Има ли вече такава наредба?

  • 670
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 479
Педагогическият Сьвет на нашето ОДЗ решили да прехвьрлят автоматично деца от 2-ра в 4-та група.Вчера имаше изнесен списьк с децата без да са ни питали нас родителите ShockedЕ,има ли нова наредба,която да ни принуди или задьлжи да "прескочим" 3-та група? Ако не сме сьгласни,имат ли право да ни изключат от градината?Има ли вече такава практика и при други ДГ в София? Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 600
не разбирам какво го налага?

# 2
  • Мнения: 7 831
не разбирам какво го налага?
Налага го недостига на места в градините. Но да го правят без да питат родителите ми се вижда прекалено.

# 3
  • Мнения: 1 479
не разбирам какво го налага?
Налага го недостига на места в градините. Но да го правят без да питат родителите ми се вижда прекалено.
Това от една страна.От друга -запьлване на бройката с деца в 4-та група. CloseУтре ще говорим с директорката.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 079
Как така ще се преместват деца на 5 тодини в предучилищна група?! Shocked Shocked
По Закона за народната просвета и според Правилника към нея децата от подготвителната група трябва да са или да навършват 6 години в годината, в която започват предучилищната група.
Така че е недопустимо според Закона това прехвърляне.   Naughty
Предучилищните групи са със специален статут и не може в тях да се прехвърлят деца, които не подлежат на записване в училище.
Търси си правата и кажи на директорката да си прочете Закона, ако не иска да получи наказание. Ако тръгне да ви уговаря, че това е по-добре за децата - не й вярвай, а пиши веднага жалба до отдел "Образование" в Софийска голяма община и до г-жа Фандъкова - ресорен зам. кмет.
Успех!    bouquet

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И аз си мисля, че това може да стане само със съгласието на родителите.

# 6
  • Мнения: 1 479
Как така ще се преместват деца на 5 тодини в предучилищна група?! Shocked Shocked
По Закона за народната просвета и според Правилника към нея децата от подготвителната група трябва да са или да навършват 6 години в годината, в която започват предучилищната група.
Така че е недопустимо според Закона това прехвърляне.   Naughty
Предучилищните групи са със специален статут и не може в тях да се прехвърлят деца, които не подлежат на записване в училище.
Търси си правата и кажи на директорката да си прочете Закона, ако не иска да получи наказание. Ако тръгне да ви уговаря, че това е по-добре за децата - не й вярвай, а пиши веднага жалба до отдел "Образование" в Софийска голяма община и до г-жа Фандъкова - ресорен зам. кмет.
Успех!    bouquet
Ох,мерси и аз така си помислих,но исках и да сьм сигурна в това!  bouquetТази сутрин списъкът бе свален за корекция,та ще видим... Thinking

# 7
  • Мнения: 388
Изглежда ми пълно безумие! Как така ще ги местят? Нали ще бъдат на различна възраст? Нали всяка група има определен учебен план? Търсете си правата!

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 8 221

Тази сутрин списъкът бе свален за корекция,та ще видим... Thinking
Мисля, че повече няма и да се появи този списък Wink

# 9
  • София
  • Мнения: 607
При нас е така ,защото са само две групи и 3 и 4 годишните са в една ,а 5и 6 годишните са в друга.Не съм имала проблеми с това ,че по-голямата ми дъщеря е била в такава група. Peace

Общи условия

Активация на акаунт