проблем с кърменето

  • 395
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 70
Здравейте, ето го и нашия пореден проблем. От незнание  и по съвет на лекарката след първия месец  /сметнах че омекването на гърдите по това време означава недостатъчна кърма/ започнах да дохранвам с АМ. Съответно кърмата наистина взе все повече да намалява.Но тъй като повече от всичко искам да кърмя, проучих всичко в библиотеката на форума и успях да увелича отново кърмата.Сега няколко пъти в деня се кърмим, а няколко давам от изцедена кърма. Вече сме на 3 месеца.От няколко дни се опитвам да минем изцяло на кърмене /без да давам изцедена/.Първо го слагам на гърда и след това давам изцедена. Когато го кърмя цока много кратко, не повече от пет минути, пуска гърдата сам и изглежда спокоен.Но като предложа шишето с изцедена кърма изпива още поне 60-70 мл. Как да преминем само на кърмене?Не ми се иска повече да цедя. И дали няма пак да ми намалее кърмата като спря да цеда след като той изпива много малко на кърмене? Дано да е станало ясно.Ще съм много благодарна ако ми помогнете.

# 1
  • Мнения: 2 521
Според мен пробвай да го слагаш по-честичко на гърда,ако трябва и на по-малко от два часа.Така ще си сигурна че бебето не е гладно.Изцедена давай само в краен случай,защото може и да му хареса шишето повече.Сигурна съм че ще се включат и много момичета които са много по-наясно от мен и ще те посъветват как най-лесно да се справиш със ситуацията.Успех Hug

# 2
  • Мнения: 3 718
Първо, поздравления за успеха до тук, на прав път си  Peace Добре правиш, че даваш първо гърда на всяко хранене, а това, че сам пуска гърдата видимо доволен, означава, че се е нахранил. Можеш да опиташ да даваш добавката с лъжичка или спринцовка - дозатор. Това го предлагам защото храненето от шише е много различно и лесно от сученето от гърда и понякога бебетата избират лесното, което обърква кърменето сериозно. От друга страна възможно е от шише да изпива повече добавка защото тя просто се излива в гърлото без особени усилия. Понякога, когато бебетата пият от шише, особено новородените, изглеждат все едно сучат с огромен хъс и апетит, но реално те просто се борят да преглъщат неестествено силната струя, която се излива в гърлото им.
Можеш да опиташ да не даваш добавката и когато бебето ти огладнее по - рано, просто пак да го накърмиш. Така първоначално ще имате повече кърмения за денонощие от сега, но постепенно нещата ще се регулират. Друг вариант е да даваш добавка, но по малко и все повече да я намаляваш. Важното е да предлагаш гърда по често и да не се стремиш да налагаш режим, за да се отрегулират естествено нещата.
Успех  Peace

Общи условия

Активация на акаунт