Обрив...кое мляко е виновно?

  • 1 344
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 94
Здравейте, от няколко дена давам на дъщеря си кисело мляко, по няколко лъжички, и преминахме от фризо 2 на фризо 3...Бузките й са зачервени и имат сухи участъци, честно казано това го отдавах на слънцето, но от днес след обяд се появиха и дребни червени пъпчици по брадичката и около устата. Въпроса са ми е, има ли възможност фризо 3 да причини алергична реакция или със сигурност киселото мляко е в "дъното на проблема" Simple Smile
благодаря на всички

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Спри киселото и виж дали от Фризо три ще се оправи.След това дай кисело, или спри и двете като е върнеш на Фризо 2.....после дай кисело мляко.....после Фризо 3.Как да гадаем кое мляко е виновно WhistlingИ не се знае дали обривите са от млякото, има много други причини.Питай педиатърката си, разбира на добре Simple Smile

# 2
  • Мнения: 210
Ние сме с такива обриви и ги от дават на алергия към белтъка на млякото и според мен трябва да спреш киселото мляко

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Аз бих спряла киселото.

# 4
  • Мнения: 1 305
Спри киселото мляко, но ако не се оправи спри и Фризо 3. Мисля, че от Фризо 3 е по малка вероятността да е получил обрив.

# 5
  • Мнения: X
А третирала ли си с нещо бузките или така си ходи детето с червени, изпръхнали бузки?
Да си го бърсала с мокра кърпа?
Според мен не е нито от едното, нито от другото мляко. Консултирай се с дерматолог  и оправи на детето бузките. Ако се лигави, заради зъби, или лапа всичко, нормално да му излязат пъпчици по и без друго раздразнените бузки и брадичка. Ако извеждаш навън, без да е намазано личицето с крем, кожата става червена, напукана.....

# 6
  • София
  • Мнения: 11 894
Ако имаше АБКМ щеше да се разбере много преди киселото мляко. И на мен ми се струва, че може да е външна причината, а не в храната, но педиатъра ще прецени най- добре. Ако киселото мляко не е било наистина мляко може да е от палмовото масло или каквото там слагат в него вместо мляко.

Само на мен ли ми се струва, че в България прекалено често лепват диагнози като АБКМ ?

# 7
  • Мнения: 15 379
Цитат на: Бояна Ламбер link=topic=393662.msg11092117#msg11092117 date=1241266556
Само на мен ли ми се струва, че в България прекалено често лепват диагнози като АБКМ ?
[/quote
Не само на теб Бояна. Ама темата е доста дълга и щекотлива Thinking.

# 8
  • Мнения: 2 746
Само на мен ли ми се струва, че в България прекалено често лепват диагнози като АБКМ ?

Само да споделя как поставиха диагнозата на детето на моя приятелка. Значи, бебето беше на 3 и половина месеца, когато получи обрив от ситни пъпчици по цялото тяло, но предимно по коремчето. Педиатърката веднага отсякла "алергия към АМ - Фризолак в случая""! Приятелката ми почна веднага, разбира се, да дава на детето лечебно мляко, но дълго време се съмняваше в диагнозата. Да поясня, че бебето и по това време вече е било захранено с плодово пюре. Та, както казва моята приятелка, по никакъв начин, с никакви изследвания на бебето и лепнаха такава диагноза.....

# 9
  • Мнения: 94
А третирала ли си с нещо бузките или така си ходи детето с червени, изпръхнали бузки?
Да си го бърсала с мокра кърпа?
Според мен не е нито от едното, нито от другото мляко. Консултирай се с дерматолог  и оправи на детето бузките. Ако се лигави, заради зъби, или лапа всичко, нормално да му излязат пъпчици по и без друго раздразнените бузки и брадичка. Ако извеждаш навън, без да е намазано личицето с крем, кожата става червена, напукана.....

Бузките са й така от няколко дена....принципно не ходи така детето newsm78 преди да излезем я мажа със слънчезащитен крем на Klorane, фактор 50+. В къщи обилно мажа с лосион на Мустела..Но съм я трила с макри кърпички, което наистина в този вятър може да е причина за пъпките, както и като цяло за зачервените бузки. Днес пъпките вече ги няма, което и мен ме кара да си мисля, 4е мляката не са проблема...благодаря на всички

# 10
  • вкъщи
  • Мнения: 704
питай лекар най добре не може да е от млякото само

# 11
  • Мнения: X
Малката ми дъщеря има много "здрава" кожа, не се обрива и подобни, но ако и избърша лицето с мокра кърпа веднага става червено.

# 12
  • Мнения: 552
Малката ми дъщеря има много "здрава" кожа, не се обрива и подобни, но ако и избърша лицето с мокра кърпа веднага става червено.
На моят син,пък, веднага му пламват бузките,ако някой го целува по тях...не става за целуване детето и тва си е  Crazy

# 13
  • Мнения: 73
И дъщеря ми има същият проблем, но се оказа от слюнките и, а тя се плюнчи като булдог  Joy. Особено като зпочне да вади зъби и да си вре ръката, веднага и пламват бузките и брадичката.

# 14
  • Мнения: 2 334
И дъщеря ми има същият проблем, но се оказа от слюнките и, а тя се плюнчи като булдог  Joy. Особено като зпочне да вади зъби и да си вре ръката, веднага и пламват бузките и брадичката.

И при дъщеря ми е така  Peace

Общи условия

Активация на акаунт