Хранене на 3 часа, премахване на нощно кърмене - кога и как?

  • 23 850
  • 30
  •   1
Отговори
  • not found
  • Мнения: 581
Кога детето започва да яде през по-голям интервал от време , не през 3 часа ?

# 1
  • Мнения: X
Искам да премахна нощното хранене. По съвет на педиатърката, трябва да му давам само вода, така няколко вечери, докато свикне....проблемът е, че моето бебе отказва да пие вода от шише. Как да премахна храненето нощем при това положение?

# 2
  • Мнения: 8 242
Кога детето започва да яде през по-голям интервал от време , не през 3 часа ?
Бебетата по принцип не се хранят на интервали 3 часа, а по-малки Simple Smile Това с 3те часа е изкуствено създадено..
Ако сте на кърма - не очаквай скоро - по-вероятно след захранването.. Като можеш да очакваш периоди, в които бебето може буквално на всеки час да иска да суче - напълно нормално. И ако искаш да кърмиш по-дълго - по-добре слушай бебчето  Hug
За АМ е съвсем друга история..

# 3
  • Мнения: 3 869
Кога детето започва да яде през по-голям интервал от време , не през 3 часа ?
О, не знам дали изобще ще дойде такъв момент - сигурно си зависи основно от детето. Аз самата ям на 2-3 часа през деня, по малко, но не мога да ям големи количества и да карам с по-малко хранения  Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 1 089
Искам да премахна нощното хранене. По съвет на педиатърката, трябва да му давам само вода, така няколко вечери, докато свикне....проблемът е, че моето бебе отказва да пие вода от шише. Как да премахна храненето нощем при това положение?
Според мен нощното кърмене (!) ( не хранане с АМ) може да се прави опит да се махне най-рано след захранването и то когато имаш заместени 2-3 хранения, което в общия случай е поне към 8-ми месец, защото до тогава бебето основно се храни с кърма и от една страна, е нормано да огладнява и нощем (кърмата се усвоява бързо), а от друга нощното стимулиране на лактацията в пиковите часове на пролактина, е донякъде гаранция, че докато не почне да приема повече твърда храна, ще има достатъчбно кърма.
Освен това лично на мен ми беше много по-лесно да го кърмя 5 минути и да заспи, вместо да се разправяме, дали ще пие вода, дали ще заспи и т.н. ...

# 5
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
А кърмиш ли? По принцип първите 6 седмици се кърми средно 10-12 пъти в денонощие, после постепенно намаляват до 6-7-8 в денонощие. Но не през равни интервали. Като суче бебето всеки път изпива различно количество мляко и така всеки път огладнява по различно време.

Мога да те "успокоя", че нощните кърмения при мен се появиха след втория месец. Като взе да ресте това бебе и глад...постоянно яде. Никакви 3 часа. Предстои ми захранване. Очаквам с интерес какъв ще бъде ефекта.

# 6
  • Мнения: 118
През първите 5 месеца храних бебка само с кърма. Наистина, че огладняваше по-бързо, а не на 3 часа, но така беше само през деня. По съвет на педиатърката още след първия месец, трябваше да я откажа от едното нощно хранене /например в 12, т.е. ако съм я хранила към 9-10 вечерта, чак към 2-3 сутринта/. Изрично ми каза, че това е много важно за бебка, за да си и почива коремчето. Точно докато се чудех как ще стане, тя бебка сама започна да си удължава интервала. Но виж за премахването на другото нощно хранене, което е към 3 сутринта и трябваше да стане след 3 месец, ми костваше много повече усилия .... постепенно се борехме за всяка минута, просто изтърпявах помрънкването и, и така тя постепенно пак се унасяше да спи ... Но никога не съм давала вода, вместо кърма.

# 7
Премахването на нощното хранене е желателно най вече за родителите по точно за мама.      При моят син стана много лесно още през първите месеци.

# 8
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
Винаги съм хранила Алекс на 3ч през деня и на 4ч през нощта,даже и когато кърмих.Нощното хранене спряхме към 10-11м ,защото той сам се отказа от него.Не съм и мислила да го махам насила или да му давам вода,вместо мляко. Когато детето реши,само ще се откаже от него.Peace

# 9
  • Мнения: X
Благодаря ви! Наистина досега съм се водила основно от бебтето, знам че то най-добре показва от какво има нужда-да спи, да яде и съвети от сорта- "залъжи го с вода няколко пъти" не биха помогнали....просто с две малки деца на моменти ми идва в повече умората....засега ще продължавам да кърмя както до сега-на поискване, а нощното кърмене ще си отпадне, когато бебчо си реши

# 10
  • Мнения: 108
Защо трябва да слушаш педиатърката и да премахваш нощното кърмене? Първо, че гърдите ти ще станат като бомби щом се напълнят с кърма, второ само ще мъчиш детето. Моята дъщеря е на 9 месеца и въобще и не си помисля да спре да се буди, за да суче нощем. Просто този факт не го споменавам пред педиатърката. А и кърменията нощем допринасят за стимулиране на лактацията.  А самото сучене и кърмата действат успокояващо на бебето и то спи по - спокойно. Бебто не иска да пие вода, защото си набавя необходимото количество течности от кърмата. А ако използваш силиконови биберони за шишета е твърде възможно да са му твърди. Ако категорично искаш да спреш да го храниш нощем пробвай да даваш вода с каучукови биберони.

# 11
  • Мнения: 567
Ние все още си се кърмем и през ноща , а от 3-4 дни и през час и половина- два, но не възнамерявам да махам нощното хранене. Тя сама ще си покаже кога не й се яде през ноща  Laughing Laughing

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 823
Това за премахването на нощното кърмене  е пълна глупост. Също е и глупост да храниш под определен час бебе на кърма. Глупост е и да даваш вода на бебе, което е изключително кърмено.
 Явно трябваше да мина през куп проблеми, за да го осъзная, но поне вие мами имате възможност да черпите информация от така богатата и изчерпателна библиотека на кърмаческия форум, аз като бях с бебе, нямах тази възможност, защото все още нямаше такава.
Просто се уповавайте на бебетата си, имайте доверие и на майчинския си инстинкт. Аз следвах безпрекословно съветите на педиатърката на Ели и направих куп грешки.
Успех на всички мами. Hug

# 13
  • Мнения: 10 968
Все още интервали от 3 часа са рядкост при нас, въпреки че е захранена преди месец - обикновено яде на 2-2.5.

# 14
  • not found
  • Мнения: 581
Благодаря за всички мнения  Hug, на мен също педиатърката ми препоръча да спра нощното кърмене за да мога да си почивам аз , пробвах веднъж , но ми стана жал за детето да го гледем как реве и му дадох да си хапне .

А темата даже не помня кога съм я пуснала newsm78 , явно съм била много изморена  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт