казвали на всичко "не" малкото ви 2г. дете?

  • 2 142
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 473
здравейте мили мами.имам дъщеря на 2г.2 мес., която проявява много силен характер или поне аз така си мисля... на всяко нещо се противи, непрекъснато повтаря "не", не иска нищо да чуе, тръшва се за всяко нещо което не е на нейното и незнам какво да правя... държанието й е много странно, ходим на детска градина от няколко месеца и там няма проблеми, радва се като стои там даже не иска да си тръгва, учителките много я хвалят, колко слушка през деня, добричка е и в момента който се приберем вкъщи и сутрин преди да тръгнем за детската поведението й е нетърпимо... моля дайте ми съвет, има ли и други като нас, някой да ме посъветва дали е временно състояние и как процедирате.... пробвахме какво ли не - с добро с наказания, нищо не я впечатлява, незнам какво да правя... споделете опит. мерси предварително.

# 1
  • София
  • Мнения: 593
Бебешки пубертет и аз я ям тази попара Hug
Ще отмине  и нещо друго ще дойде ooooh!
Разрови се има много теми за това.
Търпение и яки нерви .Успех!
Адаптация....

# 2
  • до морето
  • Мнения: 2 277
да и обикновено тези номера ги демонстрират единствено на майките , а всички останали ги слушат, важно е да й се говори , че така не бива и то не само от теб, а от всички с които живеете

# 3
  • София
  • Мнения: 12 051
На година и 5 месеца на всичко казва "не".  Laughing ronieta А опитали ли ли сте да не и се връзвате и да не воювате с нея? Звучи много гадно, вярно, но това е единствения известен начин. Не означава да се правите, че не ви пука, а наистина да не ви пука. като кажете и вие Не да бъде Не без възможности да ви се наложи, без да ви е страх, че ще се тръшне, ще истеряса и ще повърне, дори. Децата са много интуитивни  и ни познават по- добре отколкото ние се познаваме. най- малкото раздразнение или нерви и ни владеят тотално. тогава започва насилието и агресията от родителя /нерви, груб тон, наказания, крясъци, шамари и прочее/. детето още повече се вкопчва в желанието да се заяви като личност и да се отдели от родителя и шоуто става денонощно. възрастта е трудна за нас родителите, но е много полезна за децата, които са разбрали, че на се част от нас, а са нещо отделно и искат да си използват правата.
В такъв период положението се смекчава ако следваме златната среда- казваме не за едни и същи неща всеки път, ние не истерясваме, не губим присъствие на духа и казваме и Да на някои неща, но не и на тези, които преди малко сме забранили. И обясняваме, обясняваме, обясняваме /"Защото така казвам аз" не се брои за обяснение/.
Звучи неизпълнимо, но ако си дадем сметка, че това просто едно дете, което расте, има нужда от този период и не прави тези сцени, защото е против нас, защото сме лоши родители или защото не се справям с положението. Успех! Hug

# 4
  • Мнения: 660
И ние сме същите от няколко месеца,на моменти и аз истерясвам,което не е никак хубаво,но го гледам сама и не издържам понякога от нерви и от постоянното му тръшкане и пищене за най малки неща и за всичко по-точно.Любимото му е да ня-ня-ка по цял ден(не-не)
Надявам се най скоро да ни отмине този период,че ще взема жълта книжка Joy

# 5
  • до морето
  • Мнения: 2 277
да сега започвам да се сещам , че този проблем го имах с дъщеря ми, която много по-често се инатеше, но и по-бързо отстъпва, докато синът ми рядко се запъва, но ........ да не си му на среща.
Така се молех детето ми да започне да говори, а когато това се случи чувах само : не искам тази рокля, няма да ям, искам навън(в най-неподходящия момент разбира се ).
 Това , което друго мога да те посъветвам е свиквай  Laughing

# 6
  • Мнения: 46 488
Да  Joy имаше такъв период.
Беше много смешно, дори да иска нещо, се застраховаше предварително с едно твърдо НЕ.
За кратко мина, 3-4 месеца, но останалото с инатенето поне до 3-3.5 г., при някои и повече.

# 7
  • Мнения: 2 587
И при дъщеря ми имаше такъв период,който слава Богу мина.Освен да ти пожелая търпение и здрави нерви.....

# 8
  • Перник
  • Мнения: 396
И ние от 2 - 3 месеца сме на НЕ ooooh! откакто Дражко осъзна смиъла на думичката и се научи много изразително и ясно да я казва. Всичко е НЕ. Дори и на най-добронамерените въпроси от моя страна - Искаш ли ябълка? - НЕ. След 5 секунди - ДА
В по-горните постове чета, че ще отмине... Дано да е скоро

# 9
  • Мнения: 417
Да и при моя син имаше такъв период на отрицание.Бях чела някъде, че колкото повече майката казва "НЕ" на детето толкова повече и то казва "НЕ"до към 2г. и 6м  отмина при нас.

# 10
  • Мнения: 1 155
И при нас всичко е "не", "няма" и "не искам", придружено с адски инат и противене за всичко... надявам се скоро да отмине този период.

# 11
  • Мнения: 958
Половин година, всичко е не.
Искаш ли да ядеш - не, навън искаш ли -не (ама тича и отваря вратата). Обичаш ли мама -не, и така на всичко.
Сега отскоро почна да казва да, и направо всички сме в умиление.
Започна да прави разлика между да и не, и да си я употребява на място.
Така че, период е, ще отмине.
Аз се бях отчаяла по едно време. Да не говорим, че си имаше и песничка, като я питаш нещо, не,нененене. Това като е в добро настроение, като е в лошо, тръшкане и тропане с крак и викане не,не.  newsm78

# 12
  • град Русе
  • Мнения: 78
Наистина е период, който отминава - при едни по-рано, при други - по-късно. Зареди се с много търпение, обяснявай и в същото време й привличай вниманието към нещо различно от това, на което се противи.

# 13
  • Мнения: 228
И ние сме в кюпа с едно предварително Неееееееее за всеки случай.

# 14
  • Мнения: 4 433
Моето дете за сега не,но познавам такива които казват Не на всичко.
После минаха на Няма и така,ще отмине Wink

Общи условия

Активация на акаунт