Домашно птиготвени или готови пюрета и каши при захранване

  • 4 245
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 162
Задавам този въпрос, не защото се чудя какво да направя, аз вече съм избрала своя начин Simple Smile, а защото ми е много любопитно защо бива избран единия или другия начин. Как беше при вас и какви бяха личните ви доводи. Или  - кое е по-доброто и защо? Simple Smile

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Аз ще заложа на домашно приготвените пюрета. .Убедена съм , че това е по-доброто за моето дете .Вероятно кашите  ще са купешки

# 2
  • Мнения: 4 292
Аз приготвям домашни, но само тези, които са сезонни. Купувам и готови. Плодовите също ги купувам, но това ще е докато не стане време да предлага сурови плодове. Общо взето, старая се да готвя почти ежедневно, може би пет пъти в седмицата.
Кашите ще ги купувам, мързи ме да правя в домашни условия.
Тези, които предпочитат купешките, го правят защото е по-лесно, по-малко време отнема и има голямо разнообразие.
Аз предпочитам домашното, защото знам, че е по-вкусно и защото мога да контролирам съдържанието. Отделно, че по този начин мога да се водя и по предпочитанията на бебето.

# 3
  • Мнения: 108
Аз лично в момента купувам готови пюрета, защото не мисля, че продуктите, предлагани в магазините са качествени. Щом излязат домашните зеленчуци и плодове ще започна да приготвям домашни, защото ще са със сигурен произход, а и предполагам по - вкусни.

# 4
  • Мнения: 11 003
Захраних и впоследствие давах предимно готови пюрета и само готови каши. Предлагала съм и домашно приготвени, но само от сезонни, домашни зеленчуци и плодове.

# 5
  • Мнения: 1 217
Захраних с домашни, които по принцип смятам за по-вкусни и полезни. Готови съм взимала за улеснение и когато пътуваме някъде.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 535
Захраних с домашни, защото имах дом. отгледани зеленчуци. След това минах на готови пюрета или готвех със замразени зеленчуци. Сега вече чакам пресните плодове, но зимата разчитах на готовите плодови пюрета. Месни и каши купувам готови.

# 7
  • София
  • Мнения: 12 067
Захраних с готови, защото беше по- практично, а и не беше сезона повечето зеленчуци и плодове, които трябваше да въвеждам. Избрах пюрета, които са био и без добавени сол, захар и консерванти. След въвеждането на основните продукти започнах да готвя и до сега синът ми хапва само домашно приготвена храна, с редки изключения. Ако имах достъп до чисти, пресни плодове и зеленчуци щях да приготвям всичко сама от началото на захранването.

# 8
  • Мнения: 118
Захраних с готови каши, а след това с домашно приготвени пюрета, защото имах домашни зеленчуци и плодове, а и ползвам тенджери Цептер. По-късно се опитах да и дам готови /на Хип/, но тя твърдо ги отказваше, едва по-късно, когато трябваше да дам месо, успях да я привикна, защото за месните със сигурност не бих предпочела домашните.

# 9
  • Мнения: 1 740
Захраних с предимно готови храни.

# 10
  • София
  • Мнения: 570
Аз лично в момента купувам готови пюрета, защото не мисля, че продуктите, предлагани в магазините са качествени. Щом излязат домашните зеленчуци и плодове ще започна да приготвям домашни, защото ще са със сигурен произход, а и предполагам по - вкусни.
Абсолютно същото е и моето мнение.

# 11
  • Мнения: 567
Пробвах с домашно приготвено ,  о такова повръщане беше....а купешките засега яде

# 12
  • Мнения: 312
домашно приготвени Peaceно и  купувам от време на време за разнообразие,но предимно и ги правя аз
 Hug

# 13
  • София
  • Мнения: 5 283
Избрах пюрета, които са био и без добавени сол, захар и консерванти. След въвеждането на основните продукти започнах да готвя и до сега синът ми хапва само домашно приготвена храна, с редки изключения. Ако имах достъп до чисти, пресни плодове и зеленчуци щях да приготвям всичко сама от началото на захранването.

Точно това е и моето мнение, особено червеното (но в бъдеще време  Mr. Green )

# 14
  • Мнения: 1 691
Готово пюре не съм купила нито веднъж. Докато се науча да правя домашни каши, купих 3 кутии готова, но само толкова.
Реших, че щом аз не се храня с купени в буркан храни, още по-малко пък с разтворими, на които в инструкцията пише след приготвянето "да се изхвърли, ако не се консумира до 30 мин.", значи и за детето не е добре.
Нитрати - не нитрати, по-добре прясно приготвена храна според мен Peace

Общи условия

Активация на акаунт