Най-хубавия подарък!

  • 2 616
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 396
Преди 6 години бях бременна със сина ми. Термина ми беше на 6 Май, а рождения ден на тати е на 2 Май и понеже нашия татко е много практичен човек и не обича пилеене на пари за ненужни работи, аз на 1 Май 1999г. го попитах какво иска за рождения си ден, а той каза усмихвайки се "Искам си бебето!". Споделих това с майка ми, която много обича нашия тати и тя веднага хукна по магазините, от които се върна с една бананово жълта плюшена пелена с голяма бяла панделка посредата. Родих малкия на 11 Май и той беше повит с тази пелена на 16 Май (деня на изписването). След като акушерката подаде бебето повито като подарък на шашнатия ми мъж, аз се доближих до него и прошепнах "Честит Рожден Ден, любов моя!". Той не можа да ми отговори, но сълзите в очите му казаха неща, които едва ли биха могли да бъдат изказани с думи!
Сега, 6 години и 3 месеца по-късно, аз очаквам всеки момент да се роди второто ни синче! Няма как да му го подаря и него за рождения му ден, но мисля че тати Ники ще се радва, ако и бебо носи името Ники! Мисля да проверя дали съм права, като му кажа, че се казва Ники преди да запиша малкия и да проверя реакцията му. Надявам се да се зарадва, въпреки че съм чувала, че не било хубаво да се кръщават деца на родителите си..... А на Запад тогава защо всяко второ дете е незнам кой си младши? Grinning

# 1
Мисля,че реакцията му пак ще е свързана със сълзи в очите-най-хубавите сълзи-от щастие.Успех и леко раждане.А както и да го кръстите бебето то все ще ви носи радост,любов,щастие.А между другото моята дъщеря също е родена на 11.05.

# 2
  • Мнения: 3 360
Скъпа Лора!Страхотно е всичко това-радвам се за вас!Относно суеверията-никога не съм вярвала.Аз си кръстих второто дете на тати и не вярвам това да е лоша поличба,а напротив-доказателство за обич към мъжа до теб!Вземи решение ,което ще удовлетвори теб,пък хората да си говорят.. Mr. Green.Желая ти леко и безпроблемно раждане!!!До скоро и късмет!  bouquet

# 3
  • Мнения: 1 210
Ами вие няма ли заедно да решите как да се казва малкото бебоче?
Ами ако е девойка?

# 4
  • Мнения: 215
За първи път чувам , че не било хубаво децата да се кръщават на родителите си . И нашето бебе може би ще е кръстено на татко си , ама има време - може друго да решим в последния момент .

# 5
  • Мнения: 396
Ами вие няма ли заедно да решите как да се казва малкото бебоче?
Ами ако е девойка?
Ами мъжа ми не може да реши как да се казва и оставя на мен избора. Относно пола- мъж е 100%. И сина ми беше сигурен мъж- роди се 4,200 и 54см.- голям мъж-голяма пишка Laughing Виждаше се съвсем ясно на видеозона. Бебето, което чакаме сега го измериха преди около 10 дни и казаха, че е към 4кг.- голям мъж- голяма..... Laughing Като батко си! Всичко му се вижда ясно на видеозона.

# 6
  • Мнения: 1 210
Ами мъжа ми не може да реши как да се казва и оставя на мен избора.

Ами щом е така добре. Аз лично не съм фен на дублирането на имената в едно семейство. И като викнеш "Ники ....." кой ще дойде? Малкия бръмбар или любимия такъв. Не че докато са малки децата рядко им се казва името, но все пак .... Поне през поколение да бъде. Пък и винаги трябва да уточняваш за кой от двамата става въпрос - малкия или големия. Представи си "Ами днес Ники се къпа в морето" - не че е най-удачния пример, ама ако някой не е разбрал че и сина ти така се казва ще има да те гледа като изстребител. Кумът ни и сина му се казват Иво. И понеже кумата винаги говори за Ивчо (и за единия и за другия), мога да ти кажа че ми отнема доста време докато загрея за кого точно говори.

Може много да си обичам любимия, но аз не бих си кръстила сина на съпруга си. Пък и прецени как ти звучи Николай Николаев ХХХ, или Никола Николов ХХ (това понеже не уточни как е пълното име на Ники).


А че съпругът ти ще се разтече като сладолед на слънце като види малкия голям бебок това е ясно. Според мен е добре да настояваш и той да се произнесе по въпроса за името - не може да няма мнение по въпроса (изборът винаги е труден). От друга страна детето може да си дойде и с името - нищо не се знае.

