Кога да пусна бъдещата кака на детска градина?

  • 637
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 364
  Изправени сме пред един много важен въпрос , а именно кога да пусна бъдещата кака на детска градина. Вариантите са следните :
   - два месеца преди да родя , т.е. от 01.06
   - около един несец след като родя , т.е. от 01.09
Говорех с моята гинеколожка и с педиатърката на малката , и според двете по удачен е втория вариант от гледна точка , ако тръгне на градина докато съм още бременна , да не ми донесе варицела, скарлатина и пр. Не зная дали съм ги боледувала аз тези болести като малка , но педи казва че няма гаранция дори да съм. Четох че варицелата е опасна ,ако се заразя 5 дни преди раждането и преди 12 г.с.
 Ако каката тръгне на градина след като се е роди бебето пак ще ми носи болести , но тогава същесетвува вече варианта да я отделя от бебето и да нямат контакт.
 Това по отношение на здравословния монент , но има един много важен -  психологичния. Мислих се че по-добър вариант е ,  каката да тръгне на градина преди да се е родило бебето , защото така тя няма да свързва раждането и новия човек в семейството с другата много важна и драстична промяна в живота й - тръгването на градина. Ще имам близо 2 месеца време да обръщам внимание само на нея , да свикне на градината , да се адаптира. Говорила съм и с мои приятелки , които са с  по 2 деца и всички са ме съветвали за втория вариант. Интересно ми е и вашето мнение - на кое да дам превес  при избора си , на здравето или психологическия момент? Още повече че си мисля ,че лятото е малко по-добре от гледна точка на болести , извеждат ги повече на вън , хапват повече плодове и зеленчуци и пр.
 Благодаря предварително за отговорите ви   bouquet

# 1
  • Varna
  • Мнения: 333
За болестите няма гаранция кой кога от какво ще се зарази.

Не зная в коя градина ще ходи детето, но в повечето ДГ през лятото са сборни групи.
Трябва да видите кои госпожи ще бъдат през лятото, защото за мъниците е голям стрес в началото. Първо свикват с едни госпожи и деца през лятото, после с техните си госпожи и деца в тяхната група. И бебето в къщи. Май ще му дойде много на детето.
Аз бих си задържала детето поне до 1.10 за да свикне с бебето. И после да свиква с ДГ.

# 2
  • Мнения: 281
Напълно съм съгласна с Милена,особено и ако детето е по-чувствително.

# 3
  • Мнения: 67
Ако до сега не е ходила на ясла или градина до сега е по добре да я дадете преди да  родите за да не си помисли детето че го пращате там заради  бебето

# 4
  • София
  • Мнения: 401
И аз съм в същото положение,но се притеснявам повече за след като се роди бебето,защото пък нямам възможност да отделя голямата при болест.На колко месеца трябва да е бебо,за да съм по-спокойна.Бебето ще се роди юни-юли,а каката септември ще е първа група. Знам,че отначало много боледуват Sad,а бебето ще е едва на 2 месеца newsm78

# 5
  • Мнения: 12
По добре сега да тръгне на градина преди да се роди бебето да може да се адаптира защото после ще и много по трудно сега ще имаш време да и обръщаш повече внимание и няма да си мисли че е заради бебето а пък и щом имаш на кой да я оставяш като се разболее значи проблема е никакъв .Това е моето мнение но все пак ти си решаваш което прецениш че  е по добре! Simple Smile

# 6
  • Мнения: 67
Няма никаква гаранция че като си стои в къщи няма да се разболее пак! Спокойно ! Моят син боледуваше много  като се роди сестричката му просто гледах да не се доближава много до нея. Но ако се разболее нали за това се лекарствата. По добре е да се мисли за психичното състояние на децата . Ако го пратите след кото се роди бебето ще си помисли че го остранявате от пътя си за да сте повече с малкото дете.
 
И аз съм в същото положение,но се притеснявам повече за след като се роди бебето,защото пък нямам възможност да отделя голямата при болест.На колко месеца трябва да е бебо,за да съм по-спокойна.Бебето ще се роди юни-юли,а каката септември ще е първа група. Знам,че отначало много боледуват Sad,а бебето ще е едва на 2 месеца newsm78
Синът ми в продължение на 7 месеца се разболяваше постоянно 1 седмица на градина 1 в къщи. Малката беше на около 4 месеца когато той взе да ходи за по дълго и да не се разболява толкоз често.

# 7
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 459
Аз съм в същата ситуация,но бебето ще се роди живот и здраве 10 дена преди 3 РД на дъщеря ми.В нашите градини приема е от 01.09,но аз вече съм в дилема дали да не търся пенсионирана детска учителка на половин работен ден да се занимава с голямото ми дете или аз да си я гледам и да пропусне първа група в градината.За мен най-важно е психическото спокойствие на детето ми.Пък дума не може да става да си деля децата при евентуално заболяване Naughty
Та по темата де бих я пуснала септември Peace

# 8
  • Мнения: 4 290
На твое място бих я пуснала септември, при това не бих настоявала. Пробвай, виж как ще приеме градината и ако не се чувства добре и изпитва ревност, просто я оставяй по-често вкъщи, поне докато свикне.

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Anetka аз бих пуснала детето след като се роди бебето щом не си сигурна, че си карала шарка. То гаранция няма, но все пак ако в градината вилнее варицела вероятността да я пипне е по голяма отколкото ако е вкъщи.

# 10
  • София
  • Мнения: 716
аз бих я пуснала, след като се роди бебо. Най-вече след като и така те съветва педиатъра ( той предполагам е на ясно с психологическия евентуален проблем с по-голямото дете и новия член на семейстовот.
Особено като не знаеш дали си карала варицела, не бих поела този риск. Не я пускай веднага на есен, говори с директорката или направо вземи бележка от педиатъра и я пусни през октомври или ноември. През това време й обяснявай защо е на детска и тн. Освен това мисля, че докато не се сложи първата ваксина след изписването май е по-добре да не пускаш каката на детска, заради заразяването.

Общи условия

Активация на акаунт