За пюретата

  • 1 750
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 25
Здравейте мами!     
 
Малкият Гошко стана на 4м и половина и вчера бяхме  на консултация и педито каза да започнем да му  даваме плодови пюрета,но той от соковете имаше много колики  и сега с тати се чудим дали да започнем да ги даваме.....та искам да ви попитам вие на коя марка давахте и по-колко му давахте  в началото, на кое ядене се дава.........newsm78

Благодаря предварително!  bouquet

# 1
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
Прочети тук има страшно много информация http://www.bg-mamma.com/index.php?board=16.0
Но според мен щом сте имали колики от плодовите пюрета ще е по добре да започнеш със зеленчуковите или с каша ние също бяхме с тоя проблем а иначе се дават по няколко лъжички (2,4,6 до достигане на количеството за 1 хранене)на обяд. Аз захраних със зеленчукови на Хип и Гернер.

# 2
  • Мнения: 2 376
До 7 месец навършен давах само кърма. На 7 месечинка опита пюре от тиква. В момента сме стигнали до половин бурканче на малките (60 гр). Има дни, в които не давам нищо освен кърма. Наскоро опита и вода. Сокчета още не е опитвала.

Слушай си вътрешния глас. Това, което ти казва педиатърката е препоръка, не закон. На твое място бих изчакала докато детето има поне няколко признака, че е готово за твърда храна:
-навършени 6 месеца
-седи стабилно само
-проявява интерес към храната /т.е. граби от твоята чиния -буквално/
-удвоено рожденно тегло
 

# 3
  • Мнения: 2 521
Ако желаееш можеш да изчакаш още 3-4 седмици и най-добре е да започнеш със зеленчукови.Тиква или картоф.Аз давах на обяд отначало 1-2 лъжички,следващия ден 4л и така всеки ден увеличавах по-малко.Давах на Хип.

# 4
  • Мнения: 2 803
Всеки педиатър със свое мнение. Аз въобще не давах плодови пюрета, а само сокче от морков и ябълка.

# 5
  • Мнения: 1 705
аз започнах от 5 месец с домашно приготвено картофено пюре,и на мен педи ми каза още в 4 месец да давам плодово,но аз изчаках

# 6
  • Мнения: 2 960
Започнах да давам пюренце на малкия в началото на 6-ти месец.Започнах с еднокомпонентно пюренце на Хипп-морков.После въведох картоф и тиква. Peace

# 7
  • Мнения: 693
За чувствителни стомахчета се препоръчва захранване с оризова каша, като даваш около 14 дни, започва се с 1-2 лъжички и постепенно се увеличава количеството. След това зеленчукови пюрета (картоф, тиква, морков) минимум по 5 дни (препоръчват се 6-7 дни) за всеки зеленчук и после плодовите (ябълка, круша банан). Всеки следващ нов продук може да въвеждаш и за 3-4 дни. Продуктите от нова група, като първото месо например, може пак по 6-7 дни. Води се по детето и следи за реакции.

Не е препоръчително да заместваш цяло хранене с твърда храна - важното е детето да се запознава и да свиква с новите вкусове.

Успех   bouquet


# 8
  • Мнения: 2 334
Моя педиатър казва да се захранва още в 3-и месец ,но аз не го послушах  Stop Захраних дъщеря ми на 4-и месеца с плодово пюре защото имаше продължителен запек,но ако не се беше случило така щах да захраня на 6 месеца.Мисля че е по добре да се захрани със зеленчуково пюре.

# 9
  • Мнения: 25
Благодаря ви много,сигурно ще изчакам още 1-2 седмици...  bouquet

# 10
  • Мнения: 6 713
Аз захраних 1 седмица преди да стане на 5 месеца. Почнах с картофено пюре, много малко, размесено с кърма.  Peace

# 11
  • Мнения: 693
...та искам да ви попитам вие на коя марка давахте и по-колко му давахте  в началото, на кое ядене се дава.........newsm78

Марката пюрета ще изберете ти и бебето, взависимост от финансовите ви възможности и вкусът на бебето.

Новата храна се дава преди обяд или следобяд, заради евентуална реакция от храната. Първо кърмиш и след 30-40 минути даваш новата храна или обратно, според бебето. Някой бебета след кърмене не приемат нови храни.

Заповчаш с 1-2 лъжички и за около 6-7 дена достигаш приблизително 12 лъжички, което е някъде 50-60 гр, пюре (зависи от пюрето и лъжичките), това е достатъчно за начало, плюс кърмене.

Хубаво е да се следи бебето за готовност за захранване - не е хубаво нито да се избързва, нито да се изпусне моментът, защото после става мноооого трудно  Simple Smile

# 12
  • Мнения: 2 110
Аз също започнах със зеленчукови пюрета !

# 13
  • София
  • Мнения: 1 535
Щом е имал колики от сокчето започни с храна повече щадяща стомаха  Peace
Не прави моята грешка с голямото ми дете - тогава всички препоръчваха сок на 40 дни... накрая стигнахме до ехографи на стомаха, лечебни млека и т.н. да не си спомням, че ме хваща яд и на лекарите и на мен, че съм слушала  ooooh!
Оризовата каша е добър вариант  Peace
С малкия започнах при навършени 5 месеца и половина с картофено пюре - домашно.
В началото купувах на Хип малките с морков, пащърнак и тиква, но повечето неща са били домашни пак с тези зеленчуци. След това започнах да купувам предимно на Сънвал.

# 14
  • София
  • Мнения: 8 275
И 2мата ги захраних след като станаха на почти 5 м. със зеленчук или поне така си мислех.
За син ми бях взела "Ранни моркови" на Хипп е това си беше мармалад. Пробвах го със сок, но беше с много колики и спрях.
Дъщеря ми я захраних с картофче. Peace На нея не съм давала сок, преди картофа

Общи условия

Активация на акаунт