Кърменето на поискване ли ми е виновно?

  • 1 969
  • 31
  •   1
Отговори
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Дъщеря ми е изцяло кърмена на поискване. Не съм сигурна дали това е причината, но вече пети месец нямаме абсолютно никакъв режим. Един с един дните не си приличат. Никога не заспива по едно и също време. Понякога издържа по 3-4 часа, друг път иска да суче през час. В резултат на това никога не успявам да я изкъпя в желаното от мен време, често пропускаме масажче и гимнастика, защото тъъъъъкмо се нагласим и тя писне от глад. Понякога нощем суче по 2-3 пъти, друг път само един. Даже има моменти, в които си будува през нощта. Решила съм да захранвам на 6 месеца. Има ли някакъв начин да влезем поне мъничко в ритъм? Струва ми се, че така ще е по-добре и за детето. Благодаря за идеите.

# 1
  • Мнения: 94
Здравей,
Моето Теди е на 4 мес и 29 дни и режимът ни е същия, като описания от теб, т.е. никакъв го няма Simple Smile Но, честно казано, с времето свикнах и въобще не ми пречи да съм на разположение по всяко време Wink

# 2
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Абе то и аз съм свикнала, не че не съм, но някак си ми се иска...поне мъъъъъничко да мога да предвидя как ще е утрешния ден. То сега и зъби предстоят... И все пак кърмене на поискване и режим може ли да се съвместят някак си?

# 3
  • Мнения: 207
Ами, синът ми е по-голям и мога да кажа, че си има режим,който сам си е изградил! Все пак има разминаване , не всеки ден е еднакъв с другия, но все пак. И от 3-я месец някъде не спи повече от половин час! Като часовник е!
Не се притеснявай! Ще си изградите и вие режим! Важно е детенцето да си го създаде самичко, не с помощта на родителите си!

# 4
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
И от 3-я месец някъде не спи повече от половин час! Като часовник е!
А, да! И това! Даже не сметнах за нужно да го споменавам.

# 5
  • sofia
  • Мнения: 562
abutikon, не мисля, че кърменето на поискване е виновно за липсата на режим. Кърменето на поискване не значи кърмене без режим. Обикновено детето си изгражда само режим  Wink, има и такива, които не се подлагат на такъв режим Simple Smile. Аз бих ти предложила да опиташ да извеждаш дребосъчето на разходка в удобно за теб време, че да спи по-дълго и да свикне да спи в удобно за теб време. Разбирам те като казваш, че е хубаво да си има режим детенцето, но в крайна сметка дори и да се беше опитала да създаваш режим с кърмене по режим не се знае щеше ли да имаш успех  Wink

# 6
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451

Благодаря!  bouquet

# 7
  • Мнения: 945
Отговорът е не, не ти е виновно кърменето на поискване.
Много майки каzват, че децата им сами са си иzградили режима, но далеч не всички бебета могат да направят това сами. А аz съм на мнение, че ние трябва да им помогнем (раzбира се, само ако на теб ти пречи това "беzрежимие". Ако ти си спокойна така, никой не те кара да го правиш)...

Първо zа спането... Пресметни колко часа на ден средно спи хлапето. Примерно 14, като 11 от тях са преz нощта и 3 преz деня. Почни всеки ден да я слагаш в 9 вечерта да спи и я буди ако трябва в 8 сутринта. Аz моята почвах да я кърмя в 8.45, беz zначение дали преди това е яла в 6 или в 8 и неzависимо дали тя "иска", т.е. плаче от глад. С течение на времето тя си привикна към това време на спане. Преz деня си определи примерно време, преz което то да спи и го слагай. Но гледай да не спи повече от 3те часа (или там колкото ти пресметнеш) и последното му спане да е поне 4 часа преди вечерното. Ако трябва го буди. Ако се наложи да го слагаш да спи в 7 вечерта (zащото много мрънка и виждаш, че до 9 няма да иzдържи), то го раzбуди след 15 минути и така ще е готово zа сън в 9.

А с яденето после всичко само ще се регулира...

