Опасна ли е амниоцентезата?

  • 2 634
  • 42
  •   1
Отговори
  • Мнения: 617
Здравейте.Току що се връщам от консултация, на която моята докторка категорично изказа мнение, че амниоцентезата е изключително опасна.
Та моята история е : тази бременност ми е 3та.Имам 2 момчета, да са ми живи и здрави.Та борбата е за момиче/ каквото и да е да е живо и здраво/.Още преди да забременея си бях казала че ако това се случи ще правя амнио.Просто това ми се струва най-достоверната информация за бъдещото бебе.Пък и не знам защо съм си внушила че с това 3то дете предизвиквам съдбата.Нямам никакви генетични показатели нито аз нито мъвът ми за това да се роди бебе с аномалии...но въпреки това мен ме е обзел голям страх.И все си мисля, че с едни такива мисли по-бих навредила, отколкото с амнио.Другото нещо което ме притесни беше нухалната трансл. която е 3мм.Не знам колко вярно е измерена, но за мен това е на границата.Резултатите от БСХ са 1:1100.На 29г но мисля че това няма значение, въпреки, че според док. рискът се увеличавал след 35г.Имам пресни примери за това как годините нямат значение.
Та ако някой знае за случаи амниото да е причинило аборт, инфекция или какъвто и да е проблем моля да пише и да сподели.
 

# 1
  • Мнения: 6 274
Моето мнение е, че е опасна.
Мога да ти дам линкове, но не мисля, че от това се нуждаеш сега.
По-добре да се включат момичета, които вече са минали по този път и да ти разкажат по-подробно.
Късмет и дано не се налага амниоцентеза.

# 2
  • Мнения: 617
Дай ми линковете, не ме е страх.Аз така или иначе по-скоро по желание ще я правя.

# 3
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 905
И при двете си бременности правих амнио и не съм имала абсолютно никакви проблеми. Peace И трето дете да речем да имаме, пак ще правя амнио. Naughty Това наистина е най-достоверното изследване. Между другото не съм правила преди това нито БХС, нито ФМ. Просто директно към амнио се насочих. И не съжалявам.

# 4
  • Мнения: 617
По собствено желание ли я прави и къде?Аз съм се насочила към доц. Димитрова.Само се притеснявам понеже не съм от София на не решат да ме задържат 3 дни там.

# 5
  • Мнения: 6 274
Щом искаш, ето ти нещичко набързо:

Ето.


И ето.

# 6
  • Мнения: 617
Момичета току що прочетох че амниото не се прави под постоянен ехографски контрол...т.е. прави се такъв преди и след процедурата, но по време, когато иглата ти е в корема няма.Има ли такова нещо защото се стъписах?

# 7
  • Мнения: 1 107
Зависи как се прави- знам, че може да се изполва и ендоскопска камера- така, че се вижда точно къде се влиза в корема
И все си мисля, че с едни такива мисли по-бих навредила, отколкото с амнио.Другото нещо което ме притесни беше нухалната трансл. която е 3мм.Не знам колко вярно е измерена, но за мен това е на границата.Резултатите от БСХ са 1:1100.На 29г но мисля че това няма значение, въпреки, че според док. рискът се увеличавал след 35г.Имам пресни примери за това как годините нямат значение.
Та ако някой знае за случаи амниото да е причинило аборт, инфекция или какъвто и да е проблем моля да пише и да сподели.
 

За съжаление вероятността за спонтанен аборт при амниоцентеза е около 1%. Дано нямаш проблеми и всичко да е наред!

# 8
  • Мнения: 6 274
Който процент не е никак малък
Няма да забравя думите на професорът, когато ми съобщи за "диагнозата" на детенцето ми.
Каза ми: "Такова нещо се случва.... някъде в порядъка на.... ами, на около 300,000 случаи има само един такъв.
Знам, че това не ви успокоява, при положение, че се е случило точно на вашето детенце, но...."  Confused

Мисля, че ме разбра какво имам предвид.

# 9
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 767
   По време амниоцентезата  бях под непрестанен ехографски контрол.Самата процедура не е болезнена, по-скоро е неприятна и малкооо стресираща,но чакането на резултата е много натоваварващо Rolling Eyes.Аз също отидох направо на амниоцентеза,без предхождащи изследвания,не съжалявам и пак бих постъпила по същия начин.Ако имаш въпроси питай. Hug

# 10
  • София
  • Мнения: 23 036
Не бих си причинила амнио, освен ако не е наложително! Крие рискове и още как. След глупашкото БХС, което в много случаи дава напълно погрешни резултати, това за мен е най-ужасната процедура по време на бременността. Определено съм ЗА феталната морфология - възможно най-щадящото изследване, което ако е направено при добър специалист дава доста точни данни за бебето.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Ами ти сама си си отговорила, да опасно е, дори и процента да е минимален, риск винаги има. Аз това изследване не го направих, защото толкова много си го исках това бебе, че бях готова на всичко, каквото и да се роди  Heart Eyes . Не си пълни главата с глупости, ако си решила твърдо да го правиш, то единствения съвет който мога да ти дам е това, да изчетеш всичко изписано по отношение на лекарите извършващи процедурата, за да избереш най подходящия, защото колкото и вече рутинна да е тази манипулация, не може всеки го направи. Важно е специалиста на когото ще позволиш да направи амниото, да му имаш пълно доверие, за себе си да си сигурна, че това е правилния специалист и грешки няма да има.  Hug

Момичета току що прочетох че амниото не се прави под постоянен ехографски контрол...т.е. прави се такъв преди и след процедурата, но по време, когато иглата ти е в корема няма.Има ли такова нещо защото се стъписах?

Бях гледала някакъв филм и показаха цялата процедура. През цялото време се следеше с ехограф. Не ми се вярва тук да го правят без, ако е така, то това ще си е чиста игра на тото  #Crazy Цяло безумие, ами ако наранят бебето? Нееее ..... не ми се вярва  no

Последна редакция: пн, 27 апр 2009, 23:30 от Miss Dior Cherie

# 12
  • София
  • Мнения: 23 036
Бях гледала някакъв филм и показаха цялата процедура. През цялото време се следеше с ехограф. Не ми се вярва тук да го правят без, ако е така, то това ще си е чиста игра на тото  #Crazy Цяло безумие, ами ако наранят бебето? Нееее ..... не ми се вярва  no
Това е единият от рисковете при амниото - увреждане на бебето  ooooh! Лудост и безумие да отидеш със здраво бебе и да се случи подобно нещо Naughty (казвам го принципно, не към авторката на темата )

# 13
  • Мнения: 617
Благодаря на всички ви за отговорите.Изчела съм всичко де що има за амниото.Но до сега просто не бях чувала за действителни случаи на инфекция или аборт /дано не съм първата/.Та за това разпитвам.Всеки казва, че е опасна и рискована, но всички момичета тук са я направили и са без проблеми...което мен ме успокоява страшно много.
Усмивка, ти при кой я прави и защо?Разкажи, всяко инфо би ми било полезно.Аз съм се насочила към доц. Димитрова в майчин дом.

# 14
  • Мнения: 544
Една приятелка искаше да си прави амнио. И аз я попитах, ако покаже, че бебето е носител на генетични увреждания, за което тя се съмняваше, какво ще прави. Тя каза, че ще си го задържи и ще си го гледа. Отговорих й, че тогава няма смисъл да се подалага на този риск. Тя се съгласи и не си направи. За щастие и двете й деца са здрави.
И ти си отговори на този въпрос и ако нямаш наистина основания за притеснения, не си ги създавай сама! Лека и безпроблемна бременност!  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт