-скоро се усеща като мокрене. Предният ден /понякога няколко поредни дни, преди овулация/ тя е белтъкообразна и разтеглива.
Като изключим дните, преди овулация и денят на самата овулация, през останалото време от цикъла ЦС е бяла, кремообразна. Много жени я бъркат с бяло течение.
Това как да го разбирам.......че в месеца когато не овулираме пак си имаме ЦС,така ли?Уф съвсем се обърках  Embarassed

# 9
  • Мнения: 3 453
Естроген и цервикална слуз
Най-лесният начин, за познаване наличното количество на естрогена в кръвта (и съответно получаване на информация за фертилният статус) е наблюдение на цервикалната слуз през месечния цикъл. Това е и първичния знак за фертилност.
Увеличаването на естрогена, докато тялото Ви се подготвя за овулация, е причина цервикаса да продуцира флуид, който става все по-мокър и плъзгав, когато се доближавате до овулацията. Течността се плъзга от цервикса по посока на вагината, където може да бъде наблюдавана консистенцията и.
Цервикалнта слуз варира през целият цикъл.

....Много е дълга статията, но интересна, затова прилагам линка:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=762.0;wap2

Сливница,
не е задължително да няма ЦС. Липсата на овулация може да се дължи на:
- ановулаторен цикъл /тогава не се образува доминантен фоликул/ - доминантния фоликул предизвиква рязко повишаване нивото на естрогена. Когато той /ДФ/ липсва, естрогена е недостатъчен цервикса да продуцира фертилна ЦС;
- фоликулярна киста - задържан фоликул - обикновено това става, когато ЛХ-то е ниско. Естрогена дава сигнали за отделяне на LH - то. Когато естрогенът е нисък, това може да доведе до спад и на LH-то. Тогава липсва фертилната ЦС, но това пак е следствие ниския естроген.
Друга причина, поради която LH-то може да е ниско, е повишен пролактин. Тогава пак може да има задържан фоликул, но фертилната ЦС да е налице.

Siska24 ,
има връзка, да. Обичайни симптоми при някой жени.

# 10
  • Мнения: 1 335
_Hope_, изчерпателна както винаги  Hug
˙·٠•●◊°•Сливница•°◊●•٠·˙ , връзката м/у ЦС и Ову е сложна. Предимно хормонална. Зависимостта не е пряка.

# 11
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Норе благодаря ти за информацията,а линка който ми даде,ми е много полезен. Hug Hug Hug  bouquet

# 12
  • Мнения: 421
При мен е имало ЦС при липса на овулация. Не кремообразна, а точно такава,каквато трябва да е по време на овулация. Случвало ми се е в цикъл от около 100-ина дни на 2 или 3 пъти да имам такава ЦС и то през няколко седмици. Това само ми даваше празни надежди, че може пък случайно да се е пукнал някой фоликул и когато БТ си оставаше 36,6, разбирах че е фалшива тревога. В месеца, в който забременях пък нямах абсолютно никаква ЦС (или поне аз несъм я забелязала).
Според мен ЦС може да бъде някакъв ориентир, но съчетан с други методи като БТ или тестове за Ову.

# 13
  • Мнения: 22 522
А вие проверявате ли вътрешно за ЦС или гледате само външно,по бельото?

# 14
  • Мнения: 2 802
А вие проверявате ли вътрешно за ЦС или гледате само външно,по бельото?
Аз лично се ориентирам по бельото... Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт