Стрептококи по време на бременност

  • 13 927
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 32
Здравейте мили майчета!
Аз съм бременна в 23 г.с. и ми правиха антибиограма и се установи,че имам стрептококи.Моята лекарка ми обясни,че се налага лечение с антибиотик и ми предписа Augmentin и глобули Polygynax.Много съм притеснена ,че трябва да взимам антибиотик,въпреки че лекарката ме увери ,че няма никакви рискове за бебчо.
Моля ви ако някой е имал подобен проблем или има някаква информация да ми даде съвет!
Много ме е страх да не навредя на бебчо.
Благодаря ви и целувки !

# 1
  • София
  • Мнения: 1 402
Zdravei,
az sam bremenna v 10 sedmitza i mi otkriha enterokoki. Vapreki che sam oshte v 3-timesetz mi predpisaha Flagil vaginalno - lakarkata sashto me uveryava che niama strashno. Chuvala sam che dosta bremenni jeni imat nyakakva infektzia, ne sme sami Simple Smile pojelavam ti uspeh
Pozdravi Galya

# 2
  • Мнения: 694
По добре се лекувай. След като родих на Дамяна и откриха стрептококи във влагалището. Според лекарите причината била от мен. Ако съм имала по време на раждането съм и ги предала. А в интерес на истината наблюдаващия ме гинеколог не ми прави вогинални секрети за разните му там бактерии.
Също с Аугментин лекувахме тези стрептококи. А щом може едно бебе да го пие, защо не и ти

# 3
  • София
  • Мнения: 6 522
аз имах клебсиела в урината (някаква болнична бактерия, чудно откъде съм я хванала, като не съм стъпвала в б-ца ама нейсе) - лечението беше аугментин 625 мг + полижинакс за евентуалните гъби Sad  - това в 14 г.с., в 12 г.с . гъбички - лечение гино дактарин 3 глобули; в 21 г.с - кокобактерии, гъби и левкоцити във влаг. секрет - пак 3 глобули гино дактарин + 7 дни далацин  крем вагинално + флажил 10 дни за мъжа ми (нищо, че откакто съм бременна провим секс с презерватив Shocked ), щото с тия гъби вече не зная кога имам и кога нямам - така, че ако горното може да внесе някакво успокоение в душата ти ще се радвам  Grinning (не си единствената  Confused )

# 4
  • Мнения: 32
Благодаря ви много момичета!
Наистина съм по спокойна и ще приложа лечението.Между другото се консултирах и с друг лекар и той потвърди че няма риск за бебо.Каза че ако не се лекувам е по лошо.
Усмивки и целувки!

# 5
  • Мнения: 826
Цитат на: An-Mari
Здравейте мили майчета!
Аз съм бременна в 23 г.с. и ми правиха антибиограма и се установи,че имам стрептококи.Моята лекарка ми обясни,че се налага лечение с антибиотик и ми предписа Augmentin и глобули Polygynax.Много съм притеснена ,че трябва да взимам антибиотик,въпреки че лекарката ме увери ,че няма никакви рискове за бебчо.
Моля ви ако някой е имал подобен проблем или има някаква информация да ми даде съвет!
Много ме е страх да не навредя на бебчо.
Благодаря ви и целувки !


Тук задължително правят посявка м/у 34- 36седмица и тестват за група ''Б'' стрептококова инфекция и ако е ''+'' в деня на раждането вливат венозно Ампецилин или Пеницилин,но не преди това.

# 6
  • Мнения: 32
Моята лекарка ми обясни,че е необходимо да се взима вагинален секрет и да се прави посявка два пъти по време на бременността.Вторият път е именно в края на бременността.
Целта била да се лекува предварително,защото стрептококите били бактерии,които би могло да предизвикат преждевременно раждане.
Усмивки!!!!!!!!!!!!!

# 7
  • Мнения: 4 242
Не знам нищо за стрептококите, но за антибиотиците мога да ти кажа, в карая на 4 месец се наложи да пия Дуомокс и то силна доза, и аз като теб много се притесних за бебо и говорих с няколко лекари.Сега има много нови антибиотици , които са съобразени с бремеността и кърменето, молекулите им са по големи и не преминават през плацентата. Колко е вярно не знам, тъй като моя гинеколог смята че няма безвреден антибиотик но той си пада скептик. Ще ти кажа че при всички случаи е по добре да се лекуваш и да си добре за да си износиш бебо нормално. А щом хората казват че няма проблем значи няма:) Кураж и всичко добро, мисли позитивно Laughing

Общи условия

Активация на акаунт