Най-изгодна СИМ-карта с предплатена услуга?

  • 15 301
  • 15
  •   1
Отговори
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Искам да купя 3 български сим-карти с предплатена услуга, като първите две ще се използват в 14-дневен срок, за тях търся по-евтини разговори (и СМСи), предимно с Мтел и Глобул, възможно е и да има и Вивател.

Третата карта ми е необходима, за да се обаждам на майка си, т.е. цената на разговорите не е толкова от значение, защото тя рядко ще се обажда, но трябва да може да отговаря на мои обаждания. Тя има Прима карта на Мтел, но я зареждала с по 5 лева всеки месец, което за година й излиза 60 лева. Има ли по-евтини варианти? Тя, очевидно, не може да ги намери сама, а и аз не съм в течение на предплатените услуги.

Опитах се да намеря сама информацията по интернет, обаче докато се оправя със сайта на Мтел, ми побеля половината коса, нямам достатъчно коса и за Глобул и за Вивател. Нещо ми споменаха за Петрол Мобайл - съществуват ли, как стават нещата при тях.

Ще съм благодарна за всякакви съвети.

# 1
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Никой ли няма желание да ми помогне?  smile3518

# 2
# 3
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Благодаря ти, но не е много лесно да се ориентирам. Прочетох промоцията на Мтел. зарежда се с минути, които важат 1 месец, т.е. ако я взема за краткотрайно ползване, не е лошо, но за майка ми отново трябва да се зарежда всеки месец с някакви ваучери, които тя няма да изговаря, а ще плаща. Не разбрах и на каква стойност са тези ваучери.

За Глобул не мога да се ориентирам - прочетох първата оферта, не успях да разбера отново за колко време ще е валидна сим-картата и колко трябва да се зарежда. Явно съм доста далече от системата.... Очаквах отговори от хора, ползващи предплатени услуги, които имат личен опит и могат да ме посъветват.

# 4
  • Мнения: 4 651
Ваучерите на МТЕЛ са 5 лв. Глобул- по спомени от реклами можеш да заредиш и по- малко, но на каса.
Няма такова нещо, че трябва да зареждаш ваучер всеки месец. Ваучерът ти не изтича всеки месец, а има валидност, т.е трябва да бъде изговорен за една година.

МТЕЛ предплатена - има по- ниска цена, за номера добавени като "Семейство и приятели", май 5 номера. Тази последната промоция има 100 безплатни минути към Семейство и приятели и някакви бонуси при презареждане, които важат за 1 месец, а не до следващо презареждане.

Ако майка ти плаща 5 лв. месец, сигурно е имала Прима на МТЕЛ и после е подписала договор, предплатената услуга да стане месечен абонамент за 5 лв. месец.

Ей това също не е лошо, ако ще си говорите само двете:
http://www.globul.bg/bg/promotion.html?id=565
След изтичане на 2 та месеца зарибяващи минути и СМС-и си говорите за 9 стотинки.

# 5
  • София
  • Мнения: 717
Петрол мобайл използва мрежата на МТел. За предпллтените услуги на МТел и разяснения, е най-добре да се отиде в магазин. Ще си спестиш доста време и нерви .Има вариант, в който си плащаш толкова пари, колкото сметнеш, че ти е необходимо да изговориш. За Глобул и Вивател не съм запозната. Peace

# 6
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Ваучерите на МТЕЛ са 5 лв. Глобул- по спомени от реклами можеш да заредиш и по- малко, но на каса.
Няма такова нещо, че трябва да зареждаш ваучер всеки месец. Ваучерът ти не изтича всеки месец, а има валидност, т.е трябва да бъде изговорен за една година.

Ако майка ти плаща 5 лв. месец, сигурно е имала Прима на МТЕЛ и после е подписала договор, предплатената услуга да стане месечен абонамент за 5 лв. месец.
Не е подписала договор. Последният път, като е ходила в Мтел, са я зарибявали да си вземе договор, но тя е казала, че иска само ваучер за 5 лева - и щял да се ползва до края на месеца, така ми каза. Тя нищо не подписва, ако не се консултира с мене... Явно ваучерът с цена 5 лева трае само месец. Преди време, мисля минималният ваучер беше 10 лева и номерът беше активен 11 месеца плюс един, но сега явно е различно.

