Оградата - вид, функционалност, цена

  • 17 130
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 570
Здравейте.

Вече 3 година сме в къща, извън града, но все още нямаме ограда. Вместо да направим някаква временна, реших да изчакаме малко да съберем пари, но да бъде такава каквато искаме   Wink   Обаче се оказа, че не съм много сигурна какво точно искам  Mr. Green 

Къщата гледа към улица, но не главна. Т.е. минават хора и коли от време на време. Между къщата и нея има градина широка около 3 метра. Лошото е, че първия етаж е като партерен и прозорците са малко  на ниско. Оградата трябва да е по-висока, за да не може когато някой върви по улицата да наднича вътре. И другата особеност е, че има наклон.
Моята идея е зидана ограда  или жив плет.

Ще се радвам ако споделите опита си или покажете вашите огради  Hug

# 1
  • Мнения: 4 916
На мен зиданите огради ми действат клаустрофобично. ПРедпочитам нещо като ковано желязо (може и с основа до около метър) и някакви насаждения от вътрешната страна - храсти, увивни растения...

# 2
  • Мнения: 11 570
И аз това се притеснявам, дали няма да стане малко "затворено"  Rolling Eyes  Затова много ми се искаше някой да покаже как е при тях  Peace  Лошото е, че аз докато не го видя трудно си го представям  Embarassed

# 3
  • Мнения: 167
Ето няколко огради

  http://picasaweb.google.com/tedaalbum/1#

Последна редакция: нд, 26 апр 2009, 18:11 от Florina

# 4
  • Мнения: 11 570
Допада ми, но без картината.

Иначе си харесах камъни. В случая е като подпорна стена в заведение. Ето http://www.snimka.bg/album.php?album_id=367100&pid=11834946

Не знам как да я завърша отгоре  newsm78

# 5
  • Мнения: 3 770
Аз не харесвам огради , още по-малко плътни.За къщата исках жив плет на две нива , но заради мъжа ми сега ще правим ограда.Спряхме се на ажурна , като компромисен вариант цена/външен вид.Ще бъде от този тип :


Цокъл с височина 40-50 см и платна , но не от ковано желязо , защото така или иначе ще си направя живия плет и след време оградата няма да се вижда изобщо.

# 6
  • Мнения: 4 916
Диди,
какъв жив плет смяташ да правиш? Аз още не съм стигнала до оградата, но отсега проучвам възможностите  Mr. Green

# 7
  • Мнения: 11 570
Много са красиви, но определено нашата ще трябва да плътна  Tired  Иначе трябва постоянно да стоим с пуснати щори вкъщи  Crazy

# 8
  • Мнения: 3 770
rummi_pl , нашата къща е със заден двор и всъщност входът и фасадата са към улицата , на около 2-2,5 метра от оградата.От едната страна съседите ни ще са може би на 10 метра.

argun , то и ние не сме стигнали още до оградата , но съм го измислила вече живия плет.  Mr. Green По-скоро го видях в едно списание.Сега търсих снимка с Гугъл , но не намерих нищо подобно , за да покажа.Плетът няма да е от едно растение , а раздвижен.Много романтичен и непретенциозен ми се видя на снимката.Има високи иглолистни дървета , храсти - листопадни , цъфтящи , вечнозелени.Всичко е на различна височина , но са и групирани - не мога да го обясня! - , като най-ниският храст е към 2,5 метра , според мен напълно достатъчно да спре чужди погледи.
Много е красив плетът на снимката и се надявам и аз да постигна тази визия.Храстите си растат свободно , не са подкастрени и наредени.

# 9
  • Мнения: 4 916
...
argun , то и ние не сме стигнали още до оградата , но съм го измислила вече живия плет.  Mr. Green По-скоро го видях в едно списание.Сега търсих снимка с Гугъл , но не намерих нищо подобно , за да покажа.Плетът няма да е от едно растение , а раздвижен.Много романтичен и непретенциозен ми се видя на снимката.Има високи иглолистни дървета , храсти - листопадни , цъфтящи , вечнозелени.Всичко е на различна височина , но са и групирани - не мога да го обясня! - , като най-ниският храст е към 2,5 метра , според мен напълно достатъчно да спре чужди погледи.
Много е красив плетът на снимката и се надявам и аз да постигна тази визия.Храстите си растат свободно , не са подкастрени и наредени.[/b]

Това звучи като английската философия за оформяне на градина  Peace Точно каквото харесвам. Пусни снимка, ако намериш  Hug

# 10
  • Мнения: 11 570
И аз ще чакам снимчица  Peace  Пък относно оформянето като се има впредвид цветарските ми умения да взема да си търся човек от сега  Mr. Green

# 11
  • Мнения: 3 770
Нещо подобно на това вдясно , виждат се малко цъфтящи храсти.Но между тях се слагат и иглолистни дървета.Храстите се комбинират според цъфтежа , падането на листата и височината.В смисъл не се слагат един до друг два вечнозелени храста или два цъфтящи в бяло.


А от вътрешната страна се прави втори и трети ред даже , като се слиза все по-ниско , но това е вече въпрос на избор , дали искаш да се занимаваш с лехи цветя.Аз лично предпочитам като втори ред да сложа различни ниски храсти и да не ги подрязвам - да си растат на воля.Изобщо искам плетът да има свободен вид. Grinning

# 12
  • Мнения: 4 916
 Heart Eyes Heart Eyes Все едно гледам Мидсъмър  Crazy Това ми е мечтаната градина  Blush

# 13
  • Мнения: 11 570
Красиво е, но нямам толкова ширина  newsm78

Сега прочетох, че лигуструма през зимата му пада зеленината и той отпада  Tired



Продължавам да мисля  Crazy

# 14
  • Мнения: 11 570
Диди само си представям колко красиво може да стане  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт