За живота в чужбина

  • 2 129
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 424
Здравейте  Grinning
Има ли българи,които живеят или са живяли  в чужбина сред форумките ?  Моля разкажете за положителните и отрицателните страни , за хората, за отношенията ви с другите българи, за приспособяването  и т.н.
Най-вече се интересувам ако има някой,който да е учил някъде зад граница , но темата ми е преди всичко за живота в чужда страна... Замислям се след 1-2 години да замина , макар и временно само за една магистратура ,но ме е страх и за това събирам информация...  Thinking
Моля , споделете и пишете за коя страна става въпрос   bouquet

# 1
# 2
  • Мнения: 38
Да живяла съм в чужбина. Дори съм с двойно гражданство.
Хубави страни:
1. Като гражданин на тази страна, тя се погрижи за адаптацията на моето семейство - изучаване на език, здравни осигуровки, помощи, други
2. Държава с ясни правила. Всеки ги спазва.
3. Богата държава. Богати хора. Усмихнати хора.
4. Най-доброто здравеопазване в света. Е, може би ако не най-доброто, то със сигурност с най-добрите медици, иначе защо всички биха желали да се лекуват там.
5. Много красива и древна. Много млада и екстравагантна.
5. Мога да пиша и още, но това не е роман, нито есе.
Лоши страни:
1. Неспокойно място.
2. Не всеки може да отиде там. Е, разбира се на екскурзия - всеки, но да работи - не.

# 3
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Мдам, чукча-писатель...

# 4
  • Мнения: 14 472
Да живяла съм в чужбина. Дори съм с двойно гражданство.
Хубави страни:
1. Като гражданин на тази страна, тя се погрижи за адаптацията на моето семейство - изучаване на език, здравни осигуровки, помощи, други
2. Държава с ясни правила. Всеки ги спазва.
3. Богата държава. Богати хора. Усмихнати хора.
4. Най-доброто здравеопазване в света. Е, може би ако не най-доброто, то със сигурност с най-добрите медици, иначе защо всички биха желали да се лекуват там.
5. Много красива и древна. Много млада и екстравагантна.
5. Мога да пиша и още, но това не е роман, нито есе.
Лоши страни:
1. Неспокойно място.
2. Не всеки може да отиде там. Е, разбира се на екскурзия - всеки, но да работи - не.

Израел?

# 5
  • Мнения: 5 710
1000 постинга и не знаеш дали има форумки, които живеят в чужбина? Странно

Последна редакция: пт, 01 май 2009, 21:25 от 10cent's

# 6
  • София
  • Мнения: 11 894
Кажи в коя държава мислиш да ходиш, защото навсякъде е различно. На различните хора също им понася различно.

# 7
  • Мнения: 269
Не знам дали темата ще просъществува, но аз ще си кажа  Laughing
Темата за живота в чужбина като цяло е много обширна, затова ще се спра на ученето по-конкретно. Аз уча право  Heart Eyes Това ми беше детска мечта и затова дадох и давам всичко от себе си, но това тук съвсем не е като в България. Правят ни на луди калинки, общо взето  Laughing В моя факултет няма поправки, системата на оценяване във Франция е страшна резачка, имаме по 8 предмета на семестър  Shocked Като отидеш на изпит, отиваш с мисълта, че това ти е единственият шанс, защото не го ли вземеш, оставаш да повтаряш. Кофти е общо взето, но на мен си ми харесва пак  Grinning Развих някакво странно мазохистично чувство тук и сега колкото по-трудно ми е, толкова по-хубаво ми е  ooooh!
Трудничко е, само това ще кажа, но пък си заслужава определено!  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 7 837
Ще си избереш, къде да учиш магистратура, според това, какъв е живота там ли?

# 9
  • Мнения: 940
И аз да си кажа. Живях в САЩ около 2 години и малко. Мястото където бях нямаше отрицателни черти, всичко ни беше наред.
Усмихнати хора, дружелюбни, готови да помогнат. Лесен достъп до всичко, което се полага на американците. Спокоен живот, леко минаващо време, обучението е на ниво.

# 10
  • Мнения: 1 424
1000 постинга и не знаеш дали има форумки, които живеят в чужбина? Странно
В този форум има десетки хиляди теми , да не мислиш, че помня за всяка форумка къде живее, какво учи, деца,съпруг,количка,боя за коса , носи ли шапчица вкъщи, какво мисли за ББ, а за Мюзик Айдъл, с какво мляко храни детето си и т.н. и т.н. ? Като не ти харесва темата ,не пиши няма проблем, но да спамиш и злобееш е излишно  Naughty  ooooh!
TuKBu4Ka , Low ,dalka  благодаря за отговорите   bouquet

# 11
  • София
  • Мнения: 11 894
Аз сериозно те питам къде смяташ да отидеш, за да не пиша пост от 100 реда. Ако искаш пиши и мисля, че ще мога да съм ти полезна.

