Как да се справим с пигментните петна (кожни, хормонални проблеми и др.)- 3 тема

  • 163 093
  • 713
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 0
Здравейте  Hug Записвам се и аз да следя темата. Имам едно въпросче.  Sad Миналата година от прием на едно лекарство на ръката от вътрешната страна ми излязоха едни петна.Първо бяха червени и ме сърбяха,а сега са кафяви. Мазах ги с няколко вида кремове,но без резултат. Моля ви дайте ми някакъв савет какво да ги пражя,че вече не издържам Tired Tired Praynig

# 331
  • Мнения: 668
Здравейте  Hug Записвам се и аз да следя темата. Имам едно въпросче.  Sad Миналата година от прием на едно лекарство на ръката от вътрешната страна ми излязоха едни петна.Първо бяха червени и ме сърбяха,а сега са кафяви. Мазах ги с няколко вида кремове,но без резултат. Моля ви дайте ми някакъв савет какво да ги пражя,че вече не издържам Tired Tired Praynig

По добре отиди на дерматолог. Може би са лишеи, а те са много упорити и трябва да се лекуват правилно, за да не се разпространят.

# 332
  • Мнения: 0
Бях при двама различни лекари,които ми изписаха кремчета за мазане,но нищо не помогна... Cry

# 333
  • Мнения: 1 629
ако са грапави и те сърбят от време на време значи са лишеи, мажи ги с мазен крем или зехтин, няма значение марката, те са страшно упорити.

# 334
  • Мнения: 89
Да не би да е розов лишей  newsm78 Защото при него петната са отначало червени и леко грапави,а в последствие стават кафеви .Я се позагледай в някое петно - дали в средата му кожата ти е по-светла, отколкото тази по краищата? Ако се сбърка с гъбички и се мажеш с такова лекарство, няма да мине скоро. Така,че 1-во трябва да разбереш точно от какво са петънцата

# 335
  • Мнения: 0
При мен се появиха петна по лицето от прекомерно излагане на слънце Sad Пробвах няколко вида кремчета с изветляващ ефект, но без успех  Crossing Arms От две седмици ползвам един крем, който козметичката ми препоръча и вече виждам ефект от него Party Тена на лицето ми стана равномерен, като петната постепенно взеха да изсветляват thumbsup  Марката е Skin Doctors, а кремчето SD White - препоръчвам Ви го сърдечно, при мен подейства при петна от слънце.  Peace

# 336
  • София
  • Мнения: 736
Записвам се да споделя и своя опит с петната. При мен първите се появиха от слънцето в Гърция преди 12-13г. После избеляха някак си с козметика и упорство. След раждане пак се сдобих, но от тях отърване нямаше. Колко мазила изпробвах, но без голям успех.

Правих и химически пилинг. 4 процедури първия път, кожата беще супер след това. След 3мес. се появиха малки петна на други места. Разбрах, че е от хормони. Преди 2 год. пак правих (6 процедури, но с по-слаба киселина ) съответно имах по-малък ефект. В добавка направих и  йонофореза с вит. С ампула. Мажа се и с памуче в домашни условия, но не попива така добре в кожата и е с по слаб ефект от йонофорезара. По-лесно ми беше от мелене/варене на магданоз.

Тази година поседих дерматолог понеже го бях закъсала с кожата на лицето от хиперинсулинемията. Измежду другите проблеми ми предписаха и за хиперпигментацията ( хомеопатия , избелващ крем  и защита) Невероятен ефект имам!!!!
Сепия 30СН х10гранули всеки ден за 2м. после за 6м. х10гранули веднъж седмично
за избелване Depiderm na Uriage вечер само върху петното
Melascreen 50+ на Ducray на всеки 3ч. при излагане на слънце. Sunglasses
Аз си пазя лицето, ходя с шапки цяло лято и се мажа и това лято успях да се опазя и да избеля големите петна. Ще се похваля пак ,като ликвидирам и страничните учатъци, които не бях третирала, сега обаче и те ме дразнат. Важно е обаче да се защитаваме с макс. защита след избелване. И никакви солариуми, вие си го знаете.

И последно, внимавайте с избелващия Мелабел на Биотрейд (той съдържал хидрохинон, това ми каза самата козметичка, която ми го предписа, макар че не е отбелязано на продукта). Това е най-силната избелваща съставка, но не трябва да се използва повече от 3м. Не зная кави са усложненията, но само малко дерматолози пробягват към хидрохинон за избелване, а като погледнах в Гугъл, в ЕС той не бил позволен.

Успех на всички! Laughing

# 337
  • София
  • Мнения: 1 914
Записвам се и аз и се извинявам, че не съм изчела темите, но нямам време за толкова много материал.  Simple Smile

Това с пиенето на коприва 10 дни действа ли? Да взема дап робвам.  Grinning

Моите петна не са много, но повечето са от пъпки. Имам навика да ги чопля, стават рани, корички и после... петна. Основният ми крем е Скинорен, предписан ми от дерматоложка. Има ефект, но трябва постоянство. 

# 338
  • Мнения: 1 629
bebsun не лъжи, много си си хубава Mr. Green

Аз вече нищо избелващо не използвам, защото няма на кое. Бузите ми са много червени, но козметичката ми каза, че това е заради капилярите, от прекаленото третиране с козметика, кожата ми е много изтъняла там. Иначе всички червени петна от пъпки ми се махнаха с крем Зерадерм и Третин, който мажа и пия за пъпките. А този Мелабел ми го беше казала една друга козметичка преди много време и каза да си го мажа за белота на кожата, бла бла, пък той отровен се оказа Crazy

# 339
  • Мнения: 277
Момичета,под едното око ми са се появили две петна от слънцето(поне така си мисля),въпреки че използвам слънщезащитен крем.С какво да ги третирам,все пак кожата там е много нежна  Confused
Другото което е,имам нови бенки...Има ли как да ги премахна без лазер?
Наистина се надявам да ми помогнете.

# 340
  • Мнения: 1 629
щом са под очите не ги третирай с химии, мажи лимон, кисело мляко, намачкан магданоз, също сок от картоф, домат . Всички тези неща избелват и са лесни за приложение Hug А за бенките - по-добре не ги пипай Peace

# 341
  • Мнения: 1 324
Избелващият крем на Биофреш от серията Био Роза става за околоочния контур.

# 342
  • Мнения: 13
Здравейте момичета,искам да попитам дали някоя от вас си е правила химичен пилинг в Александровска болница при доцент Казанджиева.Имам проблеми от години с пигментни петна и сега съм решила да правя химичен пилинг имам и записан час,но от всичко изчетено по форумите за химическия пилинг малко ме хвана страх. Simple Smile

# 343
  • и тук и там :)
  • Мнения: 628
Здравей,
 пиши после как и минал пилинга че и аз мислех да ходя при нея за това.
Аз имам белези по лицето от акне, собственоръчно и с голямо старание направени  #2gunfire   не спирах да си стискам пъпките  Blush

# 344
  • Мнения: 3 485

http://prikachi.com/index.php
Ето това е един много добър продукт за одстраняване на петна, на същата фирма има и за третиране на акне.

Общи условия

Активация на акаунт