Раждане в 8ми месец?

  • 56 256
  • 57
  •   1
Отговори
  • Мнения: 46
Здравейте на всички мами!
Наскоро чух нещо, което ме притесни доста - че не било хубаво да се ражда бебето в 8мия месец. Това ми го казаха няколко приятелки, които го чули от други, но не можаха да ми кажат защо точно е така. Дали е суеверие или си има медицинско обяснение? Някой от вас знае ли? Предварително се извинявам, че пускам тази тема, ако вече е била дискутирана!

# 1
  • Мнения: 793
И аз се интересувам от това,защото съм с контракции които се засилват. Знам че е хубаво да се влезне в 9ти месец,защото бебето не е на 100% развито и има по голяма вероятност за престой в кувиоз. И от майки на "недоносени" бебета знам че отглеждането е по трудно и по притеснително.

# 2
  • Мнения: 2 521
Колкото по-близо до термина се роди бебето толкова по-добре.Няма логика в седмия месец да е по-развито отколкото в осмия.А когато е родено по-рано белия дроб не е напълно доразвит.

# 3
  • Мнения: 1 475
Колкото по-близо до термина се роди бебето толкова по-добре.Няма логика в седмия месец да е по-развито отколкото в осмия.А когато е родено по-рано белия дроб не е напълно доразвит.


Напълно съгласна и аз така знам! Peace

# 4
  • Мнения: 2 013
И на мен са ми го казвали това,докато бях бременна  Crazy
Дори и майка ми каза за "опасния" осми месец,но не можа да обясни защо.
За медицината не знам,но няма никаква логика бебе родено в седми месец да има по-големи шансове от бебе родено в осми.Все пак колкото повече бебето е в отробата,толкова повече се развива...
Не знам защо се приказват такива глупости.Не се притеснявай и не ги мисли.
Сигурна съм,че тук ще се включат много мами с бебета родени в осми месец-живички и здравички.
Не се плаши мила,мисли позитивно,малко ти остава!
Леко раждане!   bouquet

# 5
  • Мнения: 210
Не съм много сигурна,но в седмия месец развитието на дробовете е такова че може да се доразвият в ковиъоз,а във осмия месец развитието е по напред и не могат да се използват разни медикаменти и процедури,който в седмия могат

# 6
  • Мнения: 46
И аз смятам, че колкото по-дълго стои в утробата до деветия месец, толкова по-добре. Защо бебе в седмия да е с по-големи шансове от това в 8мия!?! Но понеже съм 8мия се уплаших.

# 7
  • Мнения: 6 274
Суеверие, което отдавна е опровергано.
Синът ми се роди в 8-я месец.
Както виждаш, жив и здрав си е.

# 8
  • Мнения: 945
Не съм много сигурна,но в седмия месец развитието на дробовете е такова че може да се доразвият в ковиъоз,а във осмия месец развитието е по напред и не могат да се използват разни медикаменти и процедури,който в седмия могат
Това са иzмислици.

Вярно е, че колкото по дълго е бебето в утробата, толкова по добре.
От 30та седмица шансовете му да оцелее са 99,9% (ако няма вродени аномалии), поддържано с лекарства. След 36та седмица се счита, че дробовете са напълно раzвити и бебето не се смята zа "недоносено". Митът, че е по опасно да се ражда в 8ми месец, отколкото в 7ми е пълна глупост.

# 9
  • Русе
  • Мнения: 7 765
Аз родих в 8-я месец. Изтекоха ми водите, но нямах разкритие и ме задържаха една седмица в болницата. Биха ми инжекции за дробчетата на бебето и се молих да устискам до деветия, но уви. Родих го в 34-35 г.с.. Прогнозите бяха за бебе кило и половина но той излезе  2,4 кг. Стоя 4 дена в кувьоз, биха му два АБ ( получил инфекция от стоенето без води) и му преляха плазма. Изписаха ни след още една седмица наблюдение. Няма здравословни проблеми. Сега трупа килца. Една от майките в болницата роди също 34-35 г.с. но при нея раждането настъпило веднага и детето нямаше инфекция. Стоя три дена в кувьоз и й го дадоха. Живи и здрави ни са децата.
Напълно логично е че колкото повече стои в утробата, толкова по-голямо се ражда и шансовете му са по-големи. Сега не е като едно време. Не се шашкай. За повече инфо погледни в подфорума за недоносени. Има много бебета родени в осмия месец.
 Hug

# 10
  • София
  • Мнения: 67
И според мен това не е вярно,не се притеснявай!

# 11
  • София
  • Мнения: 2 227
Не слушай приятелките ти, а лекарите. Колкото е по - близо до термин, толкова по - добре!

# 12
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Не съм много сигурна,но в седмия месец развитието на дробовете е такова че може да се доразвият в ковиъоз,а във осмия месец развитието е по напред и не могат да се използват разни медикаменти и процедури,който в седмия могат


Точно това е- развитието на дробовете.
На т. нар. "осмачета" след раждането веднага им се поставят някакви инжекции, които да спомогнат за безпроблемно развитие на дробовете.
Не е нито суеверие, нито устаряло схващане. Просто справянето вече с този проблем е много по- ефективно.  Peace

# 13
  • Мнения: 6 274
Не съм много сигурна,но в седмия месец развитието на дробовете е такова че може да се доразвият в ковиъоз,а във осмия месец развитието е по напред и не могат да се използват разни медикаменти и процедури,който в седмия могат

Могат, могат.
Хайде да напиша сърфактант, че да не почнат сега да ме питат какво точно бият на бебетата.
  Peace

Последна редакция: пн, 27 апр 2009, 13:44 от Джуличка

# 14
  • Мнения: 54
Синът ни се роди в 33 г.с. Единствено ми биха инжекции преди да родя, за да му се доразвият дробовете. Стоя малко в кувиьоз, защото беше малък и в началото му помагаха за дишането. Не сме го гледали като по-различно дете. И това, че в 7-я е по-добре е пълна отживелица, не се шашкай

Общи условия

Активация на акаунт