ПОМОЩ!!! Удар по главата

  • 8 842
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 14
Здравейте, мили мами!
Имам малък проблем. днес се ударихме много жестоко в едно желязо отпред в челото. страшно се изплаших най-вече като видях как е хлътнало
за сега само я наблюдавам
не сме повръщали или пребледнели
поплакахме малко, но само това
като гледаш раната не можеш да кажеш, че удара е сериозен, но мен ме притеснява
забравих да кажа, че става въпрос за дъщеря ми, която е на 1год. и 10мес.
ако успеете да споделите с мен нещо по този въпрос ще Ви бъда много благодарна

# 1
  • София
  • Мнения: 1 529
 Най напред бих завела детето в спешен кабинет.Дано няма последствия. Peace

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Заведи най-добре детето да го види лекар.Може нищо да няма, но се задават и много почивни дни, в които трудно се намира свестен лекар.

# 3
  • София/Севлиево
  • Мнения: 10 930
И на малчо му се случи подобно нещо един ден докато си играеше с баща си.Той го извел навън с проходилката и малкия отишъл до една люлка и се ударил.За щастие нищо му нямаше освен една малка синина до нослето, но се разминахме без последствия.Дано и при вас всичко е наред  Praynig

# 4
  • Мнения: 10 982
Заведи детето на лекар!
Щом не повръща, не е сънлива и отпаднала, това е добър знак, но трябва специалист да си каже мнението. Дано всичко е наред.

# 5
  • Мнения: 7 214
Веднага на лекар.
Не искам да плаша,но има случаи на удари в главата с......... не смея да го кажа....с фатален край.

# 6
  • Мнения: 109

Не искам да плаша,но има случаи на удари в главата с......... не смея да го кажа....с фатален край.

Не смееш да го кажеш,пък го казваш,за колко такива случаи знаеш,а???

Опасни са първите 1-2 часа,щом детето се чувства добре,значи всичко е наред.Не се притеснявай  Simple Smile

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
първо-консултация с неврохирург или невролог.
аз имам личен опит с удари в главата,затова ти казвам:най-напред на лекар.
после следиш за:повръщане,гадене,световъртежи,необичайна сънливост,разлика в големината на зениците на двете очи,неадекватно поведние,заваляна реч,забавени и необичайни движения,дали детето залита като се движи...следиш дали си играе,както обикновено ли се държи има ли нещо по-различно и необичайно.важно е и дали е заплакало в момента на удара или само е гледало странно без да реагира с плач...

# 8
  • Мнения: 204
Заведи го на лекар,мисля 4е щом първите 4асове не е показал някаква реакция не е сериозно.Дано вси4ко е наред. Hug

# 9
  • София
  • Мнения: 12 545
Здравейте, мили мами!
Имам малък проблем. днес се ударихме много жестоко в едно желязо отпред в челото. страшно се изплаших най-вече като видях как е хлътнало
за сега само я наблюдавам
не сме повръщали или пребледнели
поплакахме малко, но само това
като гледаш раната не можеш да кажеш, че удара е сериозен, но мен ме притеснява
забравих да кажа, че става въпрос за дъщеря ми, която е на 1год. и 10мес.
ако успеете да споделите с мен нещо по този въпрос ще Ви бъда много благодарна


Заведи детето в детската травматология на Пирогов. При това още днес.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 262
Бързо на лекар  Peace Това, че е в кондиция и не повръща е страхотно, но не е достатъчно. Може да се наложи и рентген на главата да се направи (поне при нас така беше). Стискам палци да се разминете само с уплах  Hug

# 11
  • София
  • Мнения: 17 591
Два пъти го прочетох, но така и не разбрах кой се е ударил... детето е паднало, или си я носила и сте паднали и двете...

Във всеки случай, ако е паднала с теб - т.е. от твоята височина - веднага я заведи в Пирогов.

Ако тя е паднала, най- вероятно нищо й няма - при челото черепа е най- дебел, а едногодишното детенце не е достатъчно високо и тежко, че да падне с кой знае каква сила.

# 12
  • Мнения: 6 274
Каквото и да си говорим, най-добре е да я види лекар.

# 13
  • Мнения: 1 740
Заведи я на лекар.
Стискам палци всичко да е наред.

# 14
  • Габрово
  • Мнения: 1 330
Ама вие наистина ли при всеки удар и тичате с детето при лекаря?!
Аз  обикновенно след падане,  когато малката си е ударила главата не предприемам нищо при условие, че няма видими обезпокоителни признаци. Единствено я мазвам с олио за да няма синка и това е.
Щом детето е плакало малко значи не е нещо сериозно и все си мисля, че ако нещо не е наред най-малкото ще плаче доста.

Общи условия

Активация на акаунт