# 7
  • Мнения: 4 651
Това за 5 те лв не го знаех. Ами защо не си купува от 10 лв? Дали ще купи 1 от 10 и ще ползва няколко месеца ... каква е разликата.

Прочети текстовете с описанията на сайтовете, които дадох. Достатъчно пълно е описано. Служителите са пълен гьон по центровете. Могат да ти обяснят добре само, че нещо не става.

# 8
  • Мнения: 117
Майка ти не е трябвало да зарежда ваучер от 5 лева ако не ги е изговорила. Ваучера от 5 лева удължава срока на пакета само с един месец и то ако е зареден 12 или 13 месец от активирането на пакета. Ваучер от 15 лева удължава срока на пакета с още 12 месеца.
 Пакета е активен 11 или 12 месеца от активирането (на различните оператори е различно).
Ако искаш мога да ти дам малко информация за пакетите и на трите мобилни оператора, в смисъл какво включва пакета.

Изпреварили са ме с отговорите, на М-тел няма ваучер от 10 лева, тази сума може да се зареди само в магазините им.

# 9
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Това за 5 те лв не го знаех. Ами защо не си купува от 10 лв? Дали ще купи 1 от 10 и ще ползва няколко месеца ... каква е разликата.

Прочети текстовете с описанията на сайтовете, които дадох. Достатъчно пълно е описано. Служителите са пълен гьон по центровете. Могат да ти обяснят добре само, че нещо не става.
Де да я знам, че така купувала.... Вчера като го разбрах, побеснях... Защото не знае, че може и другояче. А и служителите са й обяснили, че е по-добре да си вземе договор. Добре, че не се е вързала.

Сега, като разбирам от Баба Яка, просто трябва да зареди с 15 лева и ще трае 11-12 месеца...

Баба Яка, ако познаваш пакетите на трите оператора. Можеш ли да ме посъветваш за първите две карти, които да ползваме с мъжа ми за 14 дена? Сега четох за някакви Фрог на Глобул, които имали и роуминг до Турция, ще ходим и дотам.

Ще ти бъда много благодарна.

# 10
  • Мнения: 117
Аз въпреки че се занимавам с разпространението на такива пакети не съм запозната на 100% за условията им, защото те ги променят непрекъснао.
Фрог са пакети на глобул, ползват мрежата на глобул, но са със собствени ваучери от 4 и 8 лева. Пакета им струва 7.78 и е с 5 лв време за разговори, а в момента ако си го дозаредиш със 4 или 8 лева(до 31 май) в мрежата на фрог ще говориш за 4 ст. на минута. За роуминга не съм запозната но може да звъннеш на клиентския им номер, там ще ти кажат най-добре - +359891212. при тези пакети проблема е че не навсякъде продават ваучери за тях.
Разговорите със другите оператори е 34 ст на минута.

Последна редакция: пт, 24 апр 2009, 00:57 от Баба Яка

# 11
  • Мнения: 117
На вива пакетите са от 7лв с 5 лв време за разговори, и 10 лева с 10 лева време за разговори, цените са 34 ст към всички оператори включително и стационарни телефони,

На глобул пакета е 8 лв с 5 лв време за разговори и цените за разговори са 34,8 ст./мин. за разговори към GLOBUL и фиксирани мрежи и 46,8 ст./мин. за разговори към други национални мобилни мрежи

# 12
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Хиляди благодарности, Баба Яка. Hug

# 13
  • Дъ Биг Вилидж
  • Мнения: 100
На вива пакетите са от 7лв с 5 лв време за разговори, и 10 лева с 10 лева време за разговори, цените са 34 ст към всички оператори включително и стационарни телефони,

На глобул пакета е 8 лв с 5 лв време за разговори и цените за разговори са 34,8 ст./мин. за разговори към GLOBUL и фиксирани мрежи и 46,8 ст./мин. за разговори към други национални мобилни мрежи


Виж петролмобайл - цената там е 29ст с ДДС към цялото БГ. По евтина от тази услуга май няма

http://www.petrolmobile.bg/

# 14
  • Мнения: 4 585
Може ли да попитам нещо? Защо на майка ти да е с предплатена услуга?

Общи условия

Активация на акаунт