ВИСОК ХОЛЕСТЕРОЛ

  • 1 934
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 211
Здравейте,
притеснявам се от резултатите ми за холестерола:

общ холестерол 5.8
добър                 1.41
триглицериди 0.69

Не пия не пуша, слаба съм, спортувам, на 30 години съм, до момента нямам никакви здравословни проблеми, не ям свинско или мазно дори кожата на печеното пиле хвърлям....Единствените неща които са вредни за холистерола а аз обичам и много консумирам са : сирене, кашкавам, хляб-бял, тестени неща, мляко, сладки неща-много си похапвам....

Това което ме интерсеува е възможно ли е холестерола да ми е висок единствено от храната или може да се дължи и на някое заболяване за което все още не знам???Какво трябва да си изследвам....Лекарката ми каза че нищо ми нямало, но аз съм малко притеснена...

# 1
  • Мнения: 7 723
Не е зле да си направиш една кардиограма...за свое успокоение  Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 211
кардиограмата не е ли за ритъма на сърцето, ако има натрупани плаки по нея могат ли да се констатират, то всъщност може и да има, но по скоро се притеснявам за някое скрито заболяване което може да предизвика повишаването на холестерола или каква е причината за тези резултати.....

# 3
  • Мнения: 7 723
кардиограмата не е ли за ритъма на сърцето, ако има натрупани плаки по нея могат ли да се констатират, то всъщност може и да има, но по скоро се притеснявам за някое скрито заболяване което може да предизвика повишаването на холестерола или каква е причината за тези резултати.....
Повишеният холестерол може и да е от заболяване на черния дроб или сърцето.
Изключвам черния дроб, щом казваш, че не пиеш алкохол и се храниш  здравословно,
затова те съветвам да си направиш кардиограма- ей така, за всеки случай.
Не боли, а и ще се успокоиш... Peace

# 4
  • Мнения: 17 546
Високият ти холестерол може да бъде регистриран в пробата еднократно. Възможно е да си хапнала нещо по-мазно ден-два преди това и да е хванат с кръвната проба. Ако при няколко последователни анализа има завишено количество на холестерол, тогава вече трябва да се тревожиш. 20% от наличният в организма холестерол се приема с храната, а останалите 80% се синтезират от организма. напълно възможно е с 20% внесен с храна холестерол, да завишиш моментната му стойност над референтната. Направи кръвна проба поне още 2 пъти, като имаш ограничение в мазните храни преди това, за да отчетеш реалното количество. Кръвната проба трябва да се взема сутрин на гладно и от последното ти хранене е добре да са минали повече от 12 часа. Peace

# 5
  • Мнения: 211
първата проба ми беше взета след поне 12 часа на гладно не бях яла нищо мазно, аз по принцип не ям.......Втора проба ще направя задължително мисля след 1-2 седмици, мисля да си пусна и глюкоза

Общи условия

Активация на акаунт