Как да си направя гипсова отливка?

  • 5 848
  • 3
  •   1
Отговори
  • Canada
  • Мнения: 139
Ами това ми е въпроса... Mr. GreenИскам да правя гипсови отливки на разни предмети,че малкия да оцветява.Какво е съотношението на гипс и вода? И имам спомен,че предмета на който ще се прави отливка се минаваше с олио newsm78.Търсих с Гугълчо и не открих каквото ми е нужно.

# 1
  • София
  • Мнения: 748
Изолирай с нещо по-плътно, например с вазелин или глицерин. Ама обилно. Ако предмета е гумена форма ще ти е много лесно.
Първо наливаш водата, в нея слагаш толкова гипс, че да не остане нито свободна вода, нито ненавлажнен гипс. После бъркаш енергично до еднородност.

Последна редакция: нд, 26 апр 2009, 09:46 от macro

# 2
  • Canada
  • Мнения: 139
Даааа,сега вече разбрах!Благодаря ти Macro  bouquetА да ми кажеш колко време му трябва да изсъхне добре?Как ще разбера newsm78Те фигурите ще са с различна големина....

# 3
  • София
  • Мнения: 748
Радвам се, че помогнах. Кога ще втвърди гипса зависи от вида на самия гипс. Изчакай поне половин час за сигурност.
Сетих се нещо много важно. След като напълниш с гипсовата каша формата, трябва енергично да я почукваш в масата за 10-20 секунди  за да излязат влючените в гипса въздушни мехурчета,  които се получават при бъркането, иначе формата ще стане на дупки. След няколко опита ще се научиш, няма страшно! Успех!

Последна редакция: пн, 27 апр 2009, 10:57 от macro

Общи условия

Активация на акаунт