Библиотека за играчки

  • 977
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 172
Винаги ми е било интересно дали в България съществува подобно нещо.Аз живея в Англия и в нашия град( а и не само тук) има библиотека за играчки.Плащаш 20 лири за година и взимаш играчки под наем за 3 седмици.После връщаш или ако искаш презаписваш.Това според мен е страхотна идея.Иначе се купуват много ненужни играчки,с които може да играе,може и да не играе.А и някои играчки се използват кратко време.Една проходилка например,от тези дето се бутат.По цял ден я бута ,но като започна да върви и я заряза.Това бяха само 2 месеца.Струва ли си да се купува?Добре,че не всички мислят така,че фабриките за играчки досега да са фалирали.
Та дали може да се организира нещо подобно в БГ?Тук е изцяло на доброволни начала,а таксите се използват за купуването на играчките и мисля,че се наема една зала един ден в седмицата,където се събират майки с деца .Децата си играят,майките си лафят и пият чай.

# 1
  • София
  • Мнения: 397
 Много добра идея, с удоволствие бих я ползвала. Заринати сме с играчки, на които детето не обръща внимание, защото ги познава, но и най- простата чужда играчка е мнооого интересна. И все иска нещо ново да й купя. Три седмици са напълно достатъчни да му се нарадва, а аз пък няма да се чудя къде да го прибирам.

# 2
  • Мнения: 1 677
Тази идея е добра, но не знам дали би могла да се осъществи в България.

# 3
  • Мнения: 1 777
Много добра идея, с удоволствие бих я ползвала. Заринати сме с играчки, на които детето не обръща внимание, защото ги познава, но и най- простата чужда играчка е мнооого интересна. И все иска нещо ново да й купя. Три седмици са напълно достатъчни да му се нарадва, а аз пък няма да се чудя къде да го прибирам.
Моите деца са така.Когато им омръзнат играчките ,ги прибирам и не ги виждат.След 2-3 месеца им вадя по някоя играчка и така.А също така и заменяме играчки с други приятелки които имат деца.

И тук в библиотеките има играчки ,но аз не бих взела оттам.

# 4
Който има място може да прибира ама ние имаме 3 кашона с разни играчки и направо се чудя къде да стъпвам идеята е добра но стои въпроса как да се процедира при счупване на играчката както и въпроса с хигиената все пак една играчка се прави какво ли не Simple Smile (да не навлизам в подробности) иначе аз съм за идеята и ако има някъде такова чудо с поносима такса бих се включил

# 5
  • Мнения: 3 157
Ами ако се повреди някоя играчка(както се случва в 90% от случаите с нашите играчки) как се процедира?
Аз не мисля,че е толкова важно да има подобни библиотеки-в парка има много деца,които така или иначе носят най-различни играчки и постоянно се менкат-на ти това,дай ми онова за по 10-20 мин.
А и децата все пак свикват с играчките си и държат на тях.Не си представям да взема всички играчки един ден и да ги заменя с други и след 20 дни други,и после други.Важно е детето да цени това,което има-да се научи да го пази и обича,да знае,че ако го счупи вече няма да е същото и ще има счупена играчка(примерно няма да пее),а не че постоянно ще идват и ще идват нови.

# 6
  • Мнения: 562
Ами ако се повреди някоя играчка(както се случва в 90% от случаите с нашите играчки) как се процедира?
Аз не мисля,че е толкова важно да има подобни библиотеки-в парка има много деца,които така или иначе носят най-различни играчки и постоянно се менкат-на ти това,дай ми онова за по 10-20 мин.
А и децата все пак свикват с играчките си и държат на тях.Не си представям да взема всички играчки един ден и да ги заменя с други и след 20 дни други,и после други.Важно е детето да цени това,което има-да се научи да го пази и обича,да знае,че ако го счупи вече няма да е същото и ще има счупена играчка(примерно няма да пее),а не че постоянно ще идват и ще идват нови.

 Peace

Аз не си представям да се разделя с двете ми любими играчки от детството!

А и както казаха преди мен - хигиена, повреда, ненаучаване да се грижиш за това, което имаш, бих добавила силно привързване към съответната играчка ... и т. н., и т. н. ...

# 7
  • Мнения: 202
Много добра идея аз съм за стига да има къде да се осъществи.

Общи условия

Активация на акаунт