Грижи за краката

  • 2 070
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 687
Споделете какви грижи полагате за ходилата си.
Тази година, не знам защо, ама много ми загрубяха. Досега не се беше получавало такова нещо и затова не съм и ползвала специална козметика. Но явно е време да взема мерки. Гледах, че Орифлейм имат такава серия. Ползвали ли сте я? Или нещо друго подходящо за случая.
Чакам съвети.

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Здравей Ваня,

Кожата на ходилата и при мен е ужасна след дългата зима, затворените обувки, понякога и не толкова удобни.
Както и да е Laughing
Аз ходя на педикюр още като се постопли и към края на лято, още веднъж. Педикюра /поне в Славейков кадето ходя/ е 12лв., с лак - 15лв. Удоволствие стахотно  Flutter
През другото време сама си подържам краката. Купила сам си морски соли и докато се къпя /имаме вана/ слагам соли в водата.
Иначе, все нямам време да си кисна краката. До като съм в банята, след душа изтърквам с пемза загрубялата кожа.След това намазвам ходилата с ексфолиант - сега ползвам на Орифлейм, но има и хубави бг /Мiss Magic/. С финната част на пила за крака ги масажирам. Ползвам пила на Tatilia - от едната страна е пила, а от другата пемза. След банята намазвам ходилата с масажен крем за крака на Аvon. Добре е да обуеш чорапи докато попие, че масажните кремове са мазнички /малко е неприятно в това топло време с чорапи, но.... /.
Това е от мен. 55

# 2
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
АЗ ходя на педикюр веднъж в месеца. Доста добре ми се отраЗява, Защото Заради раЗличните обувки Загрубяват.  Така че ако имаш въЗможност те съветвам и ти да го правиш. Отделно ги мажа с кремове За крака, но от дъжд на вятър... Embarassed

# 3
  • Мнения: 687
Миленика, да не се окаже сега че сме съседки с теб Simple Smile
Я кажи къде в Славейков ходиш, може и аз да се наканя (дано само да е до края на лятото). Засега май ще си накупя и аз някакви кремчета. То на орифлейм май има цяла серия за крака. Върши ли работа или е достатъчен крема?

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Аз живея в Поморина Simple Smile
А маникюриската работи в фризьорския салон до у-ще Д.Дебелянов. Незнам дали е добра, /защото не съм ходила при друга/, но се старае. Не ми харесва само как ми прави ноктите.
Намери време да отидеш поне веднаж, после ще ти е по лесно сама да ги подържаш.  
Не съм ползвала цялата серия за крака на Орифлейм. Само крема незнам дали ще ти помогне, но за да има ефект ги мажи всяка вечер. Крема на "Авон" който имам е с канела, май вече не го предлагат. Мажех ходилата всяка вечер /зимата/, кожата на краката ми се излющи и станаха като "нови" .
Ако искаш мога да ти дам телефона на маникюриската.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 21 580
Цитат на: vania_ip
Тази година, не знам защо, ама много ми загрубяха. Досега не се беше получавало такова нещо и затова не съм и ползвала специална козметика. Но явно е време да взема мерки.


Преди година или две , не помня точно, лятото и на мен ми загрубяха изненадващо и необяснимо за мен . Тогава използвах крема на Scholl - Softening (lotion) for dry skin  за крака и пилата( само че на Орифлейм), за която говори Milenika . След баня , намазвах с крема и изтривах първо с по - грубата част на пилата , а после с по - финната. Ефекта беше страхотен . Повече не ми се е случвало да загрубеят така Rolling Eyes  . От тогава съм фен на този крем и горещо го препоръчвам  Grinning  Sign Exclamation

# 6
Искам да попитам момичетата,които казват че са ходили на педикюр,дали им изрязват /именно изрязват,а не изстъргват с пила/ загрубелите кожи на петите? Извинете моето невежество,но никога не съм ходила на педикюр и не знам.Опитвам се да правя нещо в къщи по въпроса от сорта на киснене със соли,но мисля че нещо не се справям Blush Бихте ли ме светнали? Simple Smile

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Цитат на: Anonymous
Искам да попитам момичетата,които казват че са ходили на педикюр,дали им изрязват /именно изрязват,а не изстъргват с пила/ загрубелите кожи на петите? Извинете моето невежество,но никога не съм ходила на педикюр и не знам.Опитвам се да правя нещо в къщи по въпроса от сорта на киснене със соли,но мисля че нещо не се справям Blush Бихте ли ме светнали? Simple Smile

аз могха да ти отговоря, защото от години ходя всеки месец на педикюр( по принцип краката се правят вендъж в месеца, защото и ноктите растат по-бавно). Значи кисна 20 мин. във ваничка с топла вода и някакви препарати, после с ножче за пети ми маха грубите кожички, след това с една машинка ми маха и по-финните кожички, както и кожичките на пръстите на краката. След тези процедури ми прави масаж със специален крем за крака, лакирва ме и е супер. Аз ноктите на ръцете и краката не си ги пипам в къщи!

# 8
  • Sofiа
  • Мнения: 3 240
Аз допреди да се роди бебо ходех всеки месец на педикюр. За съжаление сега вече не ходя, защото педикюристката ми е в провинциятя и вече не пътувам често.
Иначе плащах 5 лв за цялата процедура + лака и декорация на ноктите.

# 9
  • Мнения: 652
За домашни грижи е много ефективно следното:
след накисване на краката, намазвате загрубелите части с мед. Увивате в найлон и стоите около 20 мин. След това изплаквате.

# 10
Много ви благодаря за обясненията и съветите за домашна красота.Ще пробвам и двата варианта,особено щом всичко е само 5 лв.Бях чувала някъде че колкото повече се изрязват тези мъртви кожи,толкова повече стават натрупванията на същото място.Ще пробвам и тази рецепта с меда  Grinning  Grinning

# 11
  • Мнения: 2 006
Намазвам обилно краката с вазелин и обувам 4орапи-спя с тях и после краката са ми меки4ки като на бебе Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт