Извеждат ли децата ви навън в детските градини?

  • 3 547
  • 60
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 539
Нашата група - не и това положение никак не ми харесва! Мисля да взема мерки, но не знам към кого да се обърна - дали към учителките, към директорката или към инспектората? Същевременно не ми се иска детето ми да бъде набедено като детето на оная, дето разваля рахата на учителките и възпитателките.

А при вас как е?

# 1
  • Мнения: 2 821
Извеждат ги. Даже по два пъти на ден. На пясъчника.

# 2
  • Мнения: 388
При нас едната учителка ги извежда по-редовно, а другата не. И на мен ми се иска по-често да играят навън, но нашата група е много тежка 28деца с 3 хиперактивни и разбирам учителките, че им е по-трудно да ги управляват когато са навън... Тъй,че съм се примирила. Когато имам възможност я взимам по-рано и я водя в парка.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Извеждат ги. Дори и в големите студове и ветрове- тогава пък ми беше притеснено.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 809
О да, и сутрин и следобед. Имат страхотен, току що ремонтиран двор и навън е много приятно.

# 5
  • Мнения: 4 841
Да, и зиме, и лете - трябва да е супер буря, за да не ги изведат. Така е от първа група, вече три години - нямам оплаквания  Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 498
Да и то редовно , понякога по 2 пъти на ден  Simple Smile

# 7
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Винаги, когато времето подволява ги извеждат в дворчето!

# 8
  • Мнения: 4 000
В градината, от която вземам ДК нито един зимен ден не видях деца навън. Едва сега, когато стана на 15 градуса, се виждат деца по двора.
Това не ми харесва, ако детето ми бъде прието там. За миг обаче си представям как 20-30 ясленчета трябва да бъдат опаковани от главата до петите за да излязат за час на снега и ми става ясно, че това всеки ден да се случва, е абсурд.

А дали има норматив, който да казва, че при  еди каква си температура и хубаво време, децата трябва да са минимум час навън (примерно), това не знам.

Последна редакция: чт, 30 апр 2009, 12:32 от blueeyes

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Извеждат ги, да. Що не говориш с директорката, а не с учителките, като я помолиш за дискретност?
Аз пък се дразня, че понякога им пускат Cartoon Network, но идеално няма. (Не че у нас не го гледа  Laughing )

# 10
  • Мнения: 800
Няма нормативи, имат вътрешен правилник, който в нашето ОДЗ казва, че при ясно и слънчево време ги извеждат. В яслата при нас категорично не ги извеждат, което много ме дразни, но ми обясниха че 20 бебета не могат да ги изведат 1 сестра и 1 леля (яслата е на втория етаж) - при много топло време ги извеждат на терасата, но досега от есента насам не се е случвало според сина ми - та не знам какво е "много топло време". Каката е 3 група и ги извеждат към 17 часа (когато останат 10-тина деца) ако е слънчево, прези зимата или в облачен ден си седят пред телевизора в групата. И в други теми съм се оплаквала от положението и с госпожите съм говорила, но това е положението при нас. Правя всичко възможно да ги взимам по-рано, за да може да потичат и поиграят на въздух.

# 11
  • Мнения: 5 401
В яслата, в която е сина ми, ги извеждат понякога и сутрин, и следобед, а понякога само сутрин. Учудвам се, че при хубаво време децата не са на двора, а стоят затворени. Не мога да схвана по каква логика веднъж са навън, веднъж - не. Затова попитах директно дежурната лелка и получих отговор от рода на "Зависи. Както ни е по-лесно".  Shocked Разбирам, че децата са много, но за тях е важно да са навън, а не на килима.

В ДГ на гърба на яслата, децата винаги са навън, дори и при по-лошо време.  Peace

# 12
  • Мнения: 2 110
Редовно ,по два пъти на ден. Съобразяват се с времето естествено !

# 13
  • Мнения: 276
Извеждат ги сурин към 10-11 и следобяд след 16ч. когато времето е хубаво естествено.

# 14
  • Мнения: 9 990
ДА, извеждат ги при хубаво време, като под хубаво време имам предвид да не е минуси и да не вали.Основен проблем за извеждане през зимата е, че се мократ и нямат после достатъчно сухи дрехи.Някои си мократ краката/т.е. ботушките им са зле и пропускат/ и са подгизнали, разболяват се.Затова спряха зимните извеждания.Друг проблем е, че отреденото място за нашата група е върху тревна площ, т.е.-ако е хубаво времето, но е валяло-пак няма как да излезнат, защото е кално.
Бебетата, сиреч-яслата-започнаха да ги извеждат сега, на пролет, не знам точната дата де.Извеждат ги на двора, същото е и за тях-на тревата са и ако е мокро-на терасата те.Огромна бройка са , и ако бях аз на мястото на сестрата-незнам как бих могла да си разделя погледа на 25 места.ЗАтова-на терасата-по-безопастно е, предвид, че групата е съставена от бебета на година и половина средна възраст.Следобяд /след сън и храна/сестрата остава без помощен персонал, така че се пада тя сама на около или повече от 20 бебета.Чисто физически не невъзможно да обуе и облече 20 бебета, за да ги изведе.Аз например съм с две деца, едното е самостоятелно и се облича само.Та-с двете ми трябва около половин час време да сме готови за излизане-изпикани, облечени и обути-това е.В яслата-да сложат всяко на гърне преди да излезнат е ад.В групата на голямата половин час по-рано се изреждат всички през тоалетната, толкова е-20 деца докато минат половин час минава.

Общи условия

Активация на акаунт