# 7
  • Мнения: 396
Ами мъжа ми не може да реши как да се казва и оставя на мен избора.

 Кумът ни и сина му се казват Иво. И понеже кумата винаги говори за Ивчо (и за единия и за другия), мога да ти кажа че ми отнема доста време докато загрея за кого точно говори.

Joy Joy Joy Joy Joy
Ами на мен ми мина през главата, когато след години (Живот и Здраве) някой се обади по телефона и потърси "Ники", аз кого да дам? Ама ще го измислим.....Още не сме решили!

# 8
  • Мнения: 2 553
Лорка, направо ме просълзи с твоята история   Heart Eyes Много се радвам, че имате такива дълбоки и истински чувства един към друг със съпруга ти! Пожелавам ви още много години да се обичате така и да се радвате на здрави и весели дечица.
А относно името - от една страна е хубаво, че искаш да засвидетелстваш любовта си към таткото като кръстиш бебко на него, но от друга объркващите моменти наистина няма да са малко  Grinning
Поздрави и успех с избора за именце!

# 9
  • Мнения: 3 663
Лора, страшно вълнуващо е всичко, което си написала ! Simple Smile
и ако смяташ, че Ники джуниър ще предизвика пак онзи поглед в очите на Тати от преди 6 години и 3 месеца - направи го ! кръсти го така Simple Smile подари му това щастие Simple Smile
от сърце ти пожелавам леко и безпроблемно раждане!

# 10
  • Мнения: 2 807
Успех в начинанието!
Идеята ти е страхотна!   bouquet
Най-лекото и бързо раждане и възстановяване ти желая!  Hug

П.С. Аз третото ще кръщавам на татито  Wink

# 11
  • Варна
  • Мнения: 4 969
здравеи искам иаз да се похваля 4е съшто направих такъв подарък на нашия тати  о6те във втория месец като ми определиха термина за 23.10.2003 като се прибрах и му казх виж какво аз 6те родя на рождения ти ден 28.10. и така и стана..а относно името не е никак ло6а идея

# 12
  • Мнения: 2 807
термина за 23.10.2003 като се прибрах и му казх виж какво аз 6те родя на рождения ти ден 28.10. и така и стана..

Ей, на това казавам аз майсторлък  Wink - да устискаш и след термина, само за да е на датата, която си избрала  Laughing

Честит ти двоен празник в аванс!   bouquet

# 13
  • Мнения: 1 210
Да питам още един тъп въпрос.
Как ще обясните на големия защо бебето се казва като тати. Лично за мен това си е идеален повод за ревност и обвинения.

По същия начин да питам тези, чиито първи деца се казват като тати.
  • Как ще обясните на следващите деца защо те не се казват така.
  • Ако имате момиченца ще се съобразите ли с татето, който иска бебето да носи вашето име? (той ви обича толкова много, че го иска.)
Ей такива едни мисли ме налегнаха.

Последна редакция: пт, 19 авг 2005, 14:04 от Anichka

# 14
  • София
  • Мнения: 5 826
Аз лично не съм фен на дублирането на имената в едно семейство. И като викнеш "Ники ....." кой ще дойде? Малкия бръмбар или любимия такъв. Не че докато са малки децата рядко им се казва името, но все пак .... Поне през поколение да бъде. Пък и винаги трябва да уточняваш за кой от двамата става въпрос - малкия или големия. Представи си "Ами днес Ники се къпа в морето" - не че е най-удачния пример, ама ако някой не е разбрал че и сина ти така се казва ще има да те гледа като изстребител. Кумът ни и сина му се казват Иво. И понеже кумата винаги говори за Ивчо (и за единия и за другия), мога да ти кажа че ми отнема доста време докато загрея за кого точно говори.

Наистина е доста объркващо. Най-добрата ми приятелка така си кръсти сина на таткото - Валентин и у тях вечно се доуточнява за кого става въпрос.
Тя като почне да се кара - те все се чудят на кой от двамата, а тя почва наред, все имало за какво, абе шоу голямо   Joy
Особено пък откакто стана по-голям на 14-15г. вече и мацки го търсят по телефона и майка му все на тръни - а сега кого търсят малкия или големия  newsm78
Следващия син нямаше как и него да кръстят Валентин-трети и го кръстиха Любомир и той докато беше по-малък казваше, че и той е Валентин като тати и бати. Та беше трудно да му се обясни защо и той не е кръстен като тях.

Общи условия

Активация на акаунт