Нормално ли е да зкъснява.

  • 1 485
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 827
Искам да ви попитам след секциото имам около 3 (най много 4) "редовни" цикъла.Сега обаче ми закъснява с около 5 дни.Онзи ден (на 3-тия ден) направих тест и беше "-".Уж сме се пазили, но не знам защо ми закъснява.Утре ще искам направление за гинеколог, но ми е много притеснено да не се окаже че не сме се опазили. Rolling Eyes Възможно ли е от смяната на времето , нерви и пр. да ми закъснее толко.Колко време след раждането се нормализира цикъла, защото и предния път ми дойде с 1-2 дни по рано а по предния пак ми закъсня с около 3-4 дни.Счита ли се че до 5 дни не е закъснение или вече почвам да се самоуспокоявам с глупости. Tired
Благодаря ви предварително.   bouquet

# 1
  • Мнения: 666
Доколокото знам си е  съвсем нормално да ти е нередовен,за по кратък или по дълъг интервал от време.А знам също ,че и ако кърмиш може въобще да не ти се възвърне менструацията до края на кърменето.Кърмиш ли?Щом и преди ти е закъснявало няма място за притеснение..поне според мен.
п.с.а за нервите и на мен ми е закъснявало заради нерви.Гинеколожката ми каза лично ,че нервите може да се отразят на цикала Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 12 545
Лейди възможно е да ти закъснява поради причините, които си изброила, но по-добре си направи тест - уринарен или кръвен и отиди на лекар. Ти най-добре знаеш възможно ли е да не сте се "опазили", а ако предпазването е само с прекъснат полов акт е напълно възможно да си бременна.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Възможно е да ти закъснява по-ред причини.

# 4
  • София
  • Мнения: 17 591
Всичко е възможно. Затова са тестовете...

# 5
  • Мнения: 2 521
А защо не направиш кръвен тест?Той ще ти покаже със сигурност дали има бременност.А кърмиш ли?И аз съм секцио,но не мисля че това има много общо.Обаче кърмя и 7 месеца не ми дойде изобщо.След това няколко месеца-един дойде,един не дойде.Чак след годинката на малкия нещата се нормализираха.

# 6
  • Мнения: 790
Изчакай още малко преди да се притесняваш, нормално е. И все пак посъветвай се с лекар, и както са те посъветвали може и кръвен тест да направиш. единственото което няма да ти помогне е притеснението.  Hug

# 7
  • София
  • Мнения: 4 585
Възможно е да не ти се е нормализирал цикълът още. Моят беше нередовен (както винаги) почти цяла година след раждането, докато не започнах противозачатъчните отново.. Идваше веднъж на 20, друг път на 40 дена. ooooh!
Възможно е и да си бременна, щом имаш такива опасения.
Направи си още един тест или направо кръвен, както вече са те посъветвали. Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 43 903
Не, не е нормално.
Направи си тест. И иди на лекар.
Може да е бебе, може да е хормонално разбъркване, може да са кисти....може да са и други неща.

# 9
  • Мнения: 479
Съвсем е нормално да е нередовен.
Вси4ки други въпроси си ги задай ако ти закъснее пове4е от 40 дни, преди това дори и да си бременна , дори и на гинеколог да идеш пак няма да имаш категоричен отговор. Е, ако не ти се чака можеш да пуснеш кръвен тест, той дава рано ясен отговор, но по-добре си изкарай весели Гергьовденски празници и да не ти пука!!!! Гушкай бебето, ходете на разходки и това е!

# 10
  • София
  • Мнения: 1 262
Аз имах същия проблем точно 4-5 месеца след като родих и се оказа, че имам хормонално смущение и пих Дуфастон в продължение на 3 месеца и се оправих. По-добре отиди на лекар, който да те насочи за изследвания евентуално (ако кръвния тест не даде положителен резултат  Mr. Green)

# 11
  • Мнения: 3 092
Всичко е възможно , разбира се ...
А как се пазехте ?
Кърмиш ли ?

# 12
  • Мнения: 2 960
Възможно ли е от смяната на времето , нерви и пр. да ми закъснее толко.
.Счита ли се че до 5 дни не е закъснение или вече почвам да се самоуспокоявам с глупости. Tired
Благодаря ви предварително.   bouquet

Възможно е разбира се ,но според мен не е толкова нормално.Пет дни са си закъснение ,мисля аз.
Направи си отново тест ,нищо че онзи на 3-тият ден ти е дал отрицателен резултат.Непременно и лекар да те прегледа.
Стискам палци нещата при теб да са наред!!!!!

# 13
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Не, не е нормално.
Направи си тест. И иди на лекар.
Може да е бебе, може да е хормонално разбъркване, може да са кисти....може да са и други неща.
така е и аз смятам, че не е нормално, може да е от всичко.

# 14
  • Мнения: 2 447
Според мен е напълно нормално.Може да закъснее по ред причини.Едно посещение при лекар обаче,никога не е излишно.

Общи условия

Активация на акаунт