Захранване

  • 1 530
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте,
Бебка е на 3 месеца и 2 седмици.Давала съм й сок от ябълка и морков,от 2 дни й давам и от същото пюре между храненията.Приема ги добре и мисля да почна  и с други.Искам да ви попитам дали тиквата може да замести едно цяло хранене и от кога да почна с зеленчуковите.Благодаря предварително.

Последна редакция: ср, 29 апр 2009, 23:17 от Vivi

# 1
  • Мнения: 9 467
Не е късно да спреш захранването, защото бебето ти е твърде малко за това  Hug
Прочети в библиотеката на подфорума за признаците за готовност за захранване, и темите за самото захранване Peace

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=22645.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1844.0

# 2
  • Мнения: 47
Айде започна се с нападките. Момичето не пита дали е правилно или не, тя за себе си го е решила. Ако не можете да дадете отговор на въпроса й просто не пишете. Защо винаги трябва да нападате за пустото късно или ранно захранване.
Аз лично само с тиква или плодово пюре не съм замествала хранене. С плодово започнах, когато навърши 3 месеца, но след млякото го давах. Зеленчуково започнах на 4 навършени. В началото по малко след млякото и постепенно заместих обедното хранене към средата на 4-я. По това време започнах и с кашите на Слънчо и вече замествам и следобедното хранене.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Ще изпозлвам темата да питам и аз.Смятам да започна около 5 месец  захранване,ама от многото инфо из форума съвсем се обърках,Моля мамите за помощ със зеленчуково или плодово пюре да започна  newsm78 newsm78

# 4
  • Мнения: 180
По препоръка на педиатъра започнах със сок от ябълка и морков, когато беба беше на 4 м и половина.Сега и давам и плодови пюрета, мисля след навършени 5м да дам и зеленчук.За сега си хапва плодовите пюрета добре.

# 5
  • Мнения: 9 467
Айде започна се с нападките. Момичето не пита дали е правилно или не, тя за себе си го е решила. Ако не можете да дадете отговор на въпроса й просто не пишете. Защо винаги трябва да нападате за пустото късно или ранно захранване.
Аз лично само с тиква или плодово пюре не съм замествала хранене. С плодово започнах, когато навърши 3 месеца, но след млякото го давах. Зеленчуково започнах на 4 навършени. В началото по малко след млякото и постепенно заместих обедното хранене към средата на 4-я. По това време започнах и с кашите на Слънчо и вече замествам и следобедното хранене.


Къде в мението ми видя нападки?? newsm78
Отговор на въпроса също съм посочила...ама трябва да се прочете повечко Wink защото не е само за тиквата Laughing

# 6
  • Мнения: 4 433
Моля мамите за помощ със зеленчуково или плодово пюре да започна  newsm78 newsm78
Аз започнах с плодово пюре(ябълка).

# 7
  • при любимите ми хора
  • Мнения: 152
maria_aia ...отначало детенцето няма да яде достатъчно от пюрето,за да заместиш цяло ядене.Когато стигне количество към 100 тогава може да мажаш млечното. Peace

Захраних с каша,после зеленчуково ,после плодово.

# 8
  • Мнения: 10 982
Искам да ви попитам дали тиквата може да замести едно цяло хранене и от кога да почна с зеленчуковите.

Че ти вече си започнала със зеленчуковите - тиквата е зеленчук Mr. Green
На въпроса ти - детенцето ти още е прекалено малко, за да му махаш млечното хранене. Пюрето, било то плодово или зеленчуково, няма да му е достатъчно. Да не говорим, че на детето ти му е много рано за захранване, но това е отделен въпрос и решението си е твое.

Анели, аз захраних с пюре от морков, но не се прие добре и продължих с плодови. Малко по-късно отново се върнах на зеленчуците.

# 9
  • Мнения: 2
Благодаря на всички за отговорите ви.За тиквата попитах,но още не съм й дала,мисля да пробвам с 1-2 лъжички,зеленчуково също не съм давала.Плодовото й го давам като десерт или между храненията,не съм мислила на заменям млечното.Още веднъж благодаря на всички.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711


Анели, аз захраних с пюре от морков, но не се прие добре и продължих с плодови. Малко по-късно отново се върнах на зеленчуците.

Linofrina , благодаря ти   bouquet

# 11
  • Мнения: 251
maria_aia ...отначало детенцето няма да яде достатъчно от пюрето,за да заместиш цяло ядене.Когато стигне количество към 100 тогава може да мажаш млечното. Peace

Захраних с каша,после зеленчуково ,после плодово.
И аз по същия начин ги редувах.Кашата беше оризова млечна на Нестле.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Момичета ,а с какво плодово пюре мога да започна? newsm78

# 13
  • Мнения: 251
Можеш да започнеш с пюре от ябълка, после само морков ,след това може и ябълка и морков заедно.Започваш с 1лъж.на ден 2рия. 2 и т. н.Кафена лъжичка .

# 14
  • Мнения: 5 940
Вече и по -горе са ти дали съвет временно да прекъснеш захранването. Сокове преди навършване на шест месеца могат само да навредят.
Най-добре според мен у да започнеш със зеленчукови пюрета поне при навършени четири месеца. Хранене до годинка принципно не е хубаво да се замества, най-добре във всяко да присъства и мляко.

Общи условия

Активация на акаунт