# 12
  • Мнения: 1 424
Аз сериозно те питам къде смяташ да отидеш, за да не пиша пост от 100 реда. Ако искаш пиши и мисля, че ще мога да съм ти полезна.
В Европа със сигурност , колебая се между Испания и Англия за сега... като по -вероятно ще избера  Испания  Peace Не за друга ,ами езикът ми е по-лесен и го владея по-добре.

# 13
  • София
  • Мнения: 11 894
Аз съм учила точно в Испания, но на село в Малага.  Laughing В Испания много лесно ще се впишеш и ще си намериш приятели. 98% от хората, които срещнах там са непосредствени, добронамерени, отворени за общуване, услужливи и симпатични.
Светлата страна:
- ако си в Южна Испания- хубавото време
- по- евтино е от останалата част на Европа
- много чужденци живеят и учат там, а испанците обичат чужденците /във всякакъв смисъл/
- манатлитета е близък до нашия и промяната не е голяма
- купонджии са и няма да скучаеш
-  държавните университети са по- добри, поне в повечето случаи, и можеш да учиш без да се налага да се разориш, заради таксите

тъмната страна:
-много са бавни и за всичко трябва да чакаш. За да платя в магазин съм чакала по час, а пред мен има един клиент
-всичко е общо- всички ти пият от чашата и ти пушат от цигарите, например
-доста е мръсно, но и в България не е чисто, та промяната няма да е голяма

Аз съм много доволна от годината си там. Като навсякъде след първите месеци ти става търсене и някои неща започват да те дразнят, но всичко зависи от това какъв тип човек си, колко си годишна, до колко си привързана към близките си, лесно ли общуваш с различни от себе си хора. Ако в университета ти има и други чужденци ще ти бъде по лесно, защото и те ще са на твоя хал и заедно ще откривате кое, как, къде и защо. Поводите за раздразнение и желание да се прибереш там са по- малко от тези в други страни.
В Англия образованието е по- добро, но е много по- скъпо и можеш и да не завършиш, защото в много от най- престижните университети нямаш право на нито един поправителен изпит.

Това ми хрумва, засега. Ако те интересува нещо конкретно- питай.

# 14
  • Мнения: 1 424
Аз съм учила точно в Испания, но на село в Малага.  Laughing В Испания много лесно ще се впишеш и ще си намериш приятели. 98% от хората, които срещнах там са непосредствени, добронамерени, отворени за общуване, услужливи и симпатични.
Светлата страна:
- ако си в Южна Испания- хубавото време
- по- евтино е от останалата част на Европа
- много чужденци живеят и учат там, а испанците обичат чужденците /във всякакъв смисъл/
- манатлитета е близък до нашия и промяната не е голяма
- купонджии са и няма да скучаеш
-  държавните университети са по- добри, поне в повечето случаи, и можеш да учиш без да се налага да се разориш, заради таксите

тъмната страна:
-много са бавни и за всичко трябва да чакаш. За да платя в магазин съм чакала по час, а пред мен има един клиент
-всичко е общо- всички ти пият от чашата и ти пушат от цигарите, например
-доста е мръсно, но и в България не е чисто, та промяната няма да е голяма

Аз съм много доволна от годината си там. Като навсякъде след първите месеци ти става търсене и някои неща започват да те дразнят, но всичко зависи от това какъв тип човек си, колко си годишна, до колко си привързана към близките си, лесно ли общуваш с различни от себе си хора. Ако в университета ти има и други чужденци ще ти бъде по лесно, защото и те ще са на твоя хал и заедно ще откривате кое, как, къде и защо. Поводите за раздразнение и желание да се прибереш там са по- малко от тези в други страни.
В Англия образованието е по- добро, но е много по- скъпо и можеш и да не завършиш, защото в много от най- престижните университети нямаш право на нито един поправителен изпит.

Това ми хрумва, засега. Ако те интересува нещо конкретно- питай.

Много се радвам, че попаднах точно на човек, учил в Испания  Wink
А самото учене трудно ли е ? Ти каква специалност беше ,трудно ли завърши ? Иначе аз си мисля за някой по-голям град,  Мадрид , или Барселона... но има време,може друго да ми хрумне .

Общи условия

Активация на акаунт