ВАЖНО!!!!

  • 1 000
  • 3
  •   1
Отговори
  • там някъде
  • Мнения: 234
Здравейте мили майки!
Пише ви една напатила си от лятната почивка майка.
Нашето семейство реши  тази година да прекара лятната си почивка в Китен. Дотук добре. Красиво българско местенце, вече окупирано от чужденците. Само дето покрай хубавия тен си донесохме и една салмонелка. Правилно разбрахте. Моето момченце се върна със страшно разстройство, повръщане и температура.
След изследванията се установи наличие на бактерията предизвикваща салмонела ентеритидис. Така че искам да предупредя всички майки, които вече обмислят вариант за прекарване на отпуските си в Китен. Дори не мога да ви кажа точно от каква храна е предизвикана салмонелата. Детето ми е на 2г.7мес. и яде в общи линии каквото ядем и ние. Купувахме му пица на парче (среща се на всеки 2 метра), палачинка, принцеси, готвено от заведението за бързо хранене на ул."Атлиман", сладолед..
Моля ви внимавайте много какво купувате и от къде! (въпреки, че и това не е гаранция за успех).
Ако все пак не съм успяла да разваля слънчевото ви настроение и желанието ви за една пълноценна и неповторима ваканция на морето( за което искренно се моля), то ви пожелавам много незабравими мигове с вашите съкровища  grinning039

# 1
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Същото чух за Ахтопол, за това се отказахме да ходим там и почивахме в Приморско. Вчера като се върнахме обаче детето получи разстройство, а тази нощ вдигна и температура. Изглежда хигиената по заведенията е слаба, а децата са най-уязвими. Дано се оправят бързо!

# 2
  • Мнения: 8 505
Дори не мога да ви кажа точно от каква храна е предизвикана салмонелата.

Най-вече от развалени и заразени месо и яйца.

# 3
  • Мнения: 1 080
Ние се върнахме преди 4 дена от почивка в Ахтопол. Много бях притеснена какво ще яде Добромир,защото определено не искаше и да опита готовите детски пюрета, супи и каши. Започнах да купувам вегетариански неща, докато намеря къде приготвят всеки ден прясно сготвена храна.Чесно казано с доста страх подходих,защото аз самата съм се тровила от яйца на море и от тогава ги избягвам,както за себе си така и за детето. Взимала съм му пилешка супа, супа топчета, мусака, пълнени чушки, пиле с картофи, хапваше обилно кисело мляко и пазарувахме сирене,кашкавал, пастет и мармалад от шипки, за да му приготвям закуска. Слава Богу всичко мина нормално. Не се разболя, не изгоря....Може би от части е въпрос на късмет цялата работа.

Общи условия

Активация на акаунт