# 8
  • Мнения: 4 292
Дъщеря ми е изключително кърмена до шестия месец. Никакъв режим нямаше, абсолютно хаотично хранене, ден с ден не си приличаха.  Laughing Еднакви бяха само нощите - спеше непробудно до към 5 сутринта с редки изключение. Свикнах и не ми правеше впечатление.
И все пак, разходките ми помагаха донякъде да предвидя "програмата", защото навън предимно спеше, като изключим ревящия и период, който (слава Богу Praynig), приключи бързо. Само тогава успяваше да направи пауза от три или четири часа, както и да поспи хубаво. Случвало се е вкъщи да не спи по цял ден и да яде на всеки час.
Аз си обяснявам липсата на режим с това, че използва гърдата не само за хранене, а и за успокоение. Винаги, когато съм усещала, че не се чувства комфортно, съм предлагала гърда поради липса на друга алтернатива. Отделно, това е единственият начин да задоволи сукателния рефлекс, понеже отказва и биберон-залъгалка. Не знам дали съм права, но така усещам нещата.
Откакто захраних, дъщеря ми си изгради през деня неин си режим, който не е по часовник, но е достатъчно задоволителен и за двете.
Има светлина в тунела.  Simple Smile

Последна редакция: вт, 28 апр 2009, 09:49 от Клото

# 9
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451

Добра идея, но не знам как да я приложа при положение, че през деня тя почти не спи. Най-много да дремне 1-2 пъти по 30 минути и това е. Даже и навън в количката вече не спи. Обикалям два часа като луда и накрая, точно преди да се прибера за обяд например, дремне за 20-30 минути. Иначе вечер започнах да я слагам в 9, но тя като не е гладна не иска гърдата и, ако примерно е яла в 7 преди това, ми се събуди в 11 вече наспана и така се кокори до 12-1.

...
Има светлина в тунела.  Simple Smile


Това последното много ми хареса. Иначе останалото все едно е писано за моята бебка, но преди, когато спеше поне навън.

# 10
  • Мнения: 175
Всяко дете е различно ние още сучем през ноща и имаме режим но неен си е понякога се изменя но е така не мисля че кърменето е пречината а детето има майки кърмещи на поискване е идеални режими, аз не съм от тези щастливки но ние се нагаждаме сдна към друга и свикнах.

# 11
  • Мнения: 1 547
Аз лично съм абсолютно антифен на кърменето при поискване и ако изобщо някога склоня да го приема, то това ще е за първите 30-40 дни, докато се установи режимът на бебето. /или в случаи с проблемно здраве/. Не мога да допусна, че тоталният хаос в ежедневието на едно дете е полезен и че има нещо по-комфортно от това, да знаеш кога спиш, кога играеш, и кога ядеш. Мнението ми не е меродавно, нито компетентно, а е просто една от десетките лични гледни точки.

# 12
  • Мнения: 8 242
Хм режим Simple Smile
Аз не мога да спазвам такова нещо, не мога да го изисквам и от сина ми Simple Smile
Макар че едва сега - на 3г. виждам някакви наченки на такъв (поне относно храненето и спането, но и той не е особено постоянен  Laughing) ..

А и тепърва ако ще се борите със зъби.. много трудно ще постигнеш някакъв режим Simple Smile

За гимастиката - че споменаваш - почти не съм правила такава - освен като много малко бебе - до към 3тия месец.. После стана такова шило, че не можех за нищо на света да го накарам да стои 2 мин. легнал, че да правим гимнастика. На 5м. започна да пълзи.. и това съвсем уби всичките ми усилия  Crazy

# 13
  • Мнения: 857
Едва ли кърменето е виновно. Аз също кърмя на поискване, но някак си постепенно се изгради нашия режим и сега до някъде мога да предвидя нещата как следват. Не гледам часовник - да яде точно през 3 часа, да спи точно 12 часа и т.н. Общо взето има установени часове на хранене и спане, които някой път пропуска, друг път удължава.
Всяко бебе е различно, точно както е различен всеки човек и организъм. Може би това е неговият часовник и той работи по този начин. Може да се пробваш първо с вечерното ядене, дневното излизане да бъдат по едно и също време и така постепенно да нагласиш някакви навици и правила.

# 14
  • Мнения: X
Синът ми е на 3 мес. беше по същия начин-яде ,когато иска,и през нощта по 2-3 пъти,не спи,усилиха му се ужасно много коликите-беше ад,непрекаснат плач.Доктора каза,че е заради храненето,започнахме на 3 часа да ядем и всичко се оправи-плаче много по-малко и спи много повече.Страхотно облекчение и за двама ни.Трудно е само първите дни,докато свикне.

Общи условия

Активация на акаунт