В кое заведение ви развалиха настроението?

  • 1 517
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 176
Търсих с търсачката подобна тема, но не намерих. Дори бях сигурна, че аз съм пускала такава в миналото, но не намерих. Ако има такава, моля модераторите да махнат тази ако пречи.

Та да споделя моя опит.
В миналото любимо семейно заведение ни беше "Феята". Сега обаче персонала е адски неадекватен. Незнае менюто. Обяснява дадено ястие, а след като пристигне, то няма нищо общо с обясненията.
Въпросното заведение има одтелни сапаренце. Нощем изглежда там спят котки. СТРАШНО смърди на котешка пикня. Аз съм човек който повръща без предупреждение...така че сещайте се какво ми беше.
А и качеството на храната им е доста зле.
Моля не правете моята грешка. НИКОГА вече там.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 4 818
 Laughing Много ме досмеша, прощавай! Blush
Жалко, че са ви развалили вечерята. Тъй е то, всичко хубаво свършва... Текучество бикновено е причината.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 4 562
На мен преди време в УГО на Витошка - една некадърна сервитьорка ме бутна и поля с нещо и при опита ми на шега да и кажа поне да ми се извини, такъв скандал ми вдигна, че просто нямам думи... Аз пък в такива случаи се  Shocked и дума не мога да обеля - после какви неща ми идват наум, ама обикновено вече е късно... Wink

# 3
  • Мнения: 6 472
На мен за пореден път ми вкиснаха живота в едно малко кръчменце, наречено "Магданоз". Чаках една крем супа кажи речи 45 минути и се зарекох повече кракът ми да не стъпи там. Да де, ама сега нали съм прогресивно затъпяваща бременна, та реших, че мога пак да го пробвам #Cussing out Умрях си от глад, чакайки някакъв си пълнен кашкавал близо час #2gunfire Накрая не ми издържаха нервичките, подбрах народа и си тръгнахме Shocked

Иначе напоследък останах много доволна от Лагуна. След училището на 9-месеца, там се завъртахме с още няколко мами-форумджийки Simple Smile Два пъти с едната мама искахме да си поръчаме парче торта и да си го разделим. Сервитьорката и двата пъти ни го донесе разделено в две отделни чинийки, гарнирано по подобавщия начин Grinning Не сме я молили - просто жената у чула разговора и е проявила самоинициатива Grinning

# 4
  • София
  • Мнения: 5 826
Иначе напоследък останах много доволна от Лагуна.

Лагуната наистина е  thumbsup 
А от Феята и аз последния път се разочаровах много, едни развалени дробчета ни сервираха, а и се опитаха да ни преметнат в сметката - може и да не беше нарочно, ама .......

# 5
  • Мнения: 1 290
Трудно ми развалят настроението на мен, но в

"ПАЛАЦО" до Фестивалния Комплекс във Варна
има ужасно арогантни и прости сервитьори. Иначе кухнята не е лоша и обстановката също... За сега гледам да отбягвам това заведение тип "снобария"

# 6
  • Мнения: 3 216
Аз сьм от бранша и ще ми е интересно да чуя мненията на пловдивските мами.

# 7
Споделям твоето мнение но не мисля че лошо е положението само в това заведение/аз там несам ходила/но непомниа да седна ниакаде и да е на ниво.проблема според мен е .не наемат професионален персонал//както и чистачки които да чистят а чисти персонала.малки порции.според мен проблема е в собствениците.в магазините е съштото.исках да си купя нешто питам продавачката дали го има тя отвръща че го няма и в саштото време го виждам пред мен.вазмотена сам.можеби малко време се задържат на работа не достатачно за познаване на стоката.и професионализма в обслужването.за което е нужно време.

# 8
  • Мнения: 951
Кремена,оз съм от Пловдив.
Последното вкисване на настроението,което би трябвало да бъде празнично,защото празнувахме РД на мъжа ми,беше в ресторант ОСТРОВА.Като атмосфера (вънка) е приятно,масите са на нормално разстояние,не седиш върху съседната маса и не им слушаш приказките на хората,но порциите са очевадно по-малки от посочените в менюто,а накрая ни донесоха сметка като крайна сума,без да е посочено какво точно сме яли-пили и колко струва всяко отделно ядене.С просто око и без даправиш подробни сметки видяхме,че сервитьора си е взел як бакшиш,кажи-речи 40 процента от сумата,или грубо казано се е опитал на ни обрули.Ние помолихме да ни направят разпечатка и сервитьора извика мъжа ми в една малка стаичка и взе да му се обяснява и да обвинява касиерката,че е писала и съседната маса за наша сметка. #CrazyВърна ни парите,но мъжът ми много се ядоса и на мен ми стана криво.Там повече няма да ходим.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Ами ето! Confused
Ако сервитьорът получаваше добра заплата, нямаше да лъже клиентите. Ако има санкции от добрата заплата, тук 20 лв за нещо, там 20 лв за нещо, като знае, че ще му намалее прихода, ще си върши работата съвестно и с удоволствие. А като получава малко, все му е тая дали някоъ доволен, важно е той да прибере повечко пари.
Ако не се сменя персоналът на заведението често, има шанс за редовна клиентела. Създават се връзки между добре обслужен клиент и вежлив сервитьор. Клюки, това.онова, препоръки за ядене, един вид познаваш при кого отиваш. Усмивки, угаждане... Къде ти такива работи вече?!
Готвачът и той не тряба се чеше атрибутите, ами да готви с любов. И него му тряба голяма заплата, обаче е желание за работа.
Това за мен са основните неща. Ама нямам кръчма, засега.

# 10
  • Мнения: 4 176
Кремена,оз съм от Пловдив.
Ние помолихме да ни направят разпечатка и сервитьора извика мъжа ми в една малка стаичка и взе да му се обяснява и да обвинява касиерката,че е писала и съседната маса за наша сметка. #Crazy
А той как така носи сметка без да има разпечатка а? По същата логика касиерката можеше да му даде сметка за 10 лв. Пак ли така безропотно щеше да се съгласи?
Ейййй че умници ейййй

# 11
  • Мнения: 7 640
В "Сакаръ" в Студентски град е много вкусно и цените са приемливи, но мнооого бавно обслужват. А в кафе "Дипломат" на "Прага" и "Г.Софийски" платихме с приятека два пъти една и съща сметка! Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт