отбиване при 6 дни отсъствие???

  • 430
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 768
мили майчета, решили сме с мъжа ми да отидем на море за 6-7 дни но се притеснявам дали бебка няма да свикне с биберона и да не иска да суче от мен? до този момент тя е само на кърма... заредила съм фризера и смятах да ползвам запасдсите в такива ситуации но ето че възникна и този въпрос... и ако има такава опастност то кога е минималния срок на отсъствие в който няма да се отбие бебето?

# 1
  • Мнения: 4 244
Кой ще се грижи за бебето ти в това време?
Има техника на даване на млякото от чаша - бебето да го ближе от ръба
Трябва човека който ще се грижи за бебето да я владее тая техника
Иначе не знам за толкова дълъг период дали няма да се отбие ако и се дава с шише

# 2
  • София
  • Мнения: 2 768
Кой ще се грижи за бебето ти в това време?
Има техника на даване на млякото от чаша - бебето да го ближе от ръба
Трябва човека който ще се грижи за бебето да я владее тая техника
Иначе не знам за толкова дълъг период дали няма да се отбие ако и се дава с шише
благодаря за отговора фиданке Simple Smile
а къде мога да прочета за тази техника и ако я използваме значи ли че няма да се отбие после?

# 3
  • Мнения: 590
Виж тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=34606.msg662290#msg662290

Обърни внимание на линковете, които [desi] e дала към преведените от нея брошури.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 375
Колко е голямо детето ти?

# 5
  • София
  • Мнения: 2 768
Колко е голямо детето ти?
4 месеца и половина. притеснявам се че тя вече много маха с ръчички и дори ми бута гърдата и може така и да бута чашата...

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 375
На навършени четири месеца оставих малката за 5 дни. При това по-голямата част от времето беше на аптамил, тъй като нямах достатъчно замразена кърма. Естествено, че много се притеснявах какво ще стане. Даже пусках тема. Там имаше съмнения, че ще се справим, но....
И аз се чудих за чаши и други, но реших, че ако купя биберон с най-близък до зърното форма, ще е по-добре. Според мен е достатъчно голям и няма да забрави да суче за толкова кратко време. Но все пак пробвай чашата или шишето (каквото решиш) преди това и дай малко няколко пъти кърма по този начин. Също и себе си не забравяй - цеди се редовно, защото и това е важно -  като се върнеш да не е намаляло количеството кърма и така да му е по-трудно. Ако нещо друго се сещаш - на лични. Успех.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 375
Извинявай сега видях, че е ТЯ!

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 132
Здравей,
бях изправена пред същата дилема и вчера/след като се върнахме/ разбрах,че съм се справила успешно.Само че ние отсъствахме само четири дни,като през това време баба я хранеше с шише .Бебка вече е по-голяма и не мисля че ще се отбие.Моята така се зарадва като видя цицата, че после не мога да я откъсна...Най-трудно ми беше с цеденето...ужас.Събуждам се - цедя, преди плаж,след плаж, преди вечеря, след вечеря, другите отиват на кръчма, аз трябва да цедя...Имай предвид,че на ден трябва да се изцеждат поне 6-700мл, което след третия ден при мен беше мнооого трудно.
 Мисля, че ще се справите.Пък и мама е човек Simple Smile
  Успех!

# 9
  • София
  • Мнения: 2 768
bj,pipi, обнадеждихте ме...
досега сме и давала от време на време от шише с биберон на НУК /уж имат формата на зърното/ вечер като сме излизали...
това което ме тревожи е че преди 2 месеца нещо и беше станало и не искаше да суче от мен а от биберон и аз затова се притеснявам да не се повтори същата картинка... Cry но пък да се надяваме да е забравила това си пристрастяване
най-много да отидем за 4 дни и ние

# 10
  • София
  • Мнения: 18 679
Непременно пробвайте преди да заминете пак да й дадете шишето, защото моят син точно на тази възраст отказа бибероните под всякаква форма /а като бебе пиеше от авентското шише/ и така при пълен фризер с кърма, си останахме вкъщи на Нова